Як просити надбавку до зарплати

Більшість з нас виховано в дусі «скільки дадуть, стільки й отримаєш». І сьогодні, крокуючи по службових сходах і використовуючи багато в чому західний досвід, ми раніше мовчимо про зарплату, не перестаючи мріяти, що вона «раптом» зросте з волі випадку або милості шефа.
Якщо ви не задоволені, як винагороджується вашу працю, немає нічого поганого в тому, що попросити надбавку до окладу. В кінці кінців, ви чесно працюєте, виконуючи щодня чималий обсяг роботи, витрачаєте свої сили, час Адже це правда, чи не так?
Отже, ми пропонуємо вам поради про те, як попросити збільшення зарплати?

На килим до шефа


Щоб візит до начальства виявився результативним, потрібно ретельно до нього підготуватися. Докладний звіт про вашої діяльності за останній час (успішно виконані проекти і завдання, плани на найближче майбутнє, активну участь у житті колективу тощо) справить куди більше враження, ніж спонтанний розмова про гроші, який, швидше за все, буде сприйнятий як емоційний виплеск. У ваших інтересах показати на конкретних прикладах, чому ви цінний співробітник
1. У розмові з шефом говорите тільки про себе і ні в якому разі не кивайте на колегу, який, на вашу думку, «нічого не робить, а отримує більше».
2. Не шантажуйте керівництво маленькою дитиною, на утримання і лікування якого вам не вистачає грошей, старенькими безпорадними батьками або побутовими негараздами.
3. Не пишіть тут же, в кабінеті, заяву про звільнення, шантажуючи керівництво (адже його можуть і підписати!).

Як одягтися?


Перед тим як йти в кабінет до шефа, уважно продумайте свій костюм і аксесуари.
Жодних прозорих блузок, гіпюру, рюш і блискучих ременів - адже ви йдете на ділову розмову, а не розважатися! Кращий вибір - діловий костюм темно-сірого, темно - синього, коричневого або чорного кольорів. Психологи запевняють, що ці кольори надають серйозності і професіоналізму. Взуття повинна бути непомітною і обов'язково закритою.
Що стосується аксесуарів, не варто надягати золоті годинники або кільця з діамантами - це, погодьтеся, ніяк не в'яжеться з образом скромного й працьовитого працівника (ювелірних прикрас взагалі повинно бути як можна менше).
І, звичайно ж, у вас повинні бути доглянуті руки (облуплений лак на нігтях - табу) і зроблений легкий макіяж у пастельних тонах. Помаду теж краще вибрати неяскраву, щоб ніщо не відволікало вашого візаві від ділової розмови.

Більше доводів і аргументів


Не полінуйтеся заздалегідь дізнатися про зарплати і переліку обов'язків працівників у фірмах, схожі з вашою за профілем, і оголосіть у бесіді ці дані.
Якщо ви впевнені, що фірма не хоче втрачати вас як фахівця, натякніть, наприклад, що вам готова зробити пропозицію інша компанія, але ви хочете залишитися працювати на колишньому місці. Або заздалегідь поставите свою анкету на сайти вакансій - співробітник відділу кадрів обов'язково побачить ваше резюме і доповість про нього начальству.
Інший варіант, який може підштовхнути роботодавця збільшити вам оклад, - вашу пропозицію про збільшення обсягу робіт або розширення посадових обов'язків. Це, до речі, максимально виграшний хід!

У пошуках компромісу


Іноді відповідь на прохання змінити оклад у бік збільшення буває негативним. Якщо ви не можете з цим змиритися, краще пошукати іншу компанію. Ну а якщо ви все-таки не готові займатися зараз пошуком нової роботи, на випадок поразки варто заздалегідь підстрахуватися. Наприклад, попросіть заохотити вас іншим способом - замінити старенький комп'ютер на ноутбук; організувати робоче місце в більш зручному кабінеті; дати додатковий вихідний день на тижні або додати дні до відпустки; оплачувати ваші розмови по мобільному телефону і т. д.
І не вірте тим, хто каже, що просити надбавку до зарплати марно. Все у ваших руках, потрібно тільки назвати реальну ціну своєї праці!
Розмова з начальством краще запланувати на кінець робочого тижня - приміром, на п'ятницю. Тоді у шефа будуть як мінімум вихідні, щоб спокійно обміркувати наведені вами аргументи.
Автор: Анна Ветлинская