Великдень у 2015 році

Серед релігійних свят не тільки православних християн, але і цілого ряду інших віруючих людей, що дотримуються інших конфесій, знаходиться Великдень.
Незалежно від її дата обчислення і сформованих стереотипів святкування суть цього свята залишається єдиною і це торжество віри.
Певні відмінності Великдень у 2015 році в залежності від релігійної приналежності все-таки має і в першу чергу це стосується самої дати святкування.

Великдень у 2015 році у православних


Різниця в числах обумовлюється особливим підходом кожної Церкви до дати воскресіння Христа, а якщо бути ще точнішим, то до використовуваного для цього обчислення календарем.
У традиції православ'я Великдень у 2015 році настане 12 квітня, а до цього моменту їй передуватиме піст перед Великоднем .
Що стосується святкування цієї дати, то в порівнянні з минулими роками нічого не зміниться: серед головних атрибутів Пасхи виступають паски і фарбовані яйця .
Багато суперечок викликає традиція відвідин могил покійних у цей день, бо думка церковних служителів таке, що день Його воскресіння повинен асоціюватися з радістю, тоді як на поминання покійних церковний календар відводить інші дати, але тут, у чому, все залежить від внутрішнього світовідчуття.

Великдень у 2015 році у католиків


Різниця в даті святкування з православними становить рівно один тиждень, тому католицька Пасха в цьому році настане 5 квітня.
У ряді країн з цього приводу навіть існують спеціальні канікули, призначені для того, щоб люди в повній мірі змогли радіти Його воскресіння і задуматися саме про душу.
Символом свята є не тільки крашанки, але й фігурки кроликів. Великоднього кроликові відводиться особлива роль у святкуванні, так як він символізує родючість і, відповідно, та відродження. При цьому заєць може бути абсолютно будь-яким, від зображеного на листівці або виконаного з шоколаду до живого. Багато католиків до свята роблять великодніх кроликів своїми руками з підручних матеріалів.

Великдень у 2015 році в іудеїв


Вона буде відзначатися 4 квітня і святкуватимуть впродовж тижня.
Вважається, що це ідеальний час не тільки для того щоб відчути всю міць віри, але і для того, щоб відпустити всі образи і примиритися з тими, хто став далекий.
Головний символ Великодня іудеїв - це маца, яку можна назвати аналогом православного паски. Цей прісний хліб несе в собі багатовікову історію народу, який зазнав на своєму шляху безліч труднощів. В іншому ж святкування в іудеїв таке веселе, як і в інших народів.