Без кухонного комбайна неможливо уявити собі облаштування сучасної кухні. Цей побутовий прилад став незамінним помічником кожної господині, адже він може виконувати більше двох-трьох функцій. У мінімальній комплектації кухонний комбайн може нарізати овочі і м'ясо, змішати продукти або напої. Але якщо ви хочете, щоб цей список функцій поповнився іншими, більш складними, то потрібно вибрати собі сучасну просунуту модель цього пристрою.
Розмір кухонного комбайна
Визначитися з розміром кухонного комбайна потрібно ще до того, як ви почнете придивлятися до інших функцій цього приладу. Звичайно ж, головним критерієм у цьому є вільне місце у вашій кухні. Але також потрібно враховувати і ваші особисті уподобання та вимоги до приладу.
Коли ваше кухонне простір не відрізняється хорошими габаритами, то краще всього купити невеликий кухонний комбайн. Але тут є один нюанс. Якщо у вас багато місця зайнято на кухні різноманітної кухонною технікою для приготування їжі, можливо, є сенс її «ліквідувати» і придбати один комбайн. Звичайно ж, його розміри будуть великими, але це все одно заощадить вам місце. Також один комбайн замінить кілька пристроїв, якщо ваші вимоги до них невеликі. Та й виглядає він більш стильно, ніж асорті з різноликих приладів, і у нього тільки один шнур живлення.
Великий прилад не буде займати на вашій кухні стільки місця, скільки він займає на вітрині, оскільки всі його насадки ховаються (в основному в нього ж).
Невеликий комбайн підійде тим, хто хоче отримати прилад, що виконує кілька функцій, але не має достатньо вільного простору на кухні і не готовий розпрощатися, наприклад, з потужною м'ясорубкою.
Набір функцій в комбайні
Головною особливістю кухонних комбайнів є певний набір функцій. Саме тому вибирати оптимальний кухонний помічник потрібно згідно з цією характеристикою. Ви повинні визначити, які функції вам «життєво» потрібні, а від яких ви з легкістю відмовитеся.
Найбільш використовувана функція в комбайнів - це нарізка овочів. Безліч спеціальних насадок здатні допомогти будь-якій господині подрібнити овочі на суп, салат, печеня, соус та інші святкові та буденні страви, проводити дрібну і велику нарізку різних продуктів, наприклад, сиру або м'яса.
Багато моделі кухонного комбайна можуть виконувати функції соковижималки. З цитрусовими впорається на відмінно навіть найдешевший агрегат. А ось для роботи з твердими фруктами і овочами вам потрібно буде вибрати більш потужний агрегат, в якому є центрифуга, призначена для віджимання отриманої маси. Якщо виробник цього приладу не оснастив пристрою центрифугою, це не є мінусом приладу. Але сік буде віджиматися не весь, так як замість відходів вийде фруктове пюре.
З допомогою будь-якої моделі кухонного комбайна ви зможете за кілька хвилин зробити крем, оскільки в цьому приладі завжди є функція збивання. Білки, вершки, масло або інші продукти можна закладати в чаші досить великими обсягами. Якщо вам часто потрібно збивати невелика кількість інгредієнтів, то обов'язково придбайте кухонний комбайн з додатковими чашами спеціальної форми, в яких маса стікає на дно.
Для того щоб ви змогли з допомогою комбайна робити фарш, вам потрібно, щоб в ньому була вбудована м'ясорубка. Приготувати паштетный фарш ви зможете в практично будь-якому приладі, де є обертовий ніж-насадка. При цьому він вийде дійсно смачним, так як буде повітряним і ніжним. Звичайно ж, для кожної господині більш важливо, щоб цей агрегат міг зробити «котлетний» фарш. Це дозволяють приготувати моделі, в яких є шнекова м'ясорубка. При виборі звертайте увагу на потужність, щоб ваш кухонний агрегат впорався з будь-яким видом м'яса, навіть якщо в ньому є жилки або пліва.
Сучасні моделі комбайнів вміють добре і швидко замішувати тісто. Будь-який прилад впорається з напіврідкою заготівлею, але ось круте тісто, яке господині використовують для приготування вареників або пельменів, осилять тільки професійні пристрої. Дуже важлива в цій функції швидкість замісу. Тут великі показники небажані, адже чим інтенсивність менше, тим вище якість замісу.
Багато купують комбайн для того, щоб змішувати напої та продукти. Вбудований в прилад блендер без праці зможе допомогти вам приготувати смузі, коктейлі, пюре, соуси, подрібнити горіхи або спеції. Якщо вам потрібно, щоб під час перемішування можна було доливати або досипати різні інгредієнти, вам необхідно вибрати комбайн, в якому кришка блендера має невеликий отвір.
Потужність комбайна
Коли ви визначилися з основними потрібними вам функціями, зверніть увагу на мінімально допустиму потужність. Пристрій, що складається з блендера, соковижималки і овочерізки, буде добре, а головне швидко справлятися зі своїми «обов'язками», якщо потужність буде 400-500 Вт. У комбайні з ємністю, що призначена для замішування тіста, або шнекової м'ясорубкою показник потужності повинен бути не менше 700 Вт, а краще, щоб він був 1000-1500 Вт.
Кількість швидкостей - це важливий показник в кухонному комбайні. Посудіть самі - для замішування тіста потрібні зовсім малі обороти, а приготування паштетів або фаршів вимагає помірній швидкості. Хто ж буде їсти фарш, який размолот божевільними оборотами в кашку, схожу на дитяче пюре? А ось білків така висока швидкість збивання піде на користь, саме вона перетворить їх в міцну піну. Тому вибирайте комбайн, в якому є діапазон швидкостей, так, ви завжди зможете підібрати оптимальний режим для конкретної операції на кухні.
Можливо, серед асортименту комбайнів вам зустрінеться модель, в якій є режим «Пульс» або «Турбо». Це відмінна функція, яка включає прилад, поки натиснута спеціальна кнопка, на невеликий проміжок часу зазвичай на високій потужності. Такий режим зручний, коли господині потрібно короткостроково впливати на певний продукт, наприклад, для підняття піни, яка осіла.
Чаша комбайна
В комплекті пристрою може бути до чотирьох чаш. Всі вони мають різну місткість. Найчастіше найбільша з них призначена для збивання або замісу тіста. Саме ця ємність вимагає особливої уваги при виборі комбайна. В тих моделях, де чаша може вмістити до 5 кг тіста, повинна бути потужність не менше 1000 Вт, інакше навіть при половинному її заповненні двигун пристрою зламається.
Об'єм ємності блендера також важливий. Тут просте правило - чим він більший, тим краще.
Зроблено більшість чаші кухонного комбайна з нержавіючої сталі і пластика. І якщо перший матеріал досить міцний і зносостійкий, то другий не тільки втратить привабливий вигляд всього через кілька додатків, але і може тріснути навіть при несильному ударі. Є ємності зі скла. Вони хороші і відмінно підходять для будь-якої функції цього кухонного агрегату.
Насадки у комбайні
Щоб комбайн міг виконувати таку велику кількість функцій, в його комплекті є ряд насадок. Найбільша їх кількість призначається для шинкування овочів. Насадки для цього можуть бути дрібними, великими і фігуристами.
У пристрої з соковижималкою зазвичай дві насадки: для цитрусових і для подрібнення твердих частин в кашку.
Існують спеціальні насадки в комбайні і для міксера. Найчастіше це 1 пара віночків для збивання і 1 пара для замішування. Може бути укомплектований комбайн і ножем-насадкою для подрібнення продуктів.
Дивіться на те, щоб всі насадки були виготовлені виключно з металу. Жерстяні або пластикові елементи неякісні і швидко зламається.
Додаткові функції комбайна
Завжди приємно, коли придбане пристрій робить трохи більше, ніж всі інші прилади цього сегмента. А деякі додаткові функції і просто необхідні господиням. Можна придбати модель з чашею, яка підігрівається. Для приготування десертів це дуже важлива функція. Температурний режим у такій ємності може бути від 40 і практично до 100 градусів.
Безліч приладів мають вбудовані ваги. Це полегшить господиням процес готування, в якому потрібно відміряти певну кількість продуктів. Може бути в комбайні і таймер, який працює в діапазоні від 1 сек. до 60 хв.
Деякі моделі комбайнів комплектуються спеціальними чашами, в яких можна зберігати насадки, вінчики, додаткові ножі. Це неймовірно зручно, адже так все буде на своїх місцях, не загубиться і не «вкраде» вільне місце на вашій кухні.
В окремих моделях є подвійний вал приводу. Він дозволяє одночасно працювати двом чашах. Також у багатьох кухонних комбайнах є сенсорне управління.
При покупці будь-якого комбайна поцікавтеся, чи є у вашому населеному пункті сервіс-центр вибраного вами виробника. Щоб при поломці якоїсь деталі для вас не було проблемою полагодити чи купити її.