Зовнішній вигляд на співбесіді
Часті питання при прийомі на роботу.
Після того, як ви справили хороше перше враження, роботодавець переходить до питань.
Перше і найбільш частіше задається на співбесіді - це розповісти про себе. Здавалося б, що складного. Розповідаєте де вчилися, ким працювали. Тут дуже важливо правильно фільтрувати інформацію. Роботодавцю не цікаво, в якій школі ви навчалися, в який садочок ходили. Якщо ви влаштовуєтеся, припустимо, на посаду менеджера з продажу, буде доречно розповісти який ви закінчили університет, про успішний досвід вашої роботи, про наявність клієнтської бази і про дружніх взаєминах з клієнтами. Ніколи не говорите про ваших невдачах. Чесність - це, звичайно, добре, але роботодавцю не обов'язково все викладати при першій зустрічі. Завдання справити враження успішного працівника.
Друге питання - чим вас приваблює наша компанія і дана посада. Не відповідайте узагальненими фразами. Практично в будь-якій компанії можливий кар'єрний ріст, дружній колектив і т. п. Роботодавець повинен зрозуміти, що вам цікава саме їх компанія і ви будете готові трудитися на її благо.
Третє питання на співбесіді - ким ви бачите себе через 5 років. Це, мабуть, один з найпопулярніших питань. Як правильно на нього відповісти? Самий нейтральний відповідь: «Планую піднятися на кілька сходинок по кар'єрних сходах». Деякі допитливі роботодавці почнуть уточнювати і тоді доведеться розповідати. Не годиться відповідь, на зразок : «Я про це не думав» або « Поки що жодних, потім подивимося». Можна, звичайно, пожартувати, сказавши, що бачите себе в директорському кріслі, але не факт, що ваш жарт буде зрозумілий правильно.
Четверте питання - ваші сильні і слабкі сторони. Намагайтеся говорити про те, що характерно для даної посади. Потрібна організованість - будьте організованим і т. д. Але пам'ятайте, що в разі прийняття вас на роботу, даним якостям доведеться відповідати. Розумні здобувачі, на питання про слабкі сторони характеру відповідають : «Мене називають трудоголіком», «Я занадто вимогливий». Правда, деякі роботодавці можуть вважати це за відверту брехню.
П'яте питання - чому пішли з попереднього місця роботи. Якщо ви працювали по кілька місяців на кожній посаді і вирішили знову змінити сферу діяльності, швидше за все вас не візьмуть. Тому що роботодавець не буде впевнений, що ви не втечете і від нього. Якщо ж працювали в компанії довго, то вас напевно візьмуть, головне, не озивайтеся погано про колег і начальство з минулої роботи. Розкажіть, як вам було весело, спілкуєтеся ви з колишніми колегами.
Шосте питання - чому саме ви підходите для цієї посади. Якщо не маєте досвіду роботи, єдиний правильний відповідь : «Мені дуже подобається ваша компанія і я швидко вчуся». В такому випадку, вам, скоріше за все, дадуть шанс довести це. Якщо успішний досвід є, розкажіть, що ви зробили для попередньої компанії і як би вам хотілося стати частиною нової команди.
Питання в анкеті при прийомі на роботу.
Як пройти співбесіду
Намагайтеся вести себе природно, не потрібно занадто хвилюватись або бути нахабними. Роботодавець теж людина і теж був на вашому місці. Заздалегідь підготуйте питання, які будете задавати наймачеві. Про компанії, корпоративної політики, заробітної плати, соціальний пакет, колективі.
Не підписуйте договори на першій співбесіді. Зараз дуже багато фірм шахраїв, які пропонують пройти навчання з подальшим працевлаштуванням. Часто навчання платне, але скоріше за все вас працювати не візьмуть і навіть не дадуть сертифіката. Завжди уважно дивіться те, на чому ставите свій підпис.
Дотримуючись нескладних правил, ви з легкістю пройдете співбесіду в компанію своєї мрії.