Як чистити золото в домашніх умовах? Ефективні методи догляду
Практично кожна жінка має золоті прикраси. Але чи всі знають, що ювелірні вироби після контакту з тілом поступово збирають накопичується шкірою піт, жир, омертвілі клітини. Крім того, під впливом навколишнього середовища вони темніють з-за хімічного контакту з киснем, водою і вуглекислим газом. Таким чином, незважаючи на своє «благородство», золото з часом забруднюється, що призводить до втрати первісного блиску.
Прикраси можна просто віднести в майстерню. Але ніколи не буває зайвим дізнатися, як чистити золото в домашніх умовах.
Догляд необхідно здійснювати тільки неабразивными засобами. Незначні забруднення видаляються мильним розчином, в який занурюють золото на дві години. Потім зубною щіткою видаляється бруд, і прикраса висушують. При низькій результативності такого способу слід звернутися до більш ефективних засобів.
Чистка білого золота
У такий сплав входять золото, мідь, нікель або паладій. Свою назву біле золото отримало з-за наявності в ньому нікелю, яким замінюється срібло.
Зазвичай його покривають родієм (він, до речі, дорожче золота). Це хімічно стійкий елемент. Але з часом можливо його стирання. Тому правильно очистити можна тільки м'якою ганчірочкою.
Для чищення потрібно приготувати розчин з половини води і половини нашатирного спирту. Цей склад можна доповнити шампунем. Золото тримається в розчині півгодини. Потім його промивають і добре висушують.
При сильному забрудненні вироби можна почистити нашатирним спиртом, сполученим з перекисом водню (по 1 ампулі) і половиною чайної ложки розведеного прального порошку. Склад розмішують у скляній банці, куди на п'ять хвилин опускають золотий виріб. Потім воно промивається водою і висушується.
Категорично забороняється чистка пастами, порошками, зубною щіткою.
Як чистити золото в домашніх умовах? Ефективні методи догляду

Догляд за виробами з різними каменями
Чистка перснів і кільця з камінням може бути проведена паличкою для вух, змоченою в одеколоні. Чистити камінь треба акуратно зверху і знизу.
Для видалення жирних застарілих плям золотий виріб з каменем потрібно потримати в спиртовому розчині, потім протерти вологою ганчіркою і висушити.
Від твердості каменю залежить спосіб очищення. Високою твердістю відрізняються рубін, діамант, аквамарин, кварц, смарагд, топаз, берил, сапфір. Золото з ними чиститься в розчині прального порошку (будь-якого) м'якою ганчіркою, потім промивається водою.
Менш твердими є опал, бірюза, апатит, місячний камінь, малахіт. Їх потрібно промити в мильному розчині, витерти вологою ганчіркою і висушити.
Як почистити золото з діамантами
Такі вироби потрібно чистити щомісяця, оскільки вони швидко вкриваються жиром. Для цього використовується теплий водний розчин рідких миючих засобів, в якому вироби акуратно очищаються зубною щіткою. Найкраще підходить рідке мило або шампунь.
Ще їх можна почистити і іншим способом. У склянку з прохолодною водою слід капнути нашатирний спирт (шість крапель). На півгодини опустити в склянку виріб. Потім ваткою, намотаною на тонку паличку, протерти навколо оправи і з її тильної сторони. Потім знову опустити прикраса у розчин і тут же промокнути папером.
Описавши, ніж чистити золото в домашніх умовах, хотілося б зауважити, що існує ще безліч способів цієї процедури, в тому числі і народних засобів. Застосування перелічених вище методів збереже красу і блиск золотих виробів протягом багатьох років.