Як вибрати автомобільний причіп?На зимових дорогах легковий автомобіль з причепом - рідкісний звір, хіба що якийсь любитель катання на снігоходах промайне. Ближче до літа ряди автолюбителів з додатком поповнюються тими, хто везе на дачу тепличку або човен на річку. А ще є квадроцикли, водні мотоцикли та багато інших вантажів, які вимагають транспортування на спеціальному причепі. Про причепах ми сьогодні і поговоримо.
Як вибрати причіп?
Автопричепи для легкових авто бувають декількох видів. По-перше, вони розрізняються по області застосування. І на цій темі ми докладно зупинятися не будемо. Тому що і так зрозуміло, що дачникові не потрібен причіп для перевезення човна, а завзятому рибалці і власника катера не підійде причіп для снігохода.
По-друге, причепи розрізняються особливостями підвіски, конструкцією і матеріалом кузова.
Підвіска може бути ресорної, пружинної, з амортизаторами або без, резино-джгутової (торсіонної). Останній варіант і ресорно-амортизаторні підвіска найчастіше зустрічаються у легкових причепів на російських дорогах. Торсіонна підвіска не вимагає догляду, вона технологічна і зручна, однак причепи такого типу довше експлуатуються в нормальних дорожніх умовах. Крім того, ремонтувати таку підвіску складніше, особливо, якщо поломка сталася далеко від населеного пункту. Подальший рух машини буде неможливим. Хід автомобіля з причепом з ресорно - амортизаторной підвіскою буде більш м'яким. Якщо коливання причепа на вибоїстій дорозі будуть гаситися амортизаторами, керувати машиною буде простіше.
Наступний важливий момент, на який необхідно звернути увагу перед покупкою причепа, - це матеріал кузова і його захист від корозії. Причепи з антикорозійним покриттям служать довше, ніж просто пофарбовані. Однак, вони й дорожчі.
Задній борт кузова причепа, а іноді і інші, може відкидатися, полегшуючи навантаження і розвантаження. Деякі моделі мають надставные борту, збільшують корисний об'єм кузова. Причіп може бути оснащений знімним прогумованим тентом, який монтується на розбірному металевому каркасі. Природно, що всі додаткові зручності підвищують вартість автопричепа.
Вибираючи причіп, зверніть увагу на матеріал, з якого зроблені крила. Намагайтеся також віддавати перевагу причепів з пластиковими, а не з металевими крилами. Летять з-під коліс камені і пісок деформують залізні крила, що призводить до їх корозії. Заміна таких крил трудомістка і дорога, чого не можна сказати про пластику. До того ж пластикові крила виключають ймовірність пошкодження про них самого вантажу під час навантаження або розвантаження.
Як завантажити?
Найбільше автопричепи не люблять перевантаження. Майже 90% поломок причепів відбувається саме з цієї причини. Але найгірше те, що через перевантаження або неправильного розподілу вантажу на причепі відбуваються ще ДТП.
Тому не навантажуйте причіп більше, ніж це передбачено конструкцією.
Весь вантаж повинен бути надійно закріплений. Вантаж необхідно розміщувати рівномірно таким чином, щоб центр ваги знаходився над віссю (або між осями) причепа.
При зсуві центру ваги вперед кузова причепа знижується зчеплення керованих коліс автомобіля-тягача з дорогою і виникає зайве навантаження на ТСУ (фаркоп).
Зміщення центру вантажу назад призведе до підйому задньої частини автомобіля, що знизить зчеплення задніх коліс з дорогою.
Чим вище буде знаходитися центр ваги вантажу, тим більш схильний причіп до поздовжньої і поперечної розгойдування, погіршує керованість автопоїзда.
Як керувати?
Перше, про що потрібно пам'ятати, сідаючи за кермо автомобіля з автопричепом, - це те, що автопотягу потрібно набагато більше простору і набагато більше часу для виконання маневрів. Особливо при гальмуванні і виконанні обгонів, оскільки із-за більшої маси розгінна і гальмівна динаміка знижуються.
Гальмувати слід плавно, незалежно від того, порожній причеп або з вантажем. Ривки при гальмуванні, особливо при проходженні поворотів, можуть спровокувати занос причепа автомобіля і їх «складання». Тому перед поворотом швидкість краще знижувати завчасно, а сам поворот проходити в натяг.
При проходженні крутих поворотів слід враховувати, що при поворотах колеса причепа рухаються по меншому радіусу, ніж колеса автомобіля.
На великих швидкостях причіп схильний розгойдуванню.
Максимальна швидкість не повинна перевищувати зазначену в керівництві по експлуатації. Слід пам'ятати, що згідно з правилами дорожнього руху максимальна швидкість легкового автомобіля з причепом межами населених пунктів на автомагістралях не повинна перевищувати 90 км / год, на інших дорогах - 70 км / год.
Що ще потрібно знати?
Причіп повинен бути зареєстрований в ГИБДД не пізніше п'яти діб після придбання, зняття з обліку або митного оформлення.
При продажу через роздрібну торговельну мережу або при митному оформленні на причіп видається паспорт транспортного засобу (ПТС) і складається договір купівлі-продажу.
У ПТС міститься інформація про марки і моделі, а також ідентифікаційний номер (VIN), рік випуску, повної маси, номер кузова та / або рами. Договір купівлі-продажу є документом, що підтверджує право володіння причепом. При реєстрації власника причепа видається свідоцтво про реєстрацію і номерний знак.
Причепи підлягають техогляду один раз на два роки, якщо з року їх випуску минуло не більше п'яти років (включаючи рік випуску), і один раз на рік, якщо минуло більше п'яти років.
Страхувати причіп не потрібно.
Платити транспортний податок за причеп не треба. За чинним законодавством, причепи, як не відносяться до самохідним транспортним засобам, транспортним податком не обкладаються.