Мінімальний комплект інструментів для миття
Дуже зручний інструмент - стяжка (сквидж). Він схожий на звичайну швабру. Для стандартних вікон розмір стяжки 25-30 див. На звороті стяжки є губка або особлива насадка. Необхідно також підготувати шматок поролону або губки. Якщо вікна сильно забруднені, то знадобиться жорстка губка. Також знадобиться шматок натуральної сухої тканини і ємність для води.
Засоби для миття вікон
Рами з алюмінію і дерева добре промиваються пральним порошком, розчиненим у воді. Якщо рама з лакованого дерева, то для її миття можна скористатися холодним чаєм або рідким миючим засобом.
Для видалення жирних плям зі скла підійде вода з нашатирним спиртом.
Не дуже брудні скла промиваються холодним водним розчином крохмалю (на літр води-столову ложку крохмалю). Дуже забруднені скла можна добре відмити хлорним вапном (на літр води 50 г вапна). З'явився на склі мутний наліт видаляється змоченою в столовому оцті ганчіркою.
Бабусині рецепти дають непоганий результат, однак більш ефективним є використання сучасних засобів побутової хімії. Вони засновані на поверхнево-активних речовинах, які розщеплюють забруднення, після чого їх легко видалити. У деяких засобах містяться силікони і антистатики, що створюють плівку на склі, відразливу вологу і пил.
Дуже зручно користуватися цими засобами. Склоочисник слід бризнути на скло і відразу протерти серветкою.
Правильне миття склопакетів
Пластикові вікна не потребують трудомісткому догляді, але правила їх миття знати необхідно.
Раму, скла, підвіконня слід періодично мити простим мильним розчином, а також будь-якими популярними засобами для миття посуду або вікон. Забороняється для миття таких рам використовувати нітросоставов, бензин, кислоти, розчинники. Не слід використовувати для чищення порошкові засоби або в гранулах, так як вони дряпають пластик.
Щоб не пошкодити поверхню склопакета, неприпустимо видаляти бруд твердими або гострими предметами.
Грамотний підхід до того, як мити вікна з пластику, вимагає згадки такого інструменту, як комбінована швабра на телескопічній ручці, оснащена водосгоном і м'якою губкою. Намоченою у відповідному розчині губкою протирається скло. Потім водосгоном прибираються залишки води. Цей метод особливо зручний, коли у вікна не всі стулки відкриваються, і до скла підібратися буває складно.
Маленькі нюанси при митті вікон
Вікна можна протерти розчином кухонної солі (в склянці води розмішати дві столові ложки солі), тоді взимку вони довго не замерзнуть. Щоб уникнути запотівання вікон в зимовий час, потрібно протерти їх спиртовим розчином чистого гліцерину (20 частин спирту відповідає одна частина гліцерину).
Скла збережуться чистими на довгий час, якщо після закінчення миття витерти їх нашатирним спиртом (кілька крапель), змішаним з гліцерином (70 м) і водою (30 г), давши їм висохнути.
Мити вікна краще у відсутності прямого сонячного світла. Тоді після висихання на склі не залишаться розводи і смуги.
Після обробки віконних стекол оцтом мухи не будуть їх засиживать.
Дотримуючись правил миття вікон, завжди можна бути впевненим у їх бездоганній чистоті і блиску.