Тюнінг приладової панелі

Зовнішній вигляд приладової панелі можна видозмінити своїми руками. Трохи усердий, часу і наших, вдалих і не зовсім, експериментів допоможуть вам у цьому.
Для тюнінга в нашому випадку використовувалася приладова панель Hyundai Accent
Матеріали
Перш, ніж приступити до розбирання панелі, підготуйте:

маленькі плоскогубці;
різного розміру викрутки;
двосторонній скотч;
шкірку;
ножиці;
матовий фотопапір Lomond Satin, щільністю 280г.

Тюнінг приладової панелі

Крок 1. Дістаємо приладову панель
Дістати панель з автомобіля легко. Для цього опускаємо рульову колонку в крайнє нижнє положення, викручуємо два самореза вгорі, і тягнемо за нижню частину, яка кріпиться на металевих пистонах. Не бійтеся докладати зусилля, пістони не зламаються. Далі від'єднуємо роз'єми (3шт.) і йдемо в тепло. Відкручуємо прилади.
Тюнінг приладової панелі

Крок 2. Знімаємо стрілки
На першій машині ми знімали стрілки без нагрівання феном, на другий погрели. Стрілки вийшли суб'єктивно трохи легше, але на пластикових підкладках з'явилися численні відколи по краях. Я схильний вважати, що винен у цьому фен.
Тюнінг приладової панелі

Тюнінг приладової панелі

Щоб зняти стрілки використовуйте дві викрутки. На обох машинах стрілка тахометра вийшла разом з голкою, на якій вона "сиділа", тахометри не постраждали. На інших приладах стрілки знялися з голок без проблем.
Тюнінг приладової панелі

Крок 3. Зашкурювання пластикової підкладки
Експерименти з зашкуриванием пластикової підкладки показали, що це справа марна. Можна спробувати шкірку крупніше, але радикальний спосіб - вирізати ще одну, додаткову пластикову підкладку і за шліфувати її з обох сторін.
Тюнінг приладової панелі

Крок 4. Проміжний підсумок
У результаті всіх маніпуляцій у вас повинні бути:

тахометр (5);
підкладка шкали (4);
стара шкала (2);
стрілка;
роздруківки нової зовнішньої сторони шкали (3);
непрозора частина шкали (1).

Тюнінг приладової панелі

Крок 5. Робота з роздруківками
Роздруківки потрібно вирізати гострими ножицями. Акуратно вирізайте.
Тюнінг приладової панелі

Крок 6. Кріпимо підкладку до шкалою
Непрозору частину шкали до підкладці ми прикріпили двостороннім скотчем. Можна спробувати клей, якщо хтось з вас точно знає такий клей, який не покоробить папір при сильних перепадах температур. Хоча скотч був абсолютно прозорий, з'ясувалося, що не варто клеїти його під прозору частину нової шкали. При просвіті будуть видні пухирці повітря.
Тюнінг приладової панелі

Порада: на фото приклеєна непрозора частина. Ми використовували для її виготовлення фотопапір зі 100%-ної чорною заливкою. Не найкраще рішення, але під рукою не виявилося нічого тонкого і непрозорого. Використовуйте краще що-небудь інше. Матеріал повинен бути тонше, але непрозорий.
Тюнінг приладової панелі

Крок 7. Збір конструкції
Використовуючи просвіт приміряємо шкалу з непрозорою частиною. Цифрами 1 і 2 позначені наші недоліки, зокрема скотч, який видно крізь фотопапір. Виправити це можна додатковою підкладкою з пластику. Ми ж залишили як є.
Тюнінг приладової панелі

Отриману конструкцію закріплюємо на штатні гвинтики.
Тюнінг приладової панелі

Збираємо панель. Стрілки будемо калібрувати на автомобілі.
Тюнінг приладової панелі

Крок 8. Калібрування
Прогріваємо машину, прикріплюємо стрілку температури охолодженої рідини в середньому положенні. Стрілку тахометра ставимо в положення холостих обертів - разгазовка. Стрілка швидше за все стоїть неправильно, крім того, рухається ривками або не рухається зовсім. Виймаємо і ставимо знову і так поки не встане правильно і не почне рухатися як повинна.
Викочуємо бензин поки не загориться сигнальна лампа, ставимо стрілку рівень палива в нульове положення (або яке більше подобається), спочатку стрілку треба злегка нанизати в положенні "півбака", вона почне рух, швидше за все доповзе до обмежувача внизу або вгорі, знімаємо і швидко знову ставимо на місце, поки вона не перестане тікати, після чого спокійно кріпимо її "на нуль".
Стрілку спідометра кріпимо як доведеться, потім їдемо заміряти швидкість, запам'ятовуємо в яку сторону він бреше і на скільки, знімаємо панель і прилад. В задній частині приладу є внутрішня обертова частина, підтискаємо її викруткою, щоб не крутилася разом зі стрілкою, проворачиваем стрілку до повної коригування.
Тюнінг приладової панелі