Як підібрати зачіску за формою обличчя?
Як часто, зробивши собі прекрасну зачіску "як у кого-то", ми відчуваємо гірке розчарування. Так-так, не всі йогурти однаково корисні, і не всі зачіски підходять кожному. Навіть дуже красива і модна стрижка, яка чудово виглядає на картинці в журналі, може вам не підійти. Тому, вибираючи собі новий вигляд, звичайно, потрібно враховувати і модні тенденції, і власні свої «хочу!», але в першу чергу потрібно, щоб зачіска корегувала можливі недоліки і робила обличчя більш миловидним. Давайте розберемося, як підібрати зачіску по формі обличчя.
Стилісти виділяють кілька основних типів особи:
овальне;
квадратне;
кругле;
трикутне;
грушоподібної;
прямокутна;
ромбовидное.
Овальне обличчя вважається ідеальним. Правда, потрібно мати на увазі: овальне - це не в формі геометричного овалу, воно, швидше, нагадує яйце гострим кінчиком вниз. Отже, саме ця форма прийнята за еталон. Якщо це ваш випадок, прийміть вітання - вам буде до лиця майже будь-яка зачіска. Що б ви не вирішили зробити з волоссям: з чілкою або без, симетрично або асиметрично, чарівні кучері або гладкі пасма - все це буде виглядати добре.
Будь-яку іншу форму обличчя потрібно намагатися наблизити до гармонійної овальної, і тут правильно підібрана зачіска - один з кращих помічників.
Квадратне обличчя - це широкий лоб і затяжка нижня щелепа, воно виглядає незграбним і грубим, так що наше завдання, наскільки це можливо, пом'якшити лінію підборіддя і подовжити обличчя. Щоб відвернути увагу від прямих ліній, нехай волосся будуть хвилястими, так риси будуть виглядати м'якше. Візуально подовжити обличчя допоможе начісування на маківці. Ідеальна довжина волосся в даному випадку буде до плечей і нижче, а стрижка - сходинками. Ще одна хитрість полягає в косому проборе, але робити його потрібно лише ледве осторонь від лінії центрального проділу. Вуха краще залишити напіввідкритими. Тут будуть доречні асиметричні зачіски і «рвана» чубчик.
Протипоказані об'ємні пасма на рівні щелепи і скул, зачесане назад або пряме волосся, короткі стрижки і симетричні зачіски.
Кругле обличчя має приблизно однакову довжину і ширину, отже, його потрібно візуально подовжити. Найпростіший варіант - додати об'єму у верхній частині за допомогою все того ж начісування. Чубчик набік, асиметрія, косий проділ - все це буде дуже до речі. Потрібно стежити, щоб у ній переважали вертикальні лінії. Наприклад, накручені локони, які прикривають щоки. А ось кучериків краще уникати, особливо дрібних і пишних - така зачіска зробить ваше обличчя ширше. Волосся можуть бути лише злегка хвилястими або прямими, але в цьому випадку вони обов'язково повинні бути об'ємними.
Добре будуть виглядати високі зачіски. Стрижка сходинками, яка закінчується нижче підборіддя, теж подовжить особа. А ось каре і інші зачіски, що повторюють форму обличчя, - під забороною, поряд з прямим проділом і гладко зачесаним волоссям.
Трикутне обличчя - це широкий лоб і вилиці, а підборіддя - гострий і вузький. Тут потрібно сховати широкий лоб, а підборіддя навпаки додати об'єму. Ще одна особливість такої особи - це незграбні, різкі риси, що обов'язково потрібно згладити.
Найширше місце зачіски потрібно розташувати на рівні мочок вух, і взагалі зачіска повинна розширюватися до низу, тому форма обличчя стане більш гармонійною. Довжина може бути до середини шиї або нижче, а м'які хвилі згладять надто гострі кути. Прикриваємо масивний чоло довгим чубом - прямий або косий.
Красиво буде підняти волосся наверх, але чубок навіть в цьому випадку обов'язково потрібно залишити. При трикутному особі без неї ніяк. Крім того чубчик не повинна бути короткою. Також не варто гладко «зализувати» волосся назад і залишати бічні пасма.
Грушоподібна форма обличчя виглядає як перевернутий трикутник - це досить широка нижня частина і вузький лоб. Щоб компенсувати масивність підборіддя в цьому випадку потрібно додати об'єму у верхній частині. А ще можна зробити зачіску з кучерями на висках - вони прикриють широкі вилиці і будуть красиво обрамляти підборіддя. Густа чубчик, асиметрична стрижка, бічний проділ - все це допоможе виправити ситуацію, а ось відкривати лоб і вуха абсолютно ні до чого, так само як і створювати обсяг у нижній частині обличчя.
Прямокутне обличчя - це високий лоб і досить важкий підборіддя. Тут потрібно зробити підборіддя «легше», а саме обличчя - трохи ширше. Для цього потрібно буде створити об'єм з боків, найширша частина зачіски повинна виявитися у лінії брів, а спускаючись вниз обсяг повинен поступово зникати і вже до куточків рота прірву зовсім. На рівні підборіддя волосся бути не повинно.
Власникам цієї форми обличчя підійдуть тільки хвилясте волосся - ніяких прямих ліній. Якщо вони довгі - потрібно створити об'єм в області шиї. Чубчик повинна бути обов'язково - пряма або асиметрична, можна довга і неодмінно густа. Небажаний прямий проділ і всі види коротких стрижок.
Ромбовидное особа - з широкими вилицями і вузькими чолом і підборіддям - теж можна підкоригувати. Потрібно тільки підібрати зачіску по формі обличчя - з об'ємною верхньою частиною, що прикриває вилиці. Для цього пасма на маківці стрижуть коротше, а в особи залишають довгими.
М'які волосся до плечей або до середини шиї з максимальним об'ємом в районі підборіддя і невелика коса чілка здатні зробити чудеса. А ось прямі лінії, зачесане назад волосся і прямий ж проділ можуть все зіпсувати.
Маючи уявлення про те, як скоригувати риси обличчя за допомогою зачіски, вам буде простіше порозумітися з майстром в салоні і розповісти, чого саме ви хочете досягти і які ваші очікування від стрижки. Однак у досвідченого майстра можуть бути і свої напрацювання і прийоми, до того ж форма обличчя, яка здається вам «жахливо ромбовидної», може насправді виявитися цілком собі овальною. Так що якщо у вас вже є майстер, якому ви довіряєте, підібрати зачіску по формі обличчя краще спільними зусиллями.