Як вибрати аромалампу для сеансів ароматерапії. Види аромалампВикористання аромалампи для випаровування ефірних масел здатне поліпшити не тільки настрій, але і самопочуття. На який аромалампі зупинити свій вибір? Розповідаємо, як правильно вибрати аромалампу.
Класичні аромалампи
Джерелом тепла в традиційній аромалампі є полум'я свічки, яка розміщується в нижній частині лампи. В аромалампах використовують стандартні круглі свічки в гільзах з фольги. Верхня ж частина аромалампи являє собою ємність, куди заливається вода і додаються ефірні масла.
Найбільш оптимальними матеріалами для традиційної аромалампи вважаються натуральний камінь, скло або шликерная глина, оскільки вони не вступають в хімічну реакцію з ефірними маслами, на відміну від металу, який, взаємодіючи з ароматичними маслами, погіршує їх властивості і якості. Виходячи з вищесказаного, від придбання металевої аромалампи слід утриматися.
Крім матеріалу, важливими параметрами ароматичної лампи є розміри її складових частин та їх компонування. Відстань від полум'я свічки до чаші аромалампи має становити від 7 до 10 см, а ємність самої чаші - від 30 до 50 мл. Тільки при таких параметрах швидкість підігріву води в чаші буде помірною, а насичення повітря ароматом - плавним і рівномірним.
Не піддавайтеся на вмовляння продавця, що намагається «впарити» вам аромалампу химерної форми, основним призначенням якої буде прикраса вашого інтер'єру, але аж ніяк не приготування повітряних ароматичних сумішей.
Знайте, що температура води в чашу аромалампи повинна складати від 40 до 600 С. В іншому випадку ефірні масла, додані у воду, або практично не будуть випаровуватися, або ж будуть кипіти і підгоряти, що негативно позначиться на їх терапевтичному ефекті.
Електричні аромалампи
Більш сучасним варіантом традиційної аромалампи є аромалампа електрична, в якій замість свічки воду з ефірними маслами гріє не свічка, а електрична лампочка, яка дуже часто виступає ще й у ролі джерела світла, надаючи можливість використовувати таку аромалампу як нічник.
Ультразвукові аромалампи
Принцип дії ультразвукових ламп дуже схожий на принцип роботи ультразвукових зволожувачів повітря. Мембрана, що коливається з частотою ультразвуку, розпорошує ефірні масла в повітрі, при цьому відпадає потреба у використанні води для випаровування ароматичних масел.
Крім того, ефірні масла, не піддається термічній обробці, зберігають значно більше корисних речовин, отже, зростає і ефект від використання такої лампи. І ще один важливий плюс ультразвукової лампи - відсутність відкритого вогню, що робить її безпечною для використання в першу чергу в дитячих кімнатах.
Нехай аромалампи, неважливо якого типу вони будуть, створять у вашій обителі неповторну атмосферу затишку і гармонії, позитивних емоцій і приємних відчуттів!