Сервіровка є мистецтвом підготовки столу до сніданків, обідів, вечерь і просто до чаювання. Вона залежить від смакових якостей і можливостей людини, який буде накривати стіл. За естетичність сервірування столу відповідають: серветки, скатертини, посуд, різноманітні квіткові композиції, столові прилади, а також колірна гамма, загальна гармонія всього приміщення, відповідність приводу застілля, точне розташування предметів сервіровки і поєднання меню. Існують основні правила, які допоможуть вам правильно і швидко розставити по місцях незліченні предмети сервірування.
Починають прикрашати стіл зі скатертини. Згідно з основними правилами вона зобов'язана бути бездоганно випраній і випрасуваним, а її кінці повинні звисати з усіх чотирьох сторін рівномірно на 20-30см так, щоб кути вашої скатертини закривали ніжки столу.
Потім займаються розміщенням тарілок. Їх необхідно ретельно вимити та висушити, а потім натерти до блиску серветками. Кількість тарілок залежить від приводу і виду свята. Глибокі тарілки ставлять для самого істотного страви, тобто для основного, а трохи пізніше подають десертні тарілки. Вилку з ножем розташовують поряд з основним блюдом, а десертну ложку кладуть за тарілки ручкою праворуч. Подаючи вино, бокали необхідно поставити по основним правилам праворуч, поряд з ножем. Якщо келих не один, а кілька, то їх потрібно розмістити поряд з ножем.
Після розстановки тарілок необхідно зайнятися сервіровкою столових приладів. Якщо ножів, ложок і виделок буде багато, то ножі потрібно покласти справа, щоб леза були направлені до тарілок, а виделки з ліва, гострими кінцями догори. Супові ложки кладуть вгору носиками біля ножів. Між столовими приладами необхідно залишати місце, приблизно 1 див. Рукоятки столових приладів треба відсувати від країв столу приблизно на 2 див.
Фарфоровий або скляний посуд для пиття вибудовують в 2 ряди з відстанню в 1 див.
Невід'ємною частиною сервірування столу є серветка. Вона розладнується після розстановки кришталевого посуду. Серветки складають різноманітними способами на закусочній тарілці кожному гостю.
Останнім штрихом сервірування столу є розстановка приладів зі спеціями і різноманітними декоративними елементами. Прилади зі спеціями встановлюють в середині столу на особливих підставках. Потім ставлять поруч гірчицю, колби з маслом і оцтом, а також з різними соусами.
Закінчити святкову сервіровку столу необхідно квітами. Вони повинні бути чистими і стояти на столі у невеликих плоских вазах, щоб ні в якому разі не затуляли людей сидять за столом і страви, які сервірували з особливою ретельністю.