Як завезти машину на морозі?
Чим помітніше стає глобальне потепління, тим більше ми розслабляємося. Але морози, хоч і не такі обложні, як років 15 тому, але все таки їх ніхто не відміняв. Тому вони завели звичку звалюватися як сніг на голову, вірніше на автомобіль. Від такого несподіваного повороту подій, водії все частіше зустрічають трескучую погоду непідготовленими. Ось і чути іноді по морозним вранці чхання і пыханье не які заводяться авто з двору.
Найпоширеніший рада - готувати сани влітку, а міняти масло восени, багато хто успішно проігнорували, тому варто викласти менш тривіальні поради.
Якщо ви не маєте теплим гаражем , то взимку бак автомобіля завжди повинен бути більше ніж на половину повний, особливо перед довгою нічний стоянкою. Це дозволить уникнути рясного освіти водяного конденсату. Від цієї напасті іноді радять додавати в бак трохи спирту.
Перед тим як заводитися морозним ранком переконайтеся, що всі джерела споживання електроживлення вимкнені: фари, обігрів скла, магнітола , вентилятор. Не завадить прогріти акумулятор, вірніше електроліт в ньому. Для цього достатньо кілька разів поклацати електропривідними замками або запалити фари секунд на 15.

Стартер потребує в олії тому, щоб забезпечити до нього подачу зробіть стартером пару оборотів, потім вже розкручуйте повністю.
Після кожної проваленої спроби завестися потрібно дати час акумулятора і стартеру прийти в себе. Для цього достатньо почекати 20 секунд.
Якщо ви є щасливим володарем автомобіля з автозапуском, то можливо морози вас не потурбують. Але, це якщо не забути запрограмувати зимовий режим стоянки, коли машина автоматично заводиться кожні 2 або 3 години хвилин на 15. Цього зазвичай вистачає, щоб вранці поїхати з комфортом. Але, якщо такий автомобіль все-таки змерз, то автозапуск вже не подарує ніяких переваг, заводити доведеться як звичайний.
Ще одне радикальне і дороге рішення - купівля гелиевого акумулятора. У нього підвищена ємність і вартість, тому авто буде заводитися без проблем в будь-яку погоду.
До речі, саме акумулятори найчастіше доставляють проблеми на морозі. Якщо вони починають вироблятися, то це вірна ознака того, що їм вже термін прийшов, або про них погано піклувалися. В останньому випадку буває досить почистити наждаком клеми. Якщо заряд низький, то з цим вже нічого не поробиш. Як раз та ситуація: "Шкода, що відразу не передбачив". Тому послужили акумулятори потребують заміни на зиму, причому "старички" влітку ще цілком згодяться. Можна, правда, заряджати такий акумулятор кожну ніч, але це маса суєти і електроенергії.
Проблему, укладену в стартері не вдасться з ходу вирішити навіть професіоналам. Тому не крутіть його довго, від цього стартер може вийти з ладу в результаті перегріву. Не дає іскру - зробіть невелику перерву.
Сюрпризів може також підкинути неякісне масло, тут порада одна: не купуйте підозрілий продукт у підозрілих особистостей.
Однак, найдієвіший спосіб завестися в будь-яку погоду - це не доводити автомобіль до проблемного стану.