Існують два принципового шляху відновлення подряпаного лакофарбового покриття автомобіля:
Звернення до професіоналів, які займаються ремонтної забарвленням машин та надають супутні послуги.
Самостійне видалення подряпин в гаражних умовах.
Кожен з них має свої переваги і недоліки.
При ремонті у професіоналів ви отримаєте високу якість робіт, але за нього доведеться заплатити значну суму, нерідко штучно завищену. Крім того, далеко не всі з майстрів займаються локальним ремонтом, а найчастіше намагаються переконати клієнта на перефарбовування всій кузовний деталі, мотивуючи це різними причинами.
Самостійний ремонт обійдеться вам значно дешевше, але при цьому кінцевий результат буде дещо гірше. Наскільки гірше залежить насамперед від вашого старання і наявності мінімальних знань в даній області, про яких піде мова далі.
Перед початком відновлювальних робіт зверніть увагу на наступне.
Часто за подряпини катастрофічного характеру беруть залишилася на вашій машині фарбу чужого автомобіля. Спробуйте відтерти фарбу уайт-спиртом. Швидше за все після цього ушкодження будуть вже не так жахливі.
Переважна більшість сучасних автомобілів забарвлене по двокомпонентної технології, при якій на шар базового кольору наносять зверху безбарвний прозорий лак. В інтернеті досі поширене переконання, що покривають лаком тільки фарби з ефектом «металік». Це давно вже не так.
Якщо неглибокі подряпини і постраждав тільки верхній шар лаку, то видалити їх можна легкої абразивної поліруванням. Повірити наскільки полірування буде успішною для видалення подряпин, дуже просто. У місці подряпин без сильного натиску проведіть нігтем в перпендикулярному пошкоджень напрямку. Якщо ніготь не чіпляється за яскраво виражені борозенки подряпин - то все це заполируется практично безслідно. В якості іншого способу перевірки можна використовувати рясне змочування подряпин водою. Якщо після змочування вони перестають бути помітними, то це хороший знак, який вказує на отримання відмінного результату від полірування.
Професіонали використовують для полірування спеціальний електроінструмент. Купувати його для видалення декількох подряпин економічно не вигідно. На щастя, можна обійтися і без нього. У магазинах, що торгують автокосметикою, запитайте мелкоабразивный пастоподібну поліроль для видалення подряпин. Вам можуть запропонувати поліроль з пігментом під колір кузова вашого автомобіля. Пігмент допоможе заповнити і приховати більш глибокі подряпини. Це корисно, але крайньої необхідності у виборі поліролі за кольором немає. Рано чи пізно пігмент вымоется з подряпин.
Перед тим, як відполірувати придбаним засобом пошкоджене місце ще раз переконайтеся, що оброблювана поверхня і прилеглі до неї ділянки, очищені від пилу, піску і бруду. Приступайте до поліруванню тільки в чистому гаражі або на вулиці в безвітряну погоду. Нанесіть на м'яку тканину невелику кількість поліролі і круговими рухами з легким натиском почніть обробляти ушкоджену ділянку. Не тріть одна ділянка занадто довго, щоб не стерти весь шар лаку. Тут важливо дотримати розумний баланс між маскуванням подряпин і товщиною залишився шару лаку. Після завершення абразивного полірування нанесіть на дане місце захисний восковий поліроль.
У випадках, коли вам пощастило менше і фарбі залишилися досить глибокі подряпини, вже не обійтися без ремонтного фарбування. Можна, звичайно, скористатися різними восковими олівцями для видалення подряпин, але ефект від їх застосування недовговічний і вам через якийсь час доведеться виконувати цю операцію знову і знову. Тому, краще придбати базову фарбу з лаком і зробити все один раз і надовго. Зараз більшість імпортних автомобілів автовиробники забезпечують ремонтними наборами, що складаються з двох флаконів невеликого обсягу, в одному з яких знаходиться сама фарба, а в іншому безбарвний лак. Ваше завдання полягає в тому, щоб за кодом або кольором забарвлення підібрати відповідний фарбі вашого автомобіля ремонтний набір.
Після придбання фарби можете приступати до зафарбовуванню глибоких подряпин. Для цього знову ж промийте місце ремонту, а самі операції проводите в чистому незапилене місці. Обезжирьте спиртом подряпини, в які буде наноситься фарба. Якщо подряпини дуже глибокі, то їх попередньо бажано заповнити грунтом, який не буде сідати під час висихання. В іншому випадку вам буде необхідно нанести кілька шарів фарби і лаку, щоб після висихання в місці подряпини не вийшло глибокої западини. Тонким пензликом з м'яким білячим ворсом акуратно зафарбуйте подряпину і дайте фарбі час на висихання, яке зазначено на флаконі. Намагайтеся на виходити за межі подряпини.
Після висихання фарби аналогічним чином нанесіть на подряпину шар лаку, тільки наносити лак необхідно з невеликим перекриттям на основний шар лакофарбового покриття автомобіля. Дайте лаку висохнути і користуйтеся автомобілем за призначенням.
Не менше ніж через місяць, коли відбудеться повне затвердіння лаку, акуратно заполируйте його слабоабразивной поліроллю. На цьому процес видалення подряпин на машині можна вважати завершеним.
В найближчому майбутньому облікові обіцяють створення регенеруючих фарб для автомобілів, які будуть самостійно відновлювати подряпини на кузові автомобіля. Але поки ми не дожили до цього чудового часу, не залишається нічого іншого як полірувати і підфарбовувати дефекти лакофарбового покриття самостійно традиційними способами.