Для більшості автомобілістів машина є частиною життя, а жителі мегаполісів у ній проводять мало не більшу частину дня. Погодьтеся, перебувати в машині набагато комфортніше і приємніше коли в ній грає улюблена музика. З музикою не відчуваєш себе замкнуто в машині, особливо коли їдеш один або стоїш у пробці. Музика задає ритм, а також заглушає зовнішні шуми, перетворюючи салон автомобіля в оазис. Джерелом музики в машині є автомагнітола, про вибір якої ми розповімо вам у цій статті.
Зміст статті:

Поради як вибрати магнітолу в машину

Як вибрати автомагнітолу за параметрами

Кукую автомагнітолу купити
Як вибрати автомагнітолу

Поради як вибрати магнітолу в машину
Отже, ви вирішили купити або замінити магнітолу в своєму авто. З чого необхідно почати? В першу чергу ви повинні вирішити, яку акустику хочете мати в своєму авто. Якщо ж вас влаштовують штатних 4 динаміка (які можна замінити), то вибирати магнітолу необхідно під них, якщо ж ви хочете в авто встановити аудіосистему (потужні динаміки, сабвуфер, а також додаткові динаміки) роблячи ставку на якості звуку, то магнітолу необхідно спочатку орієнтувати на дані функції.
Після цього потрібно визначити чітку суму, яку ви можете виділити на покупку. Якщо ви є меломаном, то краще ще накопичити грошей, щоб придбати якісну магнітолу і потім не шкодувати про неправильному виборі. Якщо ж вам магнітола потрібна, щоб просто вона була, то для цього можна купити найпростішу магнітолу з CD і радіо, особливо не заморочуючись над цим питанням.
У багатьох водіїв у такому разі може виникнути питання: чи обмежитися штатної акустикою або ж встановлювати аудіосистему. Знову-таки, відповідь буде залежати від декількох факторів: від часу проводження в авто і його цілях, від ваших фінансових можливостей, а також від необхідності такого роду акустики. Якщо ви не часто і не багато їздите на машині, то витрачати зайві кошти на акустику - немає сенсу. Ці гроші краще вкласти, наприклад, у колеса, купивши литі диски або ж освітлення, замінивши штатні лами ксеноном. Якщо ж ви живете машиною і любите якісний звук, то встановлювати дорогу і якісну акустику однозначно варто.

Як вибрати автомагнітолу за параметрами
Після того як ви визначили суму на покупку автомагнітоли, і яку акустику ви хочете - переступайте через це до вибору автомагнітоли. При виборі моделі аудиомагнитолы орієнтуйтеся на наступні параметри, які ми викладемо нижче.
Типорозмір
Практично всі магнітоли, крім вироблених на заміну штатних з нестандартними посадочними разъомами, мають стандартні типорозміри. На сьогоднішній день існує 2 стандартних типу автомобільних магнітол: 1 DIN і 2 DIN.
Чим відрізняється 1 DIN від 2 DIN?
Це питання задають практично всі автовласники, які стоять перед питанням вибору автомагнітоли. Відмінність 1 DIN від 2 DIN в першу чергу в розмірах самої магнітоли. Тобто, 1 DIN - це звичайна автомагнітола, тип яких бачив і знає кожен. 2 DIN - співрозмірні з 2-ма 1 DIN магнітолами, нижче ви можете побачити картинку, на якій наочно видна різниця між двома цими типами магнітол: вгорі - магнітола 1 DIN, внизу - 2 DIN.
Як вибрати автомагнітолу
Який тип магнітоли вибрати 1 DIN або 2 DIN - вирішуйте виходячи зі своїх особистих переваг і виділеної суми грошей. Крім того, зверніть увагу, що не у кожної моделі автомобіля є спеціальне місце для установки магнітол 2 DIN, хоча практично всі сучасні автомобілі передбачають встановлення магнітол такого типорозміру.
В магнітолах 2 DIN більш зручне управління, і на відміну від автомагнітол 1 DIN кнопки більше за розмірами. Крім того, нові автомагнітоли 2 DIN випускаються з великим сенсорним екраном, що перетворює автомагнітолу в дуже зручний мультимедійний пристрій, який може не тільки відтворювати відео, але і виводити відео з встановленою позаду камери. Звичайно ж, 2 DIN магнітоли, з великим кольоровим дисплеєм, особливо з сенсорним, поза порівнянь з 1 DIN, але і різниця в ціні між ними більш ніж в 3 рази.
Програвач
Абсолютна більшість автомагнітол включають в себе CD-програвач. CD-програвач відтворює CD-диски: CD-R/RW. В середньому на CD диск поміститься близько 100 треків у форматі MP3 чого цілком достатньо. Більш дорогі моделі магнітол, в переважній більшості це 2 DIN, включають в себе DVD-програвач, він більше необхідний даними магнітоли для відтворення відеофайлів.
Кількість каналів
Обов'язково зверніть увагу на те, яка кількість каналів має вбудований підсилювач автомагнітоли. Практично всі автомагнітоли мають 4 канали, це універсально, так як сучасні автомобілі комплектуються 4-ма колонками: 2-мя в задній полиці і по 1-ой у передніх дверях.
Якщо ж ви плануєте установку більшої кількості колонок, а також встановлення сабвуфера, то для цього вам знадобиться додатковий окремий підсилювач. При цьому вибирайте магнітолу, в якій будуть окремі виходи для сабвуферу, фронтальних, тилових і додаткових каналів.
Вихідна потужність
Ще один параметр, на який потрібно звернути увагу - максимальна вихідна потужність автомагнітоли. Цей параметр означає, якої потужності ви можете підключити колонки до магнітоли. Більшість автомобільних магнітол мають максимальну вихідну потужність 50 Вт, чого цілком достатньо для хорошого звучання. Таким чином, стандартні параметри виводу звуку автомагнітолою: це 4 каналу 50 Вт.
Як вибрати автомагнітолу
Дисплей
Наступне, на що необхідно звернути увагу - дисплей автомагнітоли. Дисплеї автомагнітол бувають трьох кольорів: монохромними, двоколірними і кольоровими. Монохромні дисплеї - найдешевший і простий вид дисплеїв. Монохромний дисплей включає в себе один рядок, а також функціональні значки і написи. Двоколірні дисплеї по порівняно з монохромними, коштують трохи дорожче, але мають більш приємний вигляд, що підвищує сприйняття відображується на дисплеї інформації. Багатоколірні дисплеї - мають більше трьох кольорів, а також РК і LCD панелі. Останні дисплеї встановлюються в 2 DIN магнітоли, і мають найкращий виведення інформації, при цьому на них ви можете переглядати відео. Також є 1 DIN автомагнітоли з висувним екраном - саме практичне рішення для тих, у кого в машині немає можливості установки 2 DIN магнітоли.
Колір підфарбування
Вибираючи магнітолу, орієнтуйтеся на те, щоб підібрати колір підсвічування кнопок, що гармонує з кольором підсвічування центральної консолі, інакше вийде колірна дисгармонія, що буде не дуже красиво виглядати. Магнітоли, починаючи з середнього сегмента, мають можливість вибору кольори підфарбування.
Радіо
Всі автомагнітоли включають в себе радіоприймач з можливістю прийому сигналу в декількох діапазонах. Нас будуть цікавити тільки 2 з них: FM і УКХ, так як саме в цих двох діапазонах віщають якісні радіостанції. Вибирайте модель автомагнітоли, яка матиме підтримку RDS. RDS - це текстова інформація, яка передається разом з сигналом радіостанції і виводиться на екран автомагнітоли. Як правило, через RDS радіостанція виводить свою назву, телефон, інформацію про погоду і пробках, рекламу та іншу інформацію.
Теги ID3
Крім CD-тексту (відображення на дисплеї пристрою виконавця і назви композиції) деякі автомагнітоли підтримують теги ID3 які містять в собі MP3-файли. В цих тегах міститься інформація про відтворюваному треку, яка виводиться на дисплей: виконавець і назва треку, інформацію про альбом та іншу інформацію, висновок якої підтримує магнітола.
Еквалайзер
Для любителів налаштування відтвореного звуку в магнітолах є вбудований еквалайзер. Головне, на що необхідно орієнтуватися в еквалайзері, це на кількість його смуг. В принципі, 5-ти смуг еквалайзера буде цілком достатньо. Також деякі моделі автомагнітол включають в себе передустановки еквалайзера, які автоматично налаштовують еквалайзер під певний тип музики.
Наявність USB-інтерфейсу
Автомагнітола з USB дозволить вам відтворювати записані на USB-флешку музичні файли. Це дуже зручно, так як вам не доведеться постійно записувати диск. На флешку файли швидко копіюються, а до того ж, в залежності від обсягу флешки, на неї може поміститися набагато більше треків, ніж на CD-диск. При наявності USB-інтерфейсу в магнітолі, в залежності від характеристик моделі, вона може мати підтримку роботи з iPod і iPhone.
Як вибрати магнітолу 2 DIN
При виборі 2 DIN магнітоли рекомендуємо орієнтуватися на такі функції (за їх необхідності): діагональ і кольоровість екрану, наявність сенсорного екрану, відтворювані формати відео, наявність навігаційних систем GPS і ГЛОНАСС і можливість підключення камери заднього виду.
Якщо ви все-таки вирішили зупинити свій вибір на 2 DIN магнітоли, то уточніть у продавця: чи підійде вона в панель вашої машини, і необхідна для цього спеціальна додаткова панель, яка використовується у випадку, щоб приховати зазор між панеллю і магнітолою.
Як вибрати автомагнітолу

Кукую автомагнітолу купити
Якої фірми придбати автомагнітолу
Найпопулярнішими і хорошими за якістю є магнітоли фірм:

Pioneer

Sony

Mystery

Kenwood

JVC

Alpine
Рекомендуємо купувати магнітолу однієї з фірм, перерахованих вище. Напевно, багато з вас хотіли б щоб ми порекомендували кілька конкретних моделей автомагнітол, що ми власне і зробимо нижче.
Pioneer MVH-1400UB
Бюджетна модель магнітоли для авто. Монтажний роз'єм 1 DIN. Наявність LCD дисплея, з відображенням 1 рядка з 10 символів. Підтримка типу носія: CD-R/RW. Підтримка форматів: MP3 WMA, AAC, AudioCD. Максимальна вихідна потужність: 50Вт x 4 канали. Є вбудований еквалайзер. Діапазони радіо: FM/MW/LW, підтримка RDS. На передній панелі є USB-вхід з можливістю підключення флешки, а так само iPod або iPhone.
Ціна пристрою: 1700 рублів.
Pioneer DEH-6400BT
Модель 1 DIN магнітоли преміум сегменту. Автомагнітола включає в себе монохромний дисплей, з можливістю регулювання яскравості підсвічування і яскравості дисплея. Підсвічування багатокольоровий. Підтримка носіїв: CD-R/RW. Підтримка форматів: Audio-CD, MP3 і WMA. Наявність USB-виходу (підтримка підключення флешки, а також iPod і iPhone). Радіо включає діапазони FM/MW/LW, є підтримка RDS. Вбудований еквалайзер має 5 смуг.
Ціна пристрою: 4800 рублів.
Mystery MDD-6220S
Одна з найпопулярніших 2 DIN аудиомагнитол, яка поєднує в собі широкий функціонал і порівняно низьку вартість. Багатобарвний сенсорний дисплей 62 дюйма, формату 16:9. Підтримувані носії: CD-R/RW і DVD-R/RW. Підтримувані формати: Audio-CD, DVD-Video, MP3 MPEG4 DivX, WMA, JPEG. Підтримка карт пам'яті: SD і MMC. Є USB-вхід для підключення флешки. Діапазони радіо: FM, УКХ, СВ.
Ціна пристрою: 6000 рублів.