Вибір кольору залежить як мінімум від двох причин - від сформованих стереотипів і властивостей характеру людини. Стереотипи такі, що чорні автомобілі асоціюються з діловими людьми, рожеві і помаранчеві громадська думка виділив для юних панянок, жовті і червоні - для гонщиків, сірі, сині, зелені за загальним визнанням - сімейні авто.
Але, приймаючи рішення про вибір кольору автомобіля, корисно ознайомитися не тільки з усталеними стереотипами, але і зі статистикою дорожньо-транспортних пригод. Відомо, що існує зв'язок між частотою ДТП і кольором автомобілів, які потрапляють у ДТП. Іншими словами - колір автомобіля - важливий чинник безпеки дорожнього руху. Наприклад, колір автомобіля сочі або ж будь-яких інших темних відтінків розташовує до попадання в неприємні ситуації на дорозі.
Темні тони, справа в тому що, погано помітні в сутінковий час доби і темного кольору машини здаються кілька віддаленими від їх реального становища на дорозі в силу суб'єктивного сприйняття. Інша справа - жовті, білі, червоні авто. Яскраве забарвлення робить їх більш помітними і швидкість їх руху сприймається убыстренной, в порівнянні з реальною. Тому учасники дорожнього руху побоюються їх і ставляться до них більш уважно, як до факторів підвищеного ризику.
Рідше всіх потрапляють в аварії машини сірого кольору, який і є самим популярним. Чому так - не можуть толком пояснити не працівники ДАІ, ні психологи, але, за статистикою, сріблясті авто потрапляють в аварії в два рази рідше. Можливо тому, що сіро-сріблястий колір знаходиться на золотій середині між темними і яскравими тонами.