Як створити міцну сім ю
Кожна людина прагне досягти якомога більше поставлених цілей. Хтось намагається досягти кар'єрних висот, хтось мріє отримати всіляку освіту, а хтось прагнути жити в розкоші. Однак радість від досягнення різноманітних цілей не буде відчуватися настільки сильно, якщо її не з ким розділити. Самотність рідко кому приносить щастя. Рано чи пізно практичний кожна людина замислюється про шлюб. Адже сім'я - один з найбільш важливих елементів у фундаменті щастя.



До шлюбу потрібно бути готовим. Адже життя в шлюбі не так вже легка і безхмарна, як може здатися на перший погляд. Сімейне життя являє собою постійну щоденну роботу подружжя по покращенню відносин, встановлення гармонії в сім'ї та налагодженню безконфліктного спілкування. Подружжя повинні вибудовувати певну лінію поведінки, щоб кожному з них було легше адаптуватися в новій ролі сімейного людини.
На питання як створити міцну сім'ю, відповідь досить проста - потрібно знати основи міцної сім'ї. Однак «знати» - це тільки початок. Щоб сімейне життя було дійсно щасливою, всі ці знання застосовувати на практиці. Отже, основою міцної та здорової сім'ї є:
Повага. Поважайте інтереси і смаки своєї другої половинки, адже у кожного свій погляд на життя, який треба приймати таким, який він є.
Турбота. Часто саме турбота дозволяє людям усвідомлювати, що вони комусь потрібні.
Взаємодопомога. В шлюбі дуже важливо допомагати і підтримувати один одного у важких ситуаціях і разом справлятися з проблемами.
Вміння прощати. Часто між подружжям виникають розбіжності і сварки, але завжди слід пам'ятати, що ніхто не ідеальний, і прощати помилки.
Сміх і почуття гумору. Часто сімейне життя стає нудною і одноманітною і зводиться до побутових проблем. Дивіться на всі ці перешкоди, з гумором, це допоможе зміцнити сім'ю, проводьте більше часу разом, просто сміючись.
Любов. Один з найголовніших елементів сім'ї. Пам'ятайте, що ваша друга половинка вам не належить повністю і цінуєте ті її якості, які сподобалися вам при зустрічі.
У сучасному світі шлюби часто недовговічні. А якщо вдуматися, наші дідусі і бабусі нерідко проживали довге і щасливе сімейне життя. У чому ж секрет? Виявляється, у них були свої секрети як створити міцну сім'ю довговічною сімейного життя:
  • Подружжя в сім'ї - єдине ціле. Кожен повинен розглядати своє життя не з позиції «я», а з позиції «ми». Поділяючи всі негаразди і радості, подружжя будуть почувати себе набагато щасливішими.

  • Вмійте зупинити свій гнів. Перш ніж висловити своє невдоволення яким-небудь вчинком другої половинки, варто задуматися, чи принесе це щось позитивне у ваше життя. Можливо потрібно просто спробувати зрозуміти чоловіка(у).

  • Причину конфліктної ситуації потрібно шукати себе, а не в партнері. У сварках, як правило, винні обоє. Часто проступки другої половинки стають наслідком попередніх дій іншого партнера.

  • Намагайтеся робити щось хороше для вашої сім'ї як можна частіше. Радуйте свою другу половину.

  • Часто буває, що, посварившись, ніхто з подружжя не хоче робити перший крок до примирення, а іноді навіть намагається насолити ще більше, діючи за принципом «раз мені погано, нехай тобі буде ще гірше». Але чи правильно це? Потрібно пам'ятати, що з кожним кроком назустріч ви додаєте радість і щастя, а з кожним кроком у бік, від сім'ї, додаються образи, сльози і розчарування.

  • Пам'ятайте, що підтримувати один одного треба завжди. І хоч вчинки дуже важливі, не забувайте просто про добрих словах. Кожному приємно чути, що він самий-самий улюблений. Та й просто слова схвалення гріють душу.

  • Беріть відповідальність за свої вчинки, адже важливо не тільки розуміти точку зору партнера, але і чітко розрізняти свою роль у ситуації. Не кожен може взяти на себе відповідальність за свої вчинки, це гідне і, безсумнівно, дуже важлива якість потрібно виховувати в собі з самого дитинства.

  • У сімейних відносинах дуже важлива довіра. Як правило, хто обманює, той і сам не вірить. Чесність обох подружжя допоможе зміцнити сімейні узи.

  • Також не забувайте про те, що важливо подружитися з друзями вашої другої половинки, а їй - з вашими друзями. Адже сімейні відносини не повинні викорінювати дружбу.

  • Важливо пам'ятати, що не потрібно любити свекруха і тещу, любити треба двох мам.