Матрац повинен бути якісним і зручним
Підбираючи нову ліжко, людина, як правило, приділяє занадто багато часу її дизайнерському оформлення, поєднанню з нею інших предметів інтер'єру красивому постільній білизні - тобто всьому, що буде на видноті. Але такий підхід не зовсім вірний, тому що третину доби ми спимо. І саме за цей час відновлюються сили організму. І для гарної працездатності вдень, дуже важливо якісно спати вночі. Вибору матраца варто відвести особливу увагу. Адже від його якості і зручності залежить комфортний сон і, без перебільшення, здоров'я людини. Тому не варто економити на гарному матраці - це з розумом вкладені гроші.
Ортопедичний ефект: кому потрібен такий матрац
Занадто жорсткий матрац створить зайвий тиск на хребет. Якщо ж занадто м'який, то хребці буде провисати. Власне, ортопедичний ефект як раз і полягає в тому, щоб надати хребту природне положення.
Технічно це вирішується таким чином. Всі частини тіла людини мають різну вагу: голова, наприклад, набагато легше тазу. Матрац лише тоді повторить форму тіла, коли навантаження буде розподілятися рівномірно. Найкраще цього ефекту досягають у повітряних і водяних матрацах. Оскільки ці два середовища дозволяють рівномірно розподілити навантаження, відповідно, матрац повторить контури тіла. Але в пружинних матрацах все трохи інакше - пружна частина такого виробу нездатна рівномірно розподілити навантаження. Отже, фахівці створюють різні зони жорсткості. На сьогоднішній день їх сім. Причому кожна з них відповідає певній частині людського тіла, точніше підлаштована під вага частин тіла.
Пружинні матраци
Пружинний блок
- пружини не скриплять;
- відсутній ефект "хвилі", оскільки можна використовувати пружини меншого діаметру, збільшуючи їх кількість на весь матрац.
Сьогодні найчастіше застосовують в блоках до 500 пружин на кожен квадратний метр. Якщо мова йде про мультіпакет, то кількість пружин може збільшуватися до 1200. Збільшення кількості пружин забезпечує так звану точкову еластичність. Це дуже важлива характеристика матраца. Адже вона дозволяє матрацу прогинатися в місцях навантаження, тим самим, забезпечуючи прилягання до тіла. Відповідно, поліпшується підтримка хребта. Якщо ж ще й застосовуються пружини різної жорсткості, то це ще більше підсилює ортопедичний ефект.
Наповнювач і укладальний фільтр
Важливо також грамотно вибрати фільтр настилочний і наповнювач. Настилочний фільтр кладуть між настильними матеріалами, а також пружинним блоком. Це своєрідна жорстка прокладка, яка зберігає оббивку від пружин, а також м'які настилочні матеріали. Більш дешевий варіант - застосування складеної в декілька шарів мішковини. Якісний аналог інший - спеціальний термопресований повсть або ж спанбонд. Може зустрічатися і комбінація цих матеріалів.
Між оббивної тканиною і пружинним блоком розташовується наповнювач. Він покликаний надати матрацу м'якості або жорсткості, а також перерозподілити навантаження. Виробники застосовують у таких випадках повсть, ватин, латекс, поролон, койру або кінський волос. Найдешевший варіант - ватин, тобто вовняна або бавовняна вата, що володіє низькою пружністю, так і скочуватися вона може. Досить добра еластичність і пружність у поролону. Але це тільки за умови використання якісного матеріалу, оскільки дешевий поролон має низьку щільність, що сприяє його просідання. Одна з останніх розробок - койра. Цей матеріал не викликає алергію і володіє високими експлуатаційними властивостями.
Оббивка матраца
Також важливо дивитися на співвідношення натуральних і синтетичних тканин в матеріалі. Краще всього вибирати ті, в яких 40% синтетики і 60% бавовни. Одна лише синтетика, звичайно, довговічна. Але спати на ньому буде не комфортно. Якщо ж матрац оббитий флоком, то від придбання цього виробу варто відразу відмовитися - матеріал не пропускає вологу, а також не "дихає".
Важливі питання продавцю
Виробники можуть піти на хитрощі, заощадивши на деяких дуже важливих моментах. Тому при придбанні матраца варто поставити такі запитання:
- Який застосовується наповнювач: войлок, поролон або кокос? Хто виробник?
Який використовується в матраці блок? Скільки пружин, а також яка частота витків? Яка товщина дроту пружин?
Використовувався клей для збірки?
Яка якість оббивного матеріалу: застосовується жаккардовая тканина, шовк або нетканий матеріал? Який склад матеріалу?
Є у знімний чохол матраца?