Сьогодні автомобільне газове обладнання стало таким поширеним не тільки на транспорті організацій, але і у приватників. І встановлюють це обладнання водії все більш лояльно, не враховуючи, які небезпеки і складності можуть у них з-за цього виникнути. Так, заправка автомобілів газом економить чимало грошей, так як скраплений газ набагато дешевше звичайного палива.
Розглянемо плюси і мінуси переходу на газ
Плюси:
Рівна робота двигуна. Автомобіль, що працює на газу, менше шумить.
Машина на газовому обладнанні має більший запас ходу.
Збільшується ресурс двигуна, так як в ньому не накопичуються залишки, що утворюються при спалюванні нафтопродуктів.
Тому газо-балонне обладнання (ГБО) для автомобіля окупається протягом невеликого проміжку часу. Навіть установка ГБО 4 покоління, яка дуже багато коштує, окупає себе з часом.
Для прикладу скористаємося такими розрахунками. Daewoo Lanos окупає себе за трохи більший період, ніж півроку. Це при умові, що він їздить на день по 100 км і витрачає по 9 л бензину на сотню.
Інша іномарка, Infiniti QX56 окупає переведення на газове обладнання за три місяці. Адже вона споживає ні багато, ні мало, 25 л палива на 100 км.
Таким чином, як показує практика, автомобіль на газі дуже добре економить кошти. І багато автолюбителів сьогодні перейшли або замислюються про перехід на зріджений газ.
Тепер мінуси переходу на газове обладнання:
Висока небезпека вибуху. Ризик залишається навіть у тому випадку, якщо встановлюють ГБО в кращому сервісному центрі. В інтернеті можна знайти статистику загоряння автомобілів і з'ясувати, що найчастіше горять авто на газі.
Гарантія перестає працювати. Якщо у вас новенький авто, який вирішили перевести на газ, пам'ятайте, що в гарантійному обслуговуванні після цього може бути відмовлено. Виняток - окремі російські і китайські компанії, що мають у нас в країні свої власні сервісні точки. Це пояснюється тим, що двигун розрахований на роботу тільки на бензині.
Паперова тяганина. Обслуговування автомобільного газового обладнання необхідно проводити регулярно. У автовласника при цьому повинна бути відмітка в техпаспорті. Якщо не хочете міняти техпаспорт після установки ГБО і плануєте купувати авто, то краще спочатку встановити обладнання, а вже потім вирушайте на реєстрацію в ДАІ.
Негативні наслідки використання газу на автомобілі. Комбінований варіант (газ + бензин) передбачає запуск двигуна на бензині, його прогрівання і подальший перехід на газ. Але якщо використовується лише газ, це чревато виходом з ладу бензинової системи. Крім того, погано настроєна газова установка автомобіля може привести до розриву впускного колектора.
Незручності. В автомобілі на газі не можна курити! Сила тяги зменшується, але не дуже сильно. У багажнику буде розташовуватися газовий балон - це зменшить його місткість.
Ремонт автомобільного газового устаткування - недешеве задоволення.
Ми розглянули лише деякі плюси і мінуси переходу на газ. Кататися на бензині або на пропані, вирішувати тільки вам. Сайт корисних порад, в свою чергу, бажає вам щасливого шляху, сухих і рівних доріг!