У сучасному світі часом все вирішують зв'язки і знайомства. Але як шукати такі знайомства і витягати з них користь, не сідаючи на шию»? Всьому цьому може навчити нетворкінг. А що це? Які основні принципи нетворкінгу?

Що це таке?


Що означає це незвичайне слово? Насправді нічого складного тут немає. Попросту кажучи, нетворкінг - це встановлення зв'язків та ділових контактів, а також пошук нових знайомств з метою отримання вигоди і вирішення своїх особистих проблем. Що це дає?
Що таке нетворкінг і які його правила?

Ні для кого не секрет, що в багатьох ситуаціях зв'язку вирішують не тільки багато, але практично всі. Наприклад, ваш новий знайомий, у якого ви викликали симпатію, може звести вас з великим покупцем і навіть розповісти про вашої порядності. Але бізнес - це не єдина сфера застосування.
У звичайному житті зв'язку теж можуть стати в нагоді. Наприклад, з допомогою знайомих можна знайти хорошого лікаря, влаштувати дитину в садок або школу або знайти щось потрібне. Ось що таке нетворкінг. Але не варто думати, що отримання вигоди - це основний момент.
Якщо ви постійно будете користуватися людьми, незабаром вони обов'язково зрозуміють це і перестануть вам допомагати. Щоб уникнути цього, слід дотримувати певні правила.

Як все починалося?


Нетворкінг вперше з'явився у далеких 70-х роках минулого століття, а пізніше він оформився, як ціле наукову течію. Початковою точкою стала теорія «6 рукостискань», яку запропонували два психолога Джеффрі Треверс і Стенлі Мілгрем. Вони висунули припущення про те, що кожні дві людини, які проживають на планеті, між собою пов'язані всього п'ятьма загальними знайомими різних рівнів (тобто шостий рівень буде припускати наявність знайомого).
Що таке нетворкінг і які його правила?

Тобто практично всі люди як би знайомі, але через спільних знайомих. Пізніше така ідея була розвинена і трансформована. Більш прагматичні люди припустили, що з допомогою зв'язків можна вирішувати свої проблеми. Так і з'явився нетворкінг, який розвивається і успішно процвітає і донині.

Види нетворкінгу


Всього виділяється два види:
  • Позитивний нетворкінг. Він передбачає пошук нових знайомих з метою надання своїх послуг і пропозиції своїх знань і умінь. Тобто людина більше віддає.

  • Негативний нетворкінг. В даному випадку знайомства використовуються лише з метою отримання вигоди. При цьому сама людина своїм знайомим майже нічого не дає.

  • Щоб побудувати довгострокові зв'язки, потрібно поєднувати два види. Це означає, що, користуючись послугами іншої людини, ви повинні бути готові в будь-який момент надати і свої.

    Плюси і мінуси


    Нетворкінг має свої недоліки і переваги. Почнемо з позитивних сторін:
  • Нові знайомства - це цікаво, особливо для комунікабельних людей.

  • У важку хвилину ви можете звернутися за допомогою до одного або до знайомого.

  • Зв'язку можна використовувати практично будь-яких цілей, будь то робота або особисті питання і справи.

  • Багато відчувають задоволення від того, що можуть бути комусь корисними.

  • Тепер про мінуси:
  • Людям, що не володіють навичками спілкування, заводити нові знайомства буває досить складно.

  • Щоб мати можливість скористатися допомогою, потрібно підтримувати, інакше про вас просто забудуть. Для багатьох це втомлює, в інших просто не вистачає часу на спілкування з усіма знайомими. А якщо людина вам нецікавий або неприємний, то спілкуватися з ним і зовсім не захочеться.

  • Деякі знайомі можуть буквально «сідати на шию» і постійно просити про допомоги. А це дуже і дуже набридає.

  • Якщо ви звертаєтеся за допомогою інших людей, то неодмінно повинні бути готові надати свої послуги. Для одних це обтяжливо, а інші, просячи допомоги, відчувають себе зобов'язаними своєму помічникові, що може пригнічувати.

  • Основні принципи нетворкінгу


    Що таке нетворкінг і які його правила?

    Деякі при побудові зв'язків допускають помилки, які заважають надалі просити про допомогу. А як правильно займатися нетворкінгом? Є кілька принципів і правил:
  • Важливо вміти не тільки брати, але і давати. Примітно те, що давати теж потрібно правильно. Не робіть це з таким виглядом, ніби вам важко допомогти або ви робите послугу. Хто просить допомоги вам у відповідь допоможе, але з почуття обов'язку. А надалі співпраця і навіть спілкування з вами припиниться, будьте в цьому впевнені, адже таких людей не дуже-то люблять.

  • У спілкуванні з людьми завжди будьте щирі та чесні. Не варто брехати, прикрашати дійсність або перебільшувати свої здібності. Нічого доброго з цього не вийде. Просто будьте собою і ставитеся до людей з добротою, це неодмінно буде розташовувати співрозмовників до вас.

  • Завжди будьте готові до нових знайомств. Якщо вам неодмінно потрібно зав'язати спілкування з якимось «потрібним» людиною, то не чекайте, поки він сам до вас підійде, адже під лежачий камінь вода не тече. Підійдіть і заведіть розмову. А ще варто при собі мати візитки, щоб вчасно запропонувати їх. Якщо ви просто представитесь, то людина просто може забути про вас, і знайомство не буде корисним і продуктивним.

  • Вчіться спілкуватися. Робіть це легко і невимушено, ніколи не будуйте з себе важливого людини, не фамильярничайте, це відлякує. Забудьте про грубість і вчіться правильної мови. Якщо ви не можете і двох слів зв'язати, то спілкуватися з вами ніхто не захоче.

  • Не будьте нав'язливим. Це стосується не тільки знайомств і спілкування з людьми, але і прохань. Тобто якщо ви один раз попросили людину про щось, то не варто постійно нагадувати про себе. Якщо допомога так і не була надана, або обіцянку досі не виконано, значить, людина не може нічого зробити для вас і боїться повідомити про це, або не хоче вам допомагати, або просто є безвідповідальною особою. Просто не варто мати з ним справу надалі. Нагадати про себе можна лише раз чи два, не більше.

  • Важливо завжди підтримувати зв'язок з усіма знайомими. Так, це може здатися важким, особливо якщо часу не вистачає навіть на спілкування з рідними. І все ж деколи достатньо простого «Як справи?» або поздоровлення зі святом. Наприклад, на корпоративі підійдіть до людини, поспілкуйтеся з ним. А якщо в когось день народження, то просто відправте смс або повідомлення в соціальній мережі.

  • Не базікайте і не брешіть. Не ведіть дурні розмови про абстрактні речі. Так, підтримати якусь тему можна, та й жарти бувають доречними і смішними. Але якщо ви постійно будете «травити анекдоти, то вас сприймуть як несерйозної людини. А якщо ви почнете обговорювати якогось спільного знайомого, то з вами і зовсім можуть перестати спілкуватися.

  • Дивно, але часом на допомогу в самий складний момент можуть прийти не хороші знайомі, а ті, кого ви знаєте лише поверхово і побічно. Так що враховуйте це і не соромтеся звертатися за допомогою до тих, кого мало знаєте. А якщо вони звертатимуться до вас, не відмовляйте, посилаючись на те, що вам не доведеться звертатися до такої людини.

  • Не варто погано ставитися до тих, хто стоїть на рівень або декілька рівнів нижче вас. Бути може, саме до такої людини вам доведеться звернутися у важкий момент. Всі повинні бути рівними.

  • На жаль, іноді доводиться звертатися за допомогою до тих, хто не дуже приємний. Забудьте про своїх емоціях, вони можуть вам перешкодити. І навіть якщо вам неприємний людина щось попросить у вас, будьте готові допомогти йому. Пам'ятайте про те, що життя часом підносить несподівані сюрпризи. Будь-може виявитися корисним, а враження може бути оманливим.

  • Не вірте чуткам. Сарафанне радіо працює відмінно, так що будь-які дані можуть бути недостовірними. Інформацію необхідно перевіряти.

  • Вдалого нетворкінгу вам!