Як відмити застарілий жир з посуду: корисні поради господиням
Не варто забувати, що ви - жінка, а не посудомийка. Про це частенько нагадує і реклама, і колонки рад у глянцевих виданнях, і жіночі сторінки в інтернеті. Але все ж, з проблемою миття посуду часом стикається кожна дама. Зазвичай для миття використовують спеціальні засоби для посуду, але іноді трапляються справді катастрофічні випадки.

Найбільша біда господині настає тоді, коли потрібно відмити застарілий жир з посуду. Іноді здається, що простіше стерти пальці, ніж впоратися з цим завданням. Звичайно, найпростіший вихід - це викинути каструлю (або що там у вас). Знайдіть на каструлі скол або вм'ятину, скажіть чоловікові, що так не по фен-шую, тому від каструлі слід позбутися. Забудете, як про страшний сон.

Другий спосіб, в стилі «я ж казала, що не можна». Цей метод полягає в тому, щоб не допускати появи застарілого жиру на посуді, мити все вчасно і відмовитися від «шкідливої жирної їжі».

Коли ви розумієте, що з легким шляхом, описаним вище, йти немає сенсу, коли вам з ними не по дорозі, з'являються інші методи.

Як відмити застарілий жир з посуду: корисні поради господиням
Способи чищення

Існує чимало помічників в боротьбі з жиром на посуді. Ось найефективніші:

Спрей для чищення духовок. Непоганий вихід, начебто простий у використанні, просто розпорошити на забруднену поверхню, потримати кілька хвилин, а потім змити. Займатися прибиранням з допомогою такого спрею потрібно в респіраторній масці, а потім добре провітрити приміщення. Обов'язково читайте інструкцію, тому що не будь-яка поверхня підійде. Пам'ятайте, що неправильно підібране засіб, звичайно ж, допоможе відмити посуд від жиру, але при цьому зашкодить і верхній шар вашої посуду, а потім її залишиться тільки викинути.


Сода і лимонна кислота. Не шкідливо для дихальних шляхів. Просто посипте вологу поверхню посуду з застарілим жиром сумішшю лимонної кислоти і соди. Жир вступить в реакцію з водою і реактивами і вам залишиться тільки прибрати утворилися грудочки ганчіркою.


Бабусі радять мити посуд гірчичним порошком. «Що за дурниця?» - подумаєте ви. Але, насправді, гірчичний порошок - чудове нехимическое засіб, який відмінно знежирює. Іноді варто прислухатися до порад старших. Складіть всю «проблемну» посуд у велику миску, залийте теплою водою і додайте розчин гірчиці, розведеною у воді. Вона постоїть півгодини, і ви з легкістю впораєтеся з проблемою.


До появи дорогих хімічних засобів використовували кип'ятіння соди і води. Просто взяти жменю харчової соди, залити водою і кип'ятити на маленькому вогні близько двох годин. Ніякої шкоди вашій посуді це не принесе.


Чим відмити застарілий жир в мікрохвильовій печі? Простіше простого: оцет - велика знахідка для господині. Поставте миску з розчином оцту і води 1:1 і увімкніть на кілька хвилин. Пам'ятайте, що миска не повинна бути металевою. Плюс цього методу в тому, що ви крім очищення мікрохвильової печі, проводите ще її дезінфекцію. Після декількох хвилин миски з оцтом, проведених в мікрохвильовій печі, застарілий жир повинен стати м'яким, гумовим. Ви його просто зберете ганчіркою.


Важливі рекомендації

Яким би способом чищення ви не користувалися, є правила, від яких не можна відступати:

Все робіть в рукавичках, навіть якщо у вас недорогий манікюр, навіть, якщо ви використовуєте не хімічний засіб. Пам'ятайте, рукавички - ваша уніформа.

Якщо ви все-таки вибрали хімічні засоби для боротьби, то надіньте ще і фартух.

Для атаки на застарілий жир слід брати нову губку, яку вам не шкода, або звичну губку, якою ви більше не будете мити посуд.

Уважно читайте етикетки!

Якщо сильнодіючий засіб потрапив на шкіру, миттєво змийте його великою кількістю води з господарським милом.