В ідеалі, вікна повинні бути вимиті два рази в рік, але це - завдання, від якої більшість людей не відчувають ні найменшого задоволення, і як правило, чекають наближення цього моменту без всякого нетерпіння! Для багатьох процес миття вікон зводиться до того, щоб відполірувати до блиску поверхню скла за допомогою сучасних чистячих засобів з використанням паперових рушників або старої газети.
Як запевняють професійні мийники вікон - це неправильно зроблена робота, оскільки доводиться витрачати багато сил, і в кінцевому результаті ваші вікна незабаром знову стануть брудними. Адже такий спосіб миття лише збільшує електростатична скла, утворюючи на поверхні непривабливі плями, які легко притягують до себе бруд і пил.
Є більш легкий і ефективний спосіб збирання вікон з допомогою гумової швабри та інших доступних засобів.
Венеціанські вікна
Цей вид великих широких вікон зажадає трохи більше інструментів для прибирання. До звичайної палиці для швабри, крім гумового насадки знадобиться ганчіркова насадка з довгими смужками і велика кількість мильної води. Мильно-водний розчин відмінно змиває бруд і не залишає подряпин і розводів на склі. Використовуйте для миття вікон звичайний засіб, яким ви миєте посуд - 2-5 мл на відро теплої води (чим менше піни, тим краще). Вимийте віконне скло мильною водою, занурюючи у відро ганчір'яну насадку. Міняйте використану воду в міру необхідності.
Почніть витирати скло з верхньої лівої частини вікна (лівшам зручніше почати цю процедуру з правого верхнього кута). Ведіть гумовим скребком, виконуючи хвилеподібні руху по поверхні. Після кожного руху протирайте скребок чистою ганчіркою з тканини, яка добре поглинає вологу, наприклад, для цієї мети можна використовувати стару лляну серветку.
Залишилася воду з поверхні скла видаліть спеціальною сухою замшею, призначеної для протирання автомобільного скла (продається в господарсько-побутових відділах магазинів). Замша добре вбирає воду і не залишає розводів. На завершення протріть підвіконня.
Невеликі вікна
Для миття невеликих вікон, розділених частими перегородками, знадобляться шкребки з гумовими насадками, відповідними розміром віконних секцій. Можна придбати віконні скребки необхідних розмірів або обрізати стандартне виріб за допомогою ножівки.
Також як і в першому випадку не обійтися без мильної води. Пропорції такі ж. Тільки замість ганчір'яної насадки використовуйте натуральну губку або щітку з натуральної свинячої щетини. Вироби з синтетичних матеріалів гірше абсорбують воду і менше служать. Змочіть губку або щітку в мильному розчині, протріть кожну віконну секцію зліва - направо, приділяючи особливу увагу скупченню бруду у кутах. Промийте мильною водою рами, віконні прорізи, підвіконня.
Потім візьміть гумовий скребок і видаліть з його допомогою надлишки води, рухаючись по напрямку зверху-вниз. Не забувайте після кожного «змаху» скребком, протирати його чистою сухою тканиною, щоб на склі не залишалося некрасивих смуг.
Якщо при роботі гумовим скребком вода ніби видає «писк», додайте у воду трохи більше засобу для миття посуду.
На заключному етапі протріть скло чистою сухою замшевою ганчіркою, а також висушіть рами, віконні прорізи і підвіконня.
Самомоючі вікна
Цілком закономірно, що процедура миття вікон підштовхнула науку до створення самоочищення скла, у складі якого - тонка прозора прошарок з окису титану. Унікальне скло здатне самостійно руйнувати органічний бруд, взаємодіючи з ультрафіолетовими променями. Цьому склу нестрашні і дощові краплі, які змивають вуличний наліт рівномірно, не залишаючи слідів від крапель. Мінус лише в тому, що при тривалій відсутності дощу скло все-таки доведеться мити вручну.