Як правильно сидіти за кермом?
Автомобіль - це, перш за все, комфорт свого господаря. Як же дивно з цієї точки зору бачити людей, які сидять за кермом по-перше, незручно, а по-друге, небезпечно з точки зору реакції.
Років 40 тому такий стан речей було зрозумілим, якщо у людини не середній зріст і комплектація відрізняється від стандартної, адже в той час практично відсутні які-небудь засоби регулювання не тільки рульового колеса, але і сидінь. Зараз же, різноманітних налаштувань безліч.
Однозначно, що тепер з комфортом в машині може влаштуватися будь-який водій: та гігант, і людина невисокого зросту. Але, на жаль, далеко не всі автолюбителі використовують широту налаштувань з користю.
Згадаймо класичного "дачника" на "копійці" ледь не упирається грудьми кермо: втілене напруга і незручність. Ліктями він чіпляє свою дверцята і поруч сидячого пасажира. Інший, протилежний приклад, так люблять їздити юнака на спортивних машинах: майже лежачи на сидінні, дістаючи до керма кінчиками пальців рук, а до педалей пальців ніг. Гаразд би ці персонажі тільки втомлювалися і заробляли собі викривлення хребта, але найстрашніше те, що вони представляють справжню загрозу для себе та оточуючих. Ні той, ні інший не можуть оперативно зреагувати на різкі зміни дорожньої ситуації.
Як же правильно сидіти щоб спина не затікала і шию не ломило? Багато "мостяться" за кермом рідної машини протягом цілого дня. То сидіння посувають вперед-назад, змінять нахил сидіння, потім керма. Комфорт в такому випадку оцінюється не зовсім вірно, часто в збиток зручності управління. Звичайно, під час тривалих періодів перебування за кермом, щоб зняти напругу і дати тілу перепочити корисно трохи побавитися налаштуваннями, але ці зміни не повинні перевищувати відхилень в один сантиметр від оптимальної посадки.
На щастя, досвідченими гонщиками та інструкторами розроблені нескладні і оптимальні рекомендації стосуються налаштувань положення водія. Продиктовані вони не тільки зручністю, але і безпекою.
Для початку треба відсунути сидіння на таку відстань, при якому руки, будучи витягнутими, можуть лежати на рульовому колесі зап'ястями. Кут нахилу спинки регулюється так, щоб було зручно, шия не напружувалася, а голова розташовувалася як можна більш вертикально - так краще працює людська система орієнтування та рівноваги. Далі - ноги. Щоб вжать педаль в підлогу, нога не повинна розгинатися повністю, вона повинна залишатися злегка зігнутою. Для забезпечення швидкого доступу до педалей газу і гальма , п'яту краще поставити на підлогу так, щоб вона безпроблемно діставала і туди, і сюди, лише з допомогою легкого обертання.
Зручному доступу до швидкостей трансмісії теж варто приділити пильну увагу. Водій не повинен відриватися від сидіння, щоб дотягнутися до крайніх положень перемикача передач. Будь-яка швидкість може включатися в комфортному положенні.
Кермо під час їзди краще тримати майже горизонтально його діаметральної площині.
Завдяки виконанню цих рекомендацій ви будете не тільки менше втомлюватися при водінні, але і зможете більш оперативно реагувати на обстановку.
Успіхів!