Ні для кого не секрет, що ваш вигляд повинен відповідати загальноприйнятим стандартам організації, в якій ви працюєте. Кожен офіс має свої правила й ваше основне завдання полягає в тому, щоб, не виходячи за рамки стандартів, постаратися зберегти свою індивідуальність, перетворивши свій діловий костюм в щось, що запам'ятовується.
Зовнішній вигляд, одяг, колір, стиль - ці звичайні речі допоможуть вам заробити очки на свою користь при спілкуванні з партнером. Особливу увагу слід приділити ділового костюма, в якому ви з'явитеся перед своїм майбутнім босом в перший раз. Якщо ваш щоденний наряд може бути випадковим, то до вибору одягу, в якій ви будете проходити співбесіду, потрібно підійти з усією відповідальністю. Тут переконуєшся в правоті старої приказки: «Другого шансу справити перше враження, не буде». В більшості випадків переважно вибирати
класичний , а не ультрасучасний стиль.
У той же час, якщо ви зобов'язані дотримуватися корпоративного стилю, то це зовсім не означає, що ви повинні розлучитися з вашою індивідуальністю і перестати носити той одяг, яка вам подобається. Поговоріть зі своїми колегами, зверніться до професійних стилістів і уточніть, що категорично не прийнятно в офісі. Ваша мета - виглядати стильно, але в рамках дозволеного. Молоді незаміжні дівчата нерідко плутають місце роботи з диско-баром або винним льохом та є на роботу, одягнувшись як на побачення.
Щоб не виглядати білою вороною в новому колективі, придивіться до того, як одягаються ваші колеги, і особливо начальниця. Деякі компанії вітають, якщо їх співробітники одягаються краще і дорожче, ніж потенційні клієнти, і вважають, що класичний стиль одягу переважно на роботі. Клієнти скоріше зацікавляться, якщо до них ставляться серйозно, та одяг - одна із важливих складових. Коли вони бачать добре одягнену людину, вони швидше повірять вам. Ваша одяг повинен відображати те положення, яке ви займаєте в своїй компанії. Бути доглянутою з голови до ніг - частина вашого професіоналізму.
Дрес-код багато в чому залежить і від того, чи працюєте ви в великої столичної компанії або в маленькому місті. Зазвичай діловий стиль у великих колективах менш консервативний. Крім того, люди творчих професій (актори, художники, музиканти, журналісти тощо) одягаються більш вільно, ніж офісні працівники, у них немає строгих вимог до одягу.
На робочому місці неминуча конкуренція чоловіків і жінок, внаслідок чого жінки одягаються в ділові брючні костюми, які приховують їх жіночність. Суворі брючні костюми, взуття на низькому каблуці дійсно чимось нагадують чоловіче вбрання. Але ніхто не заважає жінкам і в офіційній середовищі залишатися елегантними і жіночними.
Коли ви відчуваєте себе жіночною, ви відчуваєте себе сильною. Коли ви добре виглядаєте, висловлюючи свою індивідуальність через одяг, ви відчуваєте себе впевненою.
Що ж можна зробити, щоб на роботі виглядати жіночно і елегантно, не порушуючи корпоративні правила?
Ось кілька порад при виборі ділового костюма, слідуючи яким ви завжди будете на висоті: ? Якщо ви хочете просунутися вгору по кар'єрних сходах, то озирніться навколо і придивіться до того, як одягаються ваші товариші по службі. Не потрібно у всьому їм наслідувати, вам лише необхідно вловити загальний стиль.
? Ваш власний стиль не повинен загубитися в корпоративному, не забудьте додати аксесуари - нитку перлів або симпатичний хустку на шию.
? Уникайте одягу, яка легко мнеться. Інакше вже до середини дня ваш діловий костюм втратить свій презентабельний вигляд.
? Якщо ви не впевнені в правильності вибору, то нехай ваш стиль буде консервативним. Якщо у вас призначено інтерв'ю або ви тільки почали працювати, одягайтеся консервативно, поки не дізнаєтеся, як прийнято виглядати у вашому офісі.
? Одяг повинна бути підібрана по сезону: ніякого мохеру або вовни влітку і бавовняних або лляних тканин взимку.
? Багатошаровий одяг, міні-спідниці, шпильки, джинси, футболки, тапочки, сандалі, шорти - забудьте про це на роботі в офісі, це категорично не прийнятно.
? Хоча вбрання з шовку або атласу і не вітаються (ці тканини більше підходять для вечірніх нарядів), можна надіти шовкову або атласну блузку під строгий піджак.
? Слідкуйте за тим, щоб виріз вашої блузки не був занадто відвертим, а спідниця не була занадто короткою або довгою, інакше жіночність межуватиме з спокусливістю, а це, природно, на робочому місці не заохочується. Що стосується кольору, то тут все просто: намагайтеся не одягатися занадто яскраво, нехай кольору будуть стриманими.
? Не забувайте, що діловий костюм не обов'язково повинен бути брючним. Носіть спідницю замість штанів. Це завжди елегантно, стильно і, головне, жіночно.
Ранок кожного робочого дня зазвичай ставить жінок перед головною проблемою: в чому йти на роботу? При цьому в шафі занадто багато одягу і завжди нічого надіти. Насправді вам потрібно набагато менше, ніж ви думаєте. Маючи кілька правильно підібраних речей, ви завжди будете належним чином одягнені. Розглянемо деталі вашого туалету докладніше.
Нижня білизна . Вкрай важливо, щоб нижня білизна чудово сиділо на жінці. Оскільки практично у будь-якої жінки є недоліки фігури, їх можна приховати за допомогою правильно підібраного спідньої білизни.
Білизна ні в якому разі не повинно бути розтягнутим або пожовтілим. Для моделювання фігури існують пояси-панталони, більш щільні в області живота, завдяки чому живіт візуально здається більш плоским. Жінки з великими грудьми повинні носити бюстгальтер підтримуючої стрічці під грудьми, оскільки вона краще тримає тканина. По можливості білизну потрібно підбирати під колір одягу: про те, щоб одягнути чорний бюстгальтер під білу блузку, не може бути й мови. Не носити бюстгальтер взагалі можна тільки у вільний час. Звертайте увагу на якість матеріалу. Рекомендується вибирати речі з єгипетської бавовни або суміші бавовни з мікрофіброю.
Панчохи . Відомо, що лише деяким жінкам подобається носити панчохи або колготки, оскільки вони ускладнюють рух. Але у діловому світі панчохи і колготки - невід'ємна частина гардеробу, як і плаття, спідниця або костюм, навіть влітку! Не надягайте панчохи або колготки з затяжками або тонкі колготки, де зашита «спустилася петля». У діловому світі панчохи завжди повинні бути тілесного кольору. Залежно від кольору вашої шкіри ви можете підібрати відповідний відтінок. Якщо на вас сірий або синій костюм, ви можете надіти скромні сірі або сріблясті колготки. Чорні колготки дозволяється надягати разом з маленьким чорним платтям на офіційну вечерю.
Блузки. Як і у випадку з білої чоловічою сорочкою, біла блузка обов'язково повинна бути в гардеробі будь-якої жінки. Необхідно вибирати блузку з тканини, яка не мнеться. Слідкуйте за тим, щоб у неї був відповідний виріз. Немає нічого більш непривабливого, ніж безформна блузка занадто великого розміру або занадто довга блузка, яку не можна заправити в спідницю або штани. Не носіть занадто яскраві блузки або блузки з блискучих тканин: їх слід залишати на вечір.
Светри . З спідницею або костюмом можна носити тонкі светри з бавовни, шовку, кашеміру або змішаних волокон. Проте перевагу слід віддавати светрів з вирізом під горло. Комір-стійка виглядає спортивно і не завжди вписується в діловий стиль. Зі спідницею і брюками також добре поєднується комплект-двійка. Светр можна прикрасити простою ниткою перлів або шийною хусткою.
Костюм. Якщо ви шукаєте основний елемент для гардеробу, то це костюм. Зупинивши свій вибір на темно - синьому, сірому або чорному костюмі, ви ніколи не прогадаєте. При виборі фасону звертайте увагу на пропорції. Високою і стрункою жінці підійде подовжений піджак з накладними кишенями, маленькою і крихкою - укорочений.
Спідниця повинна бути класичного покрою, на долоню вище коліна. Купуйте спідницю на підкладці, інакше вона весь час буде прилипати до колготкам, може замяться або, радості колег-чоловіків, буде просвічувати на світла.
Класичним вважається трохи приталений однобортний піджак на двох гудзиках. Як варіант, він може мати три або чотири гудзики, що робить фігуру стрункішою. Піджак повинен бути застебнутий. Дозволяється розстебнути тільки нижній ґудзик. Слідкуйте за тим, щоб гудзики не бовталися і були всі на місці.
Штани повинні бути зручними і добре сидіти. Якщо у вас вузькі стегна, вибирайте прямі брюки прилеглої форми. Якщо стегна широкі - купуйте брюки зі складками в талії, більш вільного крою. Маленьким жінкам слід відмовитися від штанів з відворотом по краю: вони зроблять вас ще менше.
Купите один-два костюми, але хорошої якості. Віддавайте перевагу костюмам з вовняної тканини. Можна вибрати костюм зі змішаних тканин з додаванням кашеміру або шовку, а також мікроволокна.
Пальто або плащ . У міжсезоння можна носити легкий плащ непромокальний або длиннополый піджак з попліну, бавовни, мікрофібри або змішаних волокон. Такі плащі, піджаки дуже легкі і не займають багато місця. Вони практично не мнуться. За ними легко доглядати. Вибирайте пальто кремового, сірого, темно-синього або чорного кольору - це кращі кольори для ділового стилю. Можна вибрати і вишукану за фасоном, якісну шкіряну куртку. Восени і взимку можна носити класичного покрою пальто-блейзер з двобортною застібкою темно-синього, сірого, кремового, карамельного або чорного кольору.
Взуття. Що стосується взуття, то у діловому світі діють два важливих загальних правил. Взуття завжди повинна підходити до сумочки. У більшості випадків це найскладніше випробування для жінки. Як правило, всі ми схиблені на взуття і вдома її коштує чимало. Однак сумочку до неї підібрати не завжди виходить. Найпростіше в цьому випадку надіти на роботу чорні туфлі, які підходять практично до всього, і взяти чорну сумочку, яка ніколи не виходить з моди.
Зверніть увагу, щоб на сумочці було як можна менше золотою або срібною оздоблення та замків. Не носіть взуття на високих підборах: хоча ноги здаються набагато довшими і стрункішими, але разом з тим ви будете виглядати дуже сексуально. Можливо, потім вам доведеться докладати великі зусилля, щоб переконати ділових партнерів у своїй істинній компетентності. Класикою вважаються чорні човники, прості і скромні, з каблуком не більше 7-8 див.
Звертайте увагу на якість взуття. Підошва обов'язково повинна бути шкіряною. Слідкуйте за взуттям! Ніколи не ходіть в брудному взутті, з стоптанными набійками і обдертими підборами. Вирушаючи на ділову зустріч, забудьте про літніх туфлях на ремінцях або босоніжки з відкритими пальцями. Взуття на плоскому каблуці можна носити як з брюками, так і зі спідницею.
Аксесуари. Щоб підкреслити власний стиль, обов'язково використовуйте аксесуари, але не захоплюйтеся. Не варто прикрашати себе всіма останніми новинками: ви ж не новорічна ялинка. Все добре в міру.
Хустка . У будь-якому шафі обов'язково повинен бути красивий, підібраний під колір базового гардероба шовкову хустку. Широкий асортимент пропонують Joop, Hermes, Ferragamo, Gucci і багато інші дизайнери. З допомогою такого хустки будь светр легко перетвориться в ультрамодну річ. Його можна носити з пальто або піджаком. Якщо пов'язати на голову, він чудово захистить вас від вітру і негоди. Для кабріолета підійде «американський» стиль - перехрещені ззаду кінці зав'язуються спереду. Розмір може бути різним: від 40 х 40 см до 160 х 160 див. Хустку можна згорнути або скласти по діагоналі. Красиво виглядає він і поверх піджака.
Пояс . Якщо на штанах є петлі для пояса, то він обов'язково повинен бути. Пояс підбирайте під колір взуття.
Сумка. Найкраща сумочка для ділової жінки - чорна. За формою сумка повинна бути простою з прямими лініями крою, без мішури і брязкалець. В залежності від пристрастей купіть собі сумочку з довгим ремінцем через плече, сумочку з маленькою ручкою або елегантний шкіряний рюкзак.
Прикраси . Обмежтеся класичними годинником гарної якості, сережками, двома (не більше) кільцями.
Комбінування . Якщо у діловому житті вам необов'язково завжди з ніг до голови одягатися офіційно, то ви можете комбінувати: наприклад, блакитні джинси з білою блузкою і піджаком і туфлі на низькому каблуці. Добре поєднуються чорні прямі брюки з двійкою, ниткою перлів, темними панчохами. До цього додайте туфлі-човники і пальто. Або інший комплект: спідниця з блузкою і хусткою, туфлі-човники і шкіряна куртка. В залежності від ситуації комбінуйте окремі елементи одягу. Враховуйте свій колірний тип. Носіть з собою різні аксесуари, які змінюють ваш стиль, або тримайте їх завжди на робочому столі або в машині. В цьому є сенс: вранці у вас може бути неформальна зустріч, а в полудень - обід з діловими партнерами.
Підйом по службовій драбині для жінок завжди дещо важче, ніж для чоловіків. І від того, як ви виглядаєте на роботі, може залежати ваш кар'єрний ріст, так що постарайтеся не робити помилок і не порушувати корпоративний дрес-код.