Вік водіння, або коли престарілих водіїв потрібно позбавляти водійських прав?Дорожньо-транспортні пригоди за участю пенсіонерів - досить поширене явище. На думку багатьох експертів, причиною високої статистики інцидентів на дорогах за участю літніх водіїв є відсутність спеціального законодавства про пенсійне водійському віці. На жаль, цій темі завжди приділяли мало уваги, а дарма. Пілоти військових літаків йдуть на пенсію в 35 років. Причиною такої раптової відставки є аж ніяк не вік. Насправді льотчиків рано списують з іншої причини - поганий стан здоров'я. Із-за великих навантажень, які пілоти отримують при польотах на військових надзвукових винищувачах, організм швидко зношується. Стан здоров'я 30-річного середньостатистичного льотчика можна прирівняти до здоров'я 60-річного працівником середньої ланки. Відповідно, якщо льотчика виводять на пенсію у віці 35 років, то максимальний вік водіння - виходу на пенсію звичайного водія повинен відповідати 70 років.
водійські права, медична довідка, вік водіння, водійський вік
На міських дорогах досить часто можна зустріти водія старше 70 років. Сьогодні кількість літніх водіїв наближається до рекордного показника за всю історію автомобіля. 70-річний водій не був винятком ще у 70-80 роки минулого століття. А адже тоді купити автомобіль було набагато складніше, ніж сьогодні.
З кожним роком водійський вік збільшується. Отримати водійські права може кожен бажаючий повнолітня людина. Все що для цього потрібно, це наявність медичної довідки про стан здоров'я, бажання навчитися правил руху на дорогах і трохи грошей, щоб оплатити навчання.
З кожним днем кордон умовно-пенсійного посвідчення віку перетинають все більше і більше людей. І це не дивно, адже чим більше автомобілів, тим більше водіїв. Так як нижній кордон зрушувати нікуди, інакше на дорогах будуть їздити одні діти, збільшується верхній віковий рубіж водіїв. Крім максимального пропозиції на ринку автомобілів, сідати за кермо літніх людей змушує сучасний темп життя. Відправиться в гості на дачу або в магазин простіше за кермом власного автомобіля, ніж в громадському транспорті.
Чисельність населення планети збільшується з кожним днем. Дістатися з точки А в точку Б в межах міста за допомогою громадського транспорту з кожним разом стає все важче.
Отримати медичну довідку досить просто. Головною вимогою медиків до пацієнтів, охочих отримати водійські права, є відсутність наркотичної залежності і психічне здоров'я.
Сучасний середньостатистичний вік водіння відповідає 50 років. Примітно, що саме в пенсійному віці люди часто стають завзятими автомобілістами. Причиною тому служить наявність великої кількості вільного часу. Багато американці і європейці відправляються отримувати водійські права саме після виходу на пенсію. Незважаючи на старий водійський вік, дорожня поліція та інші органи не можуть відмовити у видачі водійських прав таким претендентам, так як немає відповідного законодавства. Отримавши медичну довідку та водійські права, старші водії починають ганяти, отримуючи задоволення і задовольняючи свої нереалізовані юнацькі амбіції. За рахунок налагодженої пенсійній системі та банківським заощадженням американські і європейські пенсіонери набагато обеспеченней російський. Це дозволяє їм купувати сучасні автомобілі, оснащені не тільки подушками безпеки, але і пристроєм для економії бензину.
Російські літні водії в рамках безпеки за кермом Москвича або Жигулів вимушені покладатися виключно на свій водійський вік. А виною всьому невеликий матеріальний достаток. З цієї ж причини вік водіння в Росії значно менше, ніж в інших країнах світу. Це зумовлено низьким рівнем життя росіян, порівняно з жителями країн Європи і США. Ті ж російські пенсіонери, яким пощастило володіти міцним здоров'ям та водійськими правами в такому зрілому віці, на жаль, не можуть дозволити собі покупку якісного автомобіля з хорошою системою безпеки. Деяким вітчизняним пенсіонерам навіть не по кишені заправити свого «залізного коня», так малі пенсії.
Втім, ці моменти не можна назвати перешкодою для збільшення водійського віку в Росії.
У результаті російські водії-пенсіонери лихачать на своїй старій, але, на їх думку, безвідмовної техніці. Це істотно ускладнює ситуацію на дорогах. Адже на відміну від сучасних іномарок, старі вітчизняні автомобілі не обладнані навіть такими елементарними засобами безпеки, як ремінь і подушки безпеки, не кажучи вже про спеціальні засоби захисту, що попереджають водія.
Зростаюче число ДТП, спровокованих, на думку багатьох експертів, літнім водійським віком, нарешті-таки переконало світові спільноти задуматися про введення обмежень на вік водіння. На заході вже запропонували перевіряти літніх водіїв на адекватність. У разі неотримання спеціальної медичної довідки у них будуть відбирати водійські права. Саме «виживання з розуму» є основною причиною казусних ситуацій на дорогах.
водійські права, медична довідка, вік водіння, водійський вік
Так, 86-річний американець на швидкості в'їхав на одну з міських майданчиків, де в цей момент знаходилося багато людей. В результаті ДТП загинуло десять ні в чому не винних пішоходів. Ще шістдесят отримали серйозні травми. Все що зміг сказати у своє виправдання літня людина, так це те, що він помилково натиснув не ту педаль. Подібних випадків у всьому світі чимало. У 2011 році, за даними американської статистики, в країні налічувалося близько 20 мільйонів престарілих володарів водійський прав. З кожним роком водійський вік цих людей тільки зростає, тому не складно здогадатися, високі ризики старечої неадекватності на дорогах. Безумовно, звинувачувати всіх літніх володарів водійських прав у втраті навичок керування автомобілем не логічно. Медициною ж доведено, що з віком реакція і спритність рук притупляються. А адже саме ці два фактори є найбільш важливими в управлінні автомобілем.
У групі ризику знаходяться не тільки 70-річні водії, але і люди, що керують автомобілем старше 60. У відповідності з російським законодавством, кожні два роки всі водії зобов'язані отримувати спеціальну медичну довідку, яка свідчить про стан їх психічного та фізичного здоров'я. Водіїв старше 70 у Росії практично немає, так як середньостатистична тривалість життя в державі становить 68 років.
Іншими словами, ця проблема є малоактуальною для України. Адже щоб обмежити водійський вік в країні, для початку потрібно поліпшити якість життя!