З настанням осені багато автомобілісти замислюються про зимовій гумі про її виборі наші експерти вже давали рекомендації. Сьогодні ж ми поговоримо про ще однієї зимової проблеми автомобілістів - незамерзаючої рідини.
У статті ми розглянемо такі питання:

Для чого потрібна незамерзайка ?

Що собою являє незамерзайка ?

Як зробити незамерзайку самому ?

Коли потрібно заливати незамерзайку ?

Незамерзайка: для чого потрібна, як приготувати і коли заливати?

Для чого потрібна незамерзайка?
Незамерзаюча рідина, або в простолюдді - незамерзайка, використовується в якості засобу для омивання лобового скла в холодну пору року. Тобто незамерзайка заливається в бачок омивача скла, замість звичайного концентрату, який ви використовуєте влітку.
Напевно, судячи з назви, ви вже здогадалися, що незамерзайка походить від слова «не замерзає». Навіщо потрібна незамерзайка? А потрібна вона для того, щоб знаходиться в бочці омивача скла рідина - не замерзла. Якщо ж рідина замерзне, то ви не зможете зробити омивання скла, а також ви можете таким чином погубити бочок омивача, так як він зроблений з пластику, а при утворенні всередині нього льоду - він може тріснути і прийти в непридатність.
Злити рідину з бачка омивача скла не можна, так як омивання скла - це дуже необхідна функція, особливо взимку, коли на лобове скло потрапляє різна грязь і пил, на ходу її можна витерти тільки з допомогою двірників, а в свою чергу двірники не використовують на сухому склі, тому потрібно попередньо помити скло рідиною. Таким чином, рідина для омивача скла - вкрай необхідна річ. А щоб вона в бочці не замерзла - використовується для цього спеціальна рідина для зими - незамерзаюча.

Що собою являє незамерзайка?
Незамерзайка за стандартом являє з собою рідину, яка складається з незамерзаючого концентрату, а це за правилами повинен бути спирт (безпечний - підкреслюємо). Найбільш якісним спиртом є етиловий, але на його основі робити незамерзайку для автомобіля невигідно, так як сам по собі етиловий спирт дуже дорогий, навіть незважаючи на те, що він в концентраті розбавлений. Метиловий спирт - дешевий і не має запаху, але він токсичний і шкідливий для здоров'я, тому його заборонено використовувати для створення незамерзайки. А ось у свою чергу ізопропіловий спирт має дуже різкий і добре виражений запах, він досить дешевий, що вигідно використовувати його для приготування концентрату незамерзайки.
Незамерзайка продається скрізь: в автомагазинах, гіпер-і супермаркетах, а також на дорозі. Але хочемо звернути вашу увагу, що купувати незамерзайку найкраще в солідному магазині і ні в якому разі не з рук, так як велика ймовірність придбати концентрат, що складається з хімічно небезпечних речовин, який може заподіяти шкоди не тільки вашого автомобіля, але і вам. Також Vse-Sekrety.ru радять не економити на незамерзайке, а купувати концентрат від більш-менш відомого виробника.
Які бувають незамерзайки? У продажу є різні види і фасування незамерзаек. Відомі бренди продають незамерзайку в спеціальних ємностях, а маловідомі, як правило, у пластикових бутлях (в таких зазвичай продають воду). При виборі незамерзайки зверніть увагу на те, яку температуру буде витримувати концентрат. Врахуйте, що є два види незамерзаек: готові і концентрат (який потрібно розбавляти водою у відповідних пропорціях). Крім того незамерзайки бувають з ароматом і без аромату - це чисто на любителя.
Незамерзайка: для чого потрібна, як приготувати і коли заливати?

Як зробити незамерзайку самому?
Це досить просто. Якщо ви не хочете витрачати зайві кошти на дорогу незамерзайку, а дешеву, зроблену з хімії заливати не хочете, то можна приготувати незамерзайку самому. До того ж ця рада підійде і тим, кому потрібно вирушати в дорогу, а в гаражі запасів незамерзайки не залишилося. Для приготування незамерзайки є 3 способи, найбільш якісна незамерзайка з чистого етилового спирту, кілька вигідніше незамерзайка на основі горілки, сама бюджетна - незамерзайка на основі ізопропілового спирту. Врахуйте, що чим більше вміст спирту, тим більш стійкою незамерзайка буде при сильних морозах.

Варіант незамерзайки своїми руками №1

Для приготування самої якісної незамерзайки нам знадобиться: етиловий спирт, дистильована вода і миючий засіб: 20% етилового спирту та 80% дистильованої води, після чого потрібно додати кілька крапель миючого засобу (яке ми використовуємо для миття посуду). Все це необхідно ретельно перемішати і рідина готова до використання.

Варіант незамерзайки своїми руками №2

Для приготування другого варіанту незамерзайки нам знадобиться всього лише 2 складових: горілка і миючий засіб. Дистильована вода не потрібна тому, що концентрація горілки набагато слабкіше чистого етилового спирту. Щоб приготувати цей варіант незамерзайки необхідно горілку додати кілька крапель миючого засобу. Все це ретельно змішується і заливається в омивач. Деякі автомобілісти все-таки розбавляють субстанцію 20-30% дистильованої води, але тоді якщо вдарять сильні морози, концентрацію спирту потрібно буде збільшувати.

Варіант незамерзайки своїми руками №3

Ну і останній варіант - найбільш бюджетний, приготування незамерзайки за допомогою ізопропілового спирту. Для її приготування спирт з розбавляється водою в пропорції 1:3. Потім в субстанцію додається миючий засіб і все це перемішується і готове до застосування.
Звичайно ж, саморобна незамерзайка якісна, але її виробництво невигідно. До того ж, хороші виробники незамерзаек додають до складу своїх продуктів, спеціальні присадки і добавки, які мають супутні переваги: захист скла, спеціальні компоненти, ефективно видаляють бруд, а також приємний аромат, який потрапляє навіть в салон авто.
Незамерзайка: для чого потрібна, як приготувати і коли заливати?

Коли потрібно заливати незамерзайку?
Заливати незамерзайку найкраще орієнтуючись на прогнози погоди. Як тільки вночі очікується мінусова температура, рекомендується залити дану незамерзаючу рідину в бочок омивача свого автомобіля. Якщо ж осінь затягнулася, то до листопада можна залити субстанцію в незалежності від прогнозів погоди.
На перший час пройде найслабший концентрат, так як значних морозів не буде, а от ближче до середини листопада потрібно заливати вже досить сильний концентрат, який витримає сильні морози.
Як і куди заливати незамерзайку?
Зробити це дуже просто. Для цього відкрийте капот і знайдіть горлечко бочка омивача скла. Зазвичай він має кришечку блакитного кольору, на ній буде відображено лобове скло з двірниками. Відкрийте її і затейте туди незамерзайку. Якщо горлечко бочка знаходиться глибоко внизу, то використовуйте лійку (тільки не з-під бензину!). Можна купити звичайну кухонну лійку або зробити її з вирізаного горлечка пляшки.
При заливанні незамерзайки враховуйте обсяг бочка. Як тільки рідина досягне рівня трубки йде до шийки - бочок повний. Коли концентрат залитий - щільно закрийте кришку.
Закрийте капот і зробіть пробну подачу рідини. От і все. Удачі на дорогах!