Як прати пуховик в пральній машині?
У гардеробі сучасної людини немає більш практичною верхнього одягу, ніж куртка-пуховик. Тим не менш, незважаючи на практичність, існує маса питань. А як прати пуховик в пральній машині? Адже річ досить об'ємна і шиється з досить специфічних матеріалів.
Можна прати куртку в машині?
Для початку варто вивчити інструкцію. Як правило, солідні виробники вказують на етикетках, можлива машинне прання або доведеться річ прати вручну. Крім того, на етикетках завжди вказана можливість хімчистки. Так що вивчіть інформацію до того, як приступати до дій. Це допоможе уникнути безлічі непотрібних проблем.
Що всередині?
Основна проблема полягає в наповнювачі. Ми звикли називати пуховиком практично будь-яку теплу річ. Насправді подібні куртки не завжди наповнені пухом - тільки ті, на ярличку яких написано «down». Тоді всередині такої речі буде лебединий, качиний або гусячий пух. Це потребує особливо дбайливого ставлення при пранні, так як пух може збиватися в грудки. Але найчастіше всередині куртки пух змішаний з пером, на ярлику в такому випадку пишеться «feather». Це більш недорогий варіант, але і він вимагає особливої ретельності. Виробники взагалі не рекомендують прати такі речі самостійно. Краще відразу нести їх в хімчистку.
Більш практичними вважаються моделі, в яких в якості утеплювача обрана шерсть або синтетичний матеріал (fiberteck, hollow fiber). Такі куртки перуть по тим же правилам, що й будь-які інші зимові речі.
Основні нюанси
Щоб не зіпсувати пуховик, виберіть для нього самий м'який і делікатний режим. Краще всього прати таку річ при температурі 30 градусів, якщо інший варіант не вказаний виробником. Крім самого пуховика в пральній машині не повинно бути інших речей.
Для прання краще використовувати не порошок, а рідкий миючий засіб. У великих супермаркетах навіть можна знайти спеціальну рідину, призначену для таких цілей. Полоскати куртку слід не менше трьох, а то й чотирьох разів. Це потрібно зробити для того, щоб тканини не залишилося розлучень. Швидкість віджиму повинна бути мінімальною. Сушити пуховик можна і на балконі, якщо погода тепла і сонячна. Деякі господині стверджують, що краще сушити на радіаторі, але цей варіант має бути винятком, а не правилом.
Під час сушіння пуховик періодично потрібно буде збивати і струшувати, щоб пух або інший наповнювач не збивався в грудки, а розправлявся і повертався на своє місце. Саме цей етап і є найчастіше найбільш стомлюючим. Однак якщо ви пропустите, річ може втратити початковий зовнішній вигляд. Пам'ятайте, що сухий верхній шар пуховика ні про що не говорить. Висохнути повинен наповнювач, так що не поспішайте прибирати куртку в шафу. Нехай вона пару годин повисить на «плічках» в кімнаті. Тільки після цього її можна буде накривати тканинним або поліетиленовим чохлом і прибирати в шафу до наступного сезону.
Маленькі хитрощі
Зверніть увагу - фірмові пуховики часто продаються зі спеціальними кульками. Викидати їх не потрібно. Це не даремний аксесуар. Вони призначені для того, щоб збивати пух під час прання. Роблять їх із спеціального матеріалу, так що кульки можна закладати в барабан пральної машини разом з пуховиком. У дешевих моделях таких пристроїв немає. Але досвідчені господині радять скористатися замість цього м'ячиками для тенісу. Всього три або чотири м'ячика распрямят пух під час прання.
Є ще один важливий нюанс. Пуховик в пральний барабан машини поміщають застебнутим на всі гудзики і блискавки або неодмінно вивернутим навиворіт. Так ви можете бути впевнені в тому, що фурнітура не зашкодить тканина.
Прання пуховика можна трохи відкласти. Найчастіше забруднення в ньому піддаються манжети, комір, закоти кишень. Ці деталі можна акуратно чистити, не чекаючи прання. Використовуйте для цього м'який шампунь або аналогічне миючий засіб. Акуратно проведіть намиленою рукою по тканині, потім змийте засіб вологою ганчіркою.