На що звернути увагу при їзді на автомобілі взимку?1. Ніяких різких рухів. Ні руками, ні ногами. Якщо Ви перебуваєте за кермом, різкі рухи Вам протипоказані в будь-яку пору року, але взимку вони на кілька порядків небезпечніше, а можливі наслідки набагато трагічніше. Таким чином, всі робимо плавно, поступово: крутимо кермо, гальмуємо, рушаємо з місця, скидаємо/набираємо швидкість і т.д.
2. Швидкісний режим приводимо у відповідність з ПРАВИЛ дорожнього руху. Народна мудрість про те, що ПРАВИЛ дорожнього руху писані кров'ю особливо актуальна у важких дорожніх умовах (до яких, зокрема відноситься і ожеледь). На кону не багато і не мало - життя, Ваша, Ваших пасажирів, а також інших учасників дорожнього руху. Не забувайте, що там, попереду, можливо, порушує правила якийсь Вася Петров на своїх Жигулях, і Ви, побачивши його в останній момент, вже не зможете, як влітку, просто «вильнути» і піти від зіткнення, Вам потрібно буде приймати в частки секунди рішення йти на таран, або полетіти на тротуар з людьми, в кювет, поле, ліс, дерево, стовп, або зустрічний автомобіль, що стоїть (потрібне підкреслити). І все це може дуже погано закінчитися, якщо звичайно Ви не будете рухатися зі швидкістю, що дозволяє вчасно зупинитися навіть на слизькій дорозі і пропустити ідіота. Не забирайте у себе шанс вижити - не потрібно.
3. Ніякої зайвої самовпевненості. Якщо Ви відвідували курси екстремального водіння, які пропонують багато автошколи , Вам повинні були розповісти, що всі навички екстремального водіння потрібні тільки для екстремальних ситуацій та для підвищення спокою водія за рахунок зміцнення впевненості у власних навичках. Користуватися, або (що ще гірше) намагатися відтворювати каскадерські трюки з затягуванням ручника можна виключно на спеціальних майданчиках, але ні в якому разі не на дорозі, навіть якщо Вам здається, що вона зараз порожня. Вже через секунду з темного провулка (або з-за хати), можливо, вилетить все той же Вася Петров на Жигулях, який до того ж буде ще й напідпитку. Результат аналогічний описаному в п.2.
4. Дистанцію збільшуємо в два, а краще три рази. Повірте, Ви приїдете на роботу всього на 5 хвилин пізніше, якщо в потоці (і навіть в пробці) перед Вами «вмонтується» два, або навіть десять «поспішайок», зате втратите години на очікування співробітників ДАІ в разі, якщо перед попереду йде авто різко загальмує все той же Вася Петров, і у нього виявиться більш ефективна гума, або ж під його колесами виявиться більш сухий асфальт.
5. Прогріваємо машину завжди! Тут мова навіть не про те, що мінімальний прогрів потрібен і двигуну, і коробці передач. Мова в першу чергу про стеклах і температурі в салоні (пару і конденсат на склі). Погана оглядовість і дискомфорт водія - не кращі супутники на складній слизькій дорозі.
6. У мороз сухої дороги не буває! Навіть якщо Ви зараз їдете здавалося б сухому асфальту, ніхто не може гарантувати, що в 500 метрах попереду якийсь Ст. Петров вчора не випадково розлив воду, або, наприклад, двірник не висипав на дорогу сніг з тротуару. Завжди пам'ятайте про непередбачуваність дорожнього покриття.
7. В багажнику завжди повинен бути запас незамерзайки в омивач лобового скла. Навіть якщо Ви тільки що заправили повний бак - все одно купите ще літр про запас. Ніхто не знає, коли вона закінчиться і скільки від цього місця до найближчої заправки (магазину). А для великих неприємностей досить і ста метрів.
8. Ніяких зайвих перестроювань. Постарайтеся звести до мінімуму будь-які перестроювання з ряду в ряд, якщо Вам потрібно буде повернути наліво навіть через два кілометри, займіть лівий ряд відразу, і нехай ззаду Вам моргають і сигналять - не звертайте уваги - розумна людина так не надходить. Ну і про «шаховому» перестроюванні з метою швидше дістатися з точки «А» в точку «В» - взимку доведеться забути. За кермом поспішати не можна ніколи, але взимку це дійсно питання життя і смерті.
9. Із замету вибираємося максимально плавно. Якщо автомобіль «зарився» або його просто занесло за ніч снігом - не треба нервувати, шліфуючи колесами лід - так Ви тільки ускладните собі ситуацію. Спробуйте звільнити всі колеса від снігу в радіусі хоча б на півметра і потім вилізти із замету «розкачку» (актуально тільки для механічної КПП), рушаючи з другої передачі. На автоматі вилізти із замету значно складніше - доведеться або шукати помічників, або підкладати під ведучі колеса дошки, пісок і т.д. Як крайня міра (якщо нічого іншого недоступно - спробуйте спустити ведучі колеса (не зовсім, але щоб це було добре видно - приблизно до 0,5-0,7 атм. Але остання міра можлива тільки, якщо в багажнику лежить робочий компресор (насос) і Ви зможете відразу підкачати колеса.
10. Окрема порада власникам повнопривідних авто і позашляховиків. Повнопривідний автомобіль розганяється на слизькій дорозі швидше моноприводної (при інших рівних), але гальмують вони приблизно однаково. Так що наявність повного приводу на слизькій дорозі не дає практично ніяких переваг з точки зору безпеки. Прохідність - так, але не безпека, так що не втрачайте пильності, вищенаписане Вас стосується не менше, ніж власників моноприводних машин