Звідки береться пил в повітрі
Кажуть, що в житті актуальними є два питання: «звідки береться пил?» і «куди діваються гроші?». Що стосується грошей, то відповідь очевидна - вони витрачаються! А ось перший

Звідки береться пил?


Пил в повітрі в природі була завжди і буде вічним, так що боротьба з нею в глобальному масштабі перспектив не має. Хочемо ми того чи ні, але пил звідки береться і є невід'ємним компонентом атмосферного повітря. Найпотужніший природний «пылегенератор» - ґрунт нашої планети. Зокрема, вітер, що пестить піски Сахари, щорічно піднімає від 60 до 200 мільйонів тонн пилових частинок, які фарбують потім у ніжний рожевий колір снігу гірських вершин, наприклад, Центральної Америки. На другому місці за «продуктивності» - океани, що викидають у повітря мікроскопічні сольові кристали, службовці центрами конденсації водяних парів. До речі, якщо б у повітрі не було пилу, не було б і хмар, так що є від пилу і користь! Третій за важливістю джерело пилу - вулкани. Вони дають найбільші пилові частинки. Знамените виверження вулкана Кракатау у 1883 р. викинуло в атмосферу понад 18 кубічних кілометрів попелу, причому частина цієї маси залетіла на висоту 50 кілометрів і поступово була рознесена вітрами по всій земній кулі.

Звідки береться пил?
Великим джерелом вулканічної пилу є японський вулкан Сакурадзима на острові Кюсю. Вулкан постійно жевріє, щорічно викидаючи в атмосферу близько 14 мільйонів тонн пилу. Розташований неподалік міста Кагосіма, куди можна поїхати на відпочинок в Японії вважається самим брудним містом у світі, його вулиці завжди покриті пилом і попелом. Крім цього, маса Землі щороку збільшується приблизно на 10 тонн за рахунок пилу позаземного походження, що виникла, головним чином, в результаті попадання на Землю кометного і метеоритної речовини.
Уявляєте звідки береться пил?! Тільки подумайте собі, часток якихось далеких світів, ви, може бути, торкаєтеся, стираючи пил з телевізора або знімаючи з полиці улюблену книжку!

Звідки береться пил в повітрі


Різноманіття видів пилу


Частки всіх перерахованих видів пилу, зрозуміло, присутні і в будь-якому житлі. Але домашній пил - це щось особливе. У ній можна виявити ще і волокна тканин, пір'я, шерсть тварин, квітковий пилок і спори цвілі, грибки і бактерії. До того ж у цій масі різноманітних частинок мешкають цілком задоволені життям пилові кліщі. Не пробували ви поглянути на пил, зібрану, наприклад, під ліжком, в мікроскоп? Видовище не для людей зі слабкими нервами, вам захочеться відразу поглянути на прайс на клінінг. Підраховано, що у вашої улюбленої подружньому ліжку можуть без усякого запрошення бути присутніми близько двох мільйонів кліщів! Так що ваше інтимне усамітнення вельми умовно. Ці тихі, невидимі неозброєним оком тварини, не кусають людей і не розносять ніяких інфекцій, харчуються вони лише відмерлими частками шкіри людини і тварин та пліснявими грибками. Самі по собі кліщі шкоди не приносять, чого не скажеш про те, що елегантно називають продуктами життєдіяльності. А адже кожен кліщик виділяє до 20 є потужними алергенами мікроскопічних горошин на добу. Крім кліщів, мешканцем домашнього пилу є і цвіль - різновид мікроскопічних грибів, по мірі зростання утворює спори. Спори цвілевих грибів теж є алергенами, цілком здатними викликати риніт, кон'юнктивіт, екзему та астму.
Для знищення цієї живності деякі фахівці рекомендують 15-30-хвилинне кварцування спальні перед сном, але у відсутності людей і з обов'язковим застосуванням очисника повітря.