Противірусні препаратиВсілякі бактерії і віруси оточують нас, щомиті ми можемо заразитися одним із 300 видів застуди. Зазвичай вони потрапляють в організм через верхні дихальні шляхи, проте не завжди при зіткненні з вірусами, що викликають гострі респіраторні захворювання, виникає застуда, яка потребує лікування противірусними препаратами. Якщо імунна система людини нічим не ослаблена, то найчастіше вона ефективно протистоїть будь-якого вірусу. Зазвичай хвороба не виникає або людина просто відчуває легке нездужання, проте у разі ослабленою імунною системи хвороба розвивається дуже активно і показує себе на всю міць. Тоді можуть розвиватися бактеріальні ураження бронхів і легенів, а також загостритися хронічні захворювання.
Найчастіше при застуді використовується симптоматичне лікування, основним напрямком якого є зниження температури тіла, зменшення запальних процесів і детоксикація організму. Однак при такому лікування багато забувають про ступінь тяжкості вірусних захворювань і можливості розвитку ускладнень. Тому лікування застуди повинно бути комплексним, а прийом противірусних препаратів обов'язковим. До того ж, ці ліки спрямовані на зміцнення імунної системи, тому їх рекомендується вживати для профілактики в осінньо-зимовий період.
При застуді рекомендується пити саме противірусні препарати, а не більш широко відомі антибактеріальні (сульфаніламіди, антибіотики). Пояснюється це тим, що найчастіше захворювання викликане вірусом (80% захворювань), ніж бактерією. Антибактеріальні препарати необхідні тільки в тому випадку, коли з'являється ризик виникнення бактеріальних ускладнень. Також при покупці противірусного препарату краще брати ліки з більш широким спектром дії, ніж те, яке призначене для певної групи вірусів.
Групи вірусів, найбільш часто призводять до застуди:
Реовіруси
Аденовіруси
Ортомиксовирусы (віруси групи А, В, С)
Пикорнавирусы (ентеро - та риновіруси)
Паремиксовирусы (респіраторно-синцитіальний вірус, вірус парагрипу).
Препарати, рекомендовані до використання при застуді
Серед препаратів з найбільш широким спектром дії слід зупинити свою увагу на рибавирине (Рибарин) і инозине пранобеске (Гропринозин). Активні компоненти рибавірину легко справляються з вірусами А і Б, парагрип, респіраторно-синцитіальним вірусом, коронавірусом і риновирусом. Однак слід враховувати, що препарат володіє високою токсичністю та його рекомендується використовувати тільки у випадку респіраторно-синцитіальної інфекції, яка часто є причиною виникнення бронхіоліту у дітей.
Інозин пранобекс активно справляється з вірусами грипу, парагрипу, риновіруси, аденовіруси. Його речовини змушують стимулювати захисні сили організму, він посилює противірусну активність інтерферонів і впливає на В - і Т-лімфоцити. Застосування гропринозина протипоказано при вагітності і лактації, ниркової недостатності, сечокам'яної хвороби і подагрі.
Добре себе зарекомендував противірусний препарат Арбідол. Він ефективний у разі захворювання вірусами грипу А, В, парагрипі, аденовирусе і респіраторно-синцитиальных віруси. Арбідол сприяє стимулюванню освіти в організмі ендогенного інтерферону, впливає на гуморальний і Т - клітинний імунітет і володіє антиоксидантною дією. До того ж Арбідол відноситься до препаратів з малою токсичністю і не має побічних ефектів.
Рослинні противірусні препарати
Ряд лікарських рослин також володіє противірусною дією. У випадку ГРВІ ефективно застосовується Альтабор - противірусний препарат, в основі якого екстракти плодів чорної та сірої вільхи. Ще один противірусний препарат рослинного походження - це Протефлазід, зроблений він на основі вейніка наземного і щучки дерністой. Також напевно багато чули про німецькому продукт під назвою Імупрет, він володіє противірусною та імуномодулюючою дією, а складається з хвоща польового, кори дуба і листя волоського горіха.
Багато препаратів, в основі яких є трави, добре борються з вірусами герпесу. Герпес дуже часто буває супутником простудного захворювання. Одним з препаратів, активно борються з цією інфекцією, є Алпізарін, основна діюча речовина якого роблять з листя манго, копійочник желтеющего і копійочник альпійського. Також можна використовувати зовнішньо мазі Хелепин (з наземної частини леспедеці копійчаної) і Мегосин (основа - бавовняне масло).
Лікування застуди противірусними препаратами на 2-3 дні скорочує тривалість захворювання, а також знижує ризик загострення захворювань і розвитку ускладнень, полегшує перебіг хвороби. Будьте здорові!