Як правильно вибрати відеореєстратор?Крок 1. Визначитися з конструкцією відеореєстратора:
Крок 2. Вибираємо параметри камери:
Крок 3. Вибираємо додаткові властивості:
Відеореєстратор - це електронний пристрій з вбудованою відеокамерою, яке встановлюється в салон автомобіля для запису дорожньої обстановки. Дані отримані відеореєстраторами, у разі ДТП, можуть бути використані в якості одного з елементів доказової бази під час судових розглядів. Далі ми розповімо, як правильно вибрати відеореєстратор!
Крок 1. Визначитися з конструкцією відеореєстратора:
1-2 камери - Наявність двох камер дозволяє зберігати в пам'яті пристрою більше корисної інформації. Як правило, обидві камери кріпляться на корпусі пристрою, спрямовані в протилежні сторони і мають поворотні механізми для зручної фіксації та наведення на потрібну область. Одна камера відстежує зміну дорожньої обстановки, а друга стежить за тим, що відбувається в салоні автомобіля, або позаду автомобіля.
Без дисплея - Відсутність дисплея дозволяє зробити відеореєстратор максимально компактним і непомітним, правда при цьому переглянути, що ж зафіксував реєстратор можна тільки на екрані ПК, ноутбука або планшета, підключивши пристрій безпосередньо, використовуючи карту пам'яті або бездротової Wi-Fi модуль.
Вбудований дисплей - Наявність дисплею-дозволяє більш комфортно працювати з реєстратором, як правило, надаючи доступ до різної сервісної інформації, роботі з меню, можливість перегляду відзнятого матеріалу, візуального контролю зони зйомки.
Поворотний/знімний дисплей - Поворотна конструкція розширює можливості для розміщення реєстратора в автомобілі, при цьому зберігаючи зручність роботи з ним, а знімний дозволяє зробити пристрій максимально компактним.
Сенсорний дисплей - Як і в будь-якому пристрої - сенсорний дисплей дозволяє прибрати з корпусу апарату зайві кнопки, і керувати реєстратором тільки за допомогою дотиків.
Крок 2. Вибираємо параметри камери:
Параметри камери реєстратора - Дозвіл матриці відеореєстратора може бути в межах від 0,3 Мп до 12 Мп, при цьому дозвіл знімається відео - від 640х480 до 1920х1080 пікселів. Чим вище дозвіл відео, тим більш детальне зображення, дозволяючи розглянути дрібні деталі, наприклад реєстраційні номери потрапив у кут огляду автомобіля.
Кількість кадрів в секунду - Чим вище частота (кількість кадрів в секунду), тим плавніше відтворюється відео при перегляді і тим чіткіше буде зняте на реєстратор зображення при русі автомобіля на великій швидкості. Сучасні пристрої знімають відео з частотою від 15 до/з до 60 к/с. Оптимальним є значення від 25 к/с і вище. Для Full HD хорошим показником буде значення від 30 к/с, а для HD - 60 к/с
Кут огляду - Чим більше кут, тим більше інформації по горизонталі «влізе» в кадр. Наприклад, при куті огляду в 90 градусів реєстратор зніме тільки область, обмежену лобовим склом. При великих кутах огляду, в кадр потрапляє додаткова інформація про те, що відбувається з боків автомобіля. Треба пам'ятати, що при більшому куті по краях екрану може виникнути спотворення картинки - прямі лінії (будівлі, стовпи тощо) будуть казать вигнутими.
Нічна зйомка. Для нічної зйомки є ряд технологій: ІЧ-підсвічування, світлодіодні лампи та ін.
Зйомка вдень не представляє проблем для будь-якого відеореєстратора, але ось вночі або пізно ввечері, коли природного світла практично немає, чутливості матриці може не вистачити - зображення буде дуже темним з невиразними деталями і великими шумами.
У такій ситуації допоможе додаткова підсвічування зображення. Завдяки ІК підсвічування, в темряві об'єкт зйомки додатково світиться в інфрачервоному спектрі (це нешкідливо для людини), випромінювання якого чутлива матриця реєстратора. Тобто навіть в умовах абсолютної темряви на екрані можна буде розглянути всі деталі зображення. За таким же принципом працюють прилади нічного бачення. Важливо не плутати ІК підсвічування зі світлодіодним, яка, по суті, є звичайним ліхтариком і використовується лише в бюджетних пристроях!
Потрібно розуміти, що на якості картинки може впливати крім перелічених факторів ще й використовувана в камері оптика (об'єктив пристрою), фізичний розмір матриці чутливості самого сенсора. Для кращого результату, рекомендуємо самостійно подивитися, як знімає той або інший пристрій, тим більше, у нас є обмін і повернення протягом 14 днів для наших постійних клієнтів!
Потрібно розуміти, що на якості картинки може впливати крім перелічених факторів ще й використовувана в камері оптика (об'єктив пристрою), фізичний розмір матриці чутливості самого сенсора. Для кращого результату, рекомендуємо самостійно подивитися, як знімає той або інший пристрій, тим більше, у нас є обмін і повернення протягом 14 днів для наших постійних клієнтів!
Крок 3. Вибираємо додаткові властивості:
Роз'єм для зовнішньої камери - в разі необхідності, дозволяє підключати до пристрою додаткові камери (від 1 до 4 штук).
GPS - Наявність модуля GPS дозволить зберігати інформацію про маршруті під час роботи пристрою, прив'язавши відзняте відео до точних координат на карті. За допомогою спеціального програмного забезпечення можна переглянути маршрут на електронній карті. Так само наявність GPS даних дає відеозапису статус речового доказу в суді.
G-сенсор (акселерометр) - G-сенсор (або акселерометр) це пристрій, який фіксує різке зміна швидкості (напрями) руху. В реєстраторі його наявність дає можливість:
Зберегти інформацію про ДТП при ударі (аварії/аварії) в окремий відеофайл
Зафіксувати інформацію про напрямку, швидкості та силі удару
Вбудована пам'ять - Наявність вбудованої пам'яті дозволяє використовувати реєстратор без зовнішніх карт пам'яті. Потрібно пам'ятати, що після ДТП автоінспектор запропонує долучити до протоколу відео, для чого їм буде потрібно носій інформації. Так що приготуйтеся віддати такий реєстратор їх чесні руки :)
ВАЖЛИВО! За умови використання в реєстраторі тільки власної пам'яті, у пристрої має бути функція циклічного запису, інакше у разі заповнення пам'яті реєстратор відключиться до чищення вмісту.
Wi-Fi модуль - Дозволяє передавати відео з відеореєстратора на будь-смартфон, планшет або ноутбук, а в деяких пристроях і записувати відео у власну пам'ять, в режимі реального часу.
Карти пам'яті Використовується для зберігання відзнятого матеріалу. Чим більше обсяг карти пам'яті, тим більшу відео можна записати.
Мікрофон - Наявність мікрофона дозволяє записувати відео зі звуком, що вкрай корисно при спілкуванні з автоінспектором ДАІ.
HDMI (та інші відеовиходи) - Дозволяють підключити реєстратор для відтворення відео до телевізора.
Акумулятор Дозволяє працювати пристрою навіть у відсутності живлення (наприклад, у серйозній ДТП після знеструмлення системи живлення автомобіля, або під час паркування).
Датчик руху - Запускає запис відео при вимкненому двигуні, якщо в кадрі почнеться якийсь рух. Корисно при захисті автомобіля на парковці, але для якісної роботи потрібна наявність хорошого акумулятора пристрою або пряме захищене підключення до акумулятора автомобіля.