наш час, прописка в квартирі є найважливішим документом. У сучасних містах дуже важливо мати реєстрацію, щоб вас не заарештували органи. Найпоширенішим питанням серед громадян є питання про те, як прописатися в квартирі.
Далі статтю розділимо на такі пункти:

Як прописатися в купленій квартирі ?

Де і як прописатися в квартирі, в якій вже живуть люди ?

Як прописатися в квартирі без права власності ?

Як прописатися в комунальній квартирі ?

Де і як можна прописатися в квартирі?

Як прописатися в купленій квартирі?
Якщо ви маєте право на свою власну квартиру, то вважайте, що у вас є всі підстави на те, щоб прописатися в квартирі. Але договір купівлі-продажу квартири не все, що треба для прописки у квартирі. Для початку Vse-Sekrety.ru рекомендує прийти в управління Росреестра і зареєструвати у них своє право на власність. А після цього, вже звертатися з вашим правом ЖЕК.
Для того, щоб зареєструвати свої права на власність, вам слід звернутися в Росреестр і заповнити у них заяву. Також ви можете завантажити заяву і заповнити його будинку з сайту Росреестра. В Росреестр вам треба подати такі документи: паспорт (краще копію) та 2 примірники угоди купівлі-продажу або іншого документа, унаслідок якого квартира перейшла до вас.
Також ви зобов'язані сплатити держмито. Розмір мита можна дізнатися Росреестре. Оплатити мито необхідно в будь-якому відділенні Ощадбанку.
З усіма повністю готовими документами і свідоцтвом ви повинні звернутися в паспортний стіл, який розташований саме в тому районі, де розташовується ваше житло. Якщо в районі, де розташоване ваше житло, ні паспортного столу, то ви маєте повне право звернутися до відділу ФМС.
У вас повинні бути на руках паспорт, листок відбуття при присутності і повністю правильне заповнену заяву про реєстрацію за місцем вашого проживання.
Де і як можна прописатися в квартирі?
На порталі "Госуслуги.ру" можна завантажити бланк заяви. Заповніть його прямо на комп'ютері, потім роздрукуйте і підпишіть його. Також заяву ви можете заповнити та передати по інтернету на спеціальному порталі, який створений для людей, держпослуг. Також бланк заяви можна отримати і в паспортному столі.
Якщо ви з якоїсь причини не встигли виписатися з колишньої квартири, то це не страшно. Якщо це все ж сталося, то вам потрібно заповнити відривний талон до заповненого заяви про реєстрацію. В результаті всі проблеми будуть вирішені.
Паспорт, де буде заповнена сторінка про реєстрацію, буде виданий вам через три дні з моменту подачі документів.

Де і як прописатися в квартирі, в якій вже живуть люди?
Прописка в житло завжди було нелегким і приносить клопоти справою. У цій справі потрібні по - справжньому сталеві нерви. Потрібно проявляти терпіння і повага до працівників в паспортному столі і перевіряти всі неточності в поданні документів, щоб справа не затягнувся на тривалий час.
Прописати людини або прописатися самому в квартирі можна абсолютно з різних причин. Потрібно розібратися, навіщо і чому ви збираєтеся прописатися в ту чи іншу квартиру.
Щоб оформити прописку в квартирі необхідно робити наступне:

Головне - це розібратися з якоїсь причини, ви збирайтеся прописуватися в тій чи іншій квартирі.

Якщо ви зібралися прописуватися в квартиру, в якій вже живуть люди, вам потрібно повну згоду всіх повнолітніх, прописаних у квартирі.

Якщо ви вирішили прописатися в квартиру, де роз'єднані особові рахунки, то ви маєте повне право прописатися у тієї людини, яка має частину житлоплощі, але тут вже не потрібні підтвердження всіх повнолітніх.

Акуратно складіть усі потрібні документи.

Необхідно звернутися в ЖЕК з готовим пакетом документів. ЖЕК обробить і передасть ваші документи в паспортний стіл.

Врахуйте, що коли ви подаєте документи в ЖЕК, поруч з вами повинні бути присутніми всі повнолітні, прописаний в квартирі. Вони повинні підтвердити згоду на вашу прописку.

Де і як можна прописатися в квартирі?
Перелік документів, необхідних для прописки:

Письмову заяву. Якщо ви з якоїсь причини не можете подати документи, то під довіреністю їх може подати інша особа.

Необхідно при собі мати паспорт, в якому викреслена ваша колишня прописка. Якщо ви прописуєте своєї дитини, то потрібно мати свідоцтво про її народження. А також необхідні паспорти всіх осіб старше 18 років, які прописані в цій квартирі.

Підтвердження про те, що ви дійсно сплатили держмито (квитанція)

Не менше ніж два примірники талона, що підтверджують, що ви дійсно виписані з колишнього місця проживання.

Також необхідна наявність документа, що підтверджує ваші права на власність.

Документи, подані в паспортний стіл, оформляються та повертаються протягом 5-6 днів. Весь період оформлення прописки не перевищує 10-12 днів.
Якщо ви вирішили прописатися в будинок, який побудували саме ви, то вам не потрібно збирати купу документів. Для цього достатньо надати паспорт і права на будинок.
Про прописку в будинку можна забути тільки в тому випадку, якщо житлова площа не дозволяє прописатися. Але якщо треба прописати новонародженої дитини, то суд зобов'язаний оформити йому прописку саме в цьому житлі.
Де і як можна прописатися в квартирі?

Як прописатися в квартирі без права власності?
Неповнолітня дитина, прописаний в муніципальній квартирі, буде мати свою частку при приватизації. В приватизованій квартирі оформляється прописка без права на власність, але при цьому дитина не матиме прав на метри, веселити його з квартири буде дуже складно. Такий процес зазвичай затягується на дуже довгі терміни. У результаті. цього з'являться проблеми при продажу житла, при його обміні. Все, що зможуть зробити, це виписати дитину на територію, на якій проживає другий батько, але якщо опіка вважатиме її недостатньо великий і затишною, у виписці буде відмовлено.
Людина, прописаний в тій чи іншій квартирі, буде мати повне право прописати свою дитину без згоди власника квартири. Ні дитина, ні мешканець, природно, не будуть мати прав на квартиру, але дитини буде досить важко виселити.

Як прописатися в комунальній квартирі?
Дуже часто в людей, що мають частку в комунальній квартирі, зав'язуються різноманітні дискусійні ситуації з питань про прописку в комунальній квартирі.
Особливо, коли сусіди проти того, щоб у комунальній квартирі прописувалися родичі одного мешканця квартири. Сусіди завжди проти цього, справа нерідко доходить до бійок і судів.
Де і як можна прописатися в квартирі?
Для того, щоб вдало прописати в комуналку нового поселенця, потрібно зібрати і принести в органи наступний пакет документів, який складається з: паспорт, заяву, в якій вказується, що саме ви хочете зареєструвати прописку в даній квартирі, документ, в якому вказані всі підстави на прописку в квартиру. Потім потрібні всі заяви від повнолітніх мешканців, які підтверджують ваше вселення у квартиру. Також потрібні прописки всіх мешканців квартири.
Необхідно знати, що власністю в квартирі є загальні кімнати, тобто ті, якими користуються всі мешканці квартири. До них відносять: туалет, коридор, ванну кімнату, кухню та балкон. Чоловік, який має кімнату в квартирі, є її власником. Інші мешканці квартири абсолютно не мають ніякого відношення до вашої та інших кімнат. Вони, як і ви, є власниками лише своєї кімнати.
Отже, щоб прописатися в кімнаті, яка знаходиться в комуналці, не так важливі згоди і незгоди сусідів про вашому проживанні. Достатньо, щоб власники кімнати, в яку ви збирайтеся вселятися, підтвердили вашу прописку. В цьому випадку не виникне ніяких нюансів і недоліків.
Згідно з кодексом Російської Федерації, людина, яка має кімнату в комунальній квартирі, має абсолютно повне право прописувати в неї кого завгодно. Сусіди не мають право заперечити, а тим більше не пустити. Якщо таке станеться, то ви маєте повне право звернутися у вищі органи.
Якщо виникають деякі проблеми в реєстрації прописки громадянина в даній кімнаті, і прописати людини не виходить, то ви повинні зробити наступні кроки:

Взяти письмову відмову.

На підставі цієї відмови, оскаржувати рішення в суді, про заборону на прописку.

Якщо залишилися питання, сміливо задавайте їх у коментарях, ми з задоволенням на них відповімо.