Довіреність на керування автомобілем
Зважаючи на певні фінансові труднощі, як у державі , так і в кожній клітинці суспільства, все частіше люди вдаються до спільного володіння автомобілем. Дуже зручно - один авто на кілька сімей. Є, звичайно, певні складності. Але про що треба знати досконало, так це про юридичних моментах спільного володіння. Довіреність на керування автомобілем - одне з таких питань. Насправді - нічого складного, просто треба знати, як правильно оформити документ.
По-перше довіреність на керування автомобілем може бути оформлена тільки на повнолітньої і дієздатної
людини. У виняткових випадках неповнолітній спеціальним рішенням суду визнається дієздатним.
По-друге, довіреність має дві форми - нотаріальну та рукописну. При цьому, рукописна - не означає, що обов'язково написана від руки. Вона може бути надрукованою на машинці чи набрана на комп'ютері. Мається на увазі, що довіреність на керування автомобілем може бути не завірена нотаріально. По юридичної силі ці два документа однакові в процесі експлуатації автомобіля. Але при здійсненні угод або передоручення транспортного засобу необхідно мати завірену нотаріусом довіреність на керування автомобілем.
У третіх , існує три види довіреностей:
* генеральна, що дозволяє управляти і здійснювати операції купівлі-продажу;
* спеціальна, у якій обумовлюються права на певні юридичні дії;
* разова, яка оформляється для здійснення якихось разових дій.
По-четверте треба уважно заповнювати бланк довіреності. Зрозуміло, що вихідна інформація про автомобілі повинна в точності відповідати технічним документам - марка, рік випуску, номери кузова і двигуна, реєстраційний знак та ін Важливо, щоб у документі були ретельно прописані всі права та обов'язки особи, на яку виписується довіреність.
По-п'яте треба мати на увазі, що при оформленні документа у нотаріуса, стягується мито певного розміру. При оформленні довіреності на родичів сума мита буде менше. Інваліди і Герої РФ і СРСР законодавством звільнені від сплати мита. Інваліди 1 і 2 груп сплачують половину розміру мита.
По-шосте довіреність видається максимум на три роки. В документі можна вказати будь-який термін у цих межах, а якщо строк дії довіреності не обмовляється, то за замовчуванням довіреність на керування автомобілем дійсна з моменту підписання один рік. Дія нотаріально завіреної довіреності, якщо в ній не зазначено строки дії, може бути припинено довіряють особою за його розсудом.