Липовий чай - корисні властивості
Липовий чай - смачний і одночасно корисний напій. Середньовічні лікарі активно використовували квітки липи для усунення запалень і зниження температури. Сучасні медики також застосовують чай з липового цвіту в комплексній терапії.
Липові квіти містять ефірні олії, фітонциди, флавоноїди, вітаміни А, С. Завдяки такому букету корисних речовин з допомогою липового кольору можна успішно лікувати простудні захворювання, хвороби шлунково-кишкового тракту, жіночої статевої сфери.
Липовий чай володіє потужним імуномодулюючою дією.
Чим корисний липовий чай?
Хворим на ГРВІ рекомендується заварювати липовий чай як потогінний і жарознижуючий засіб. Глікозиди, що містяться в липових кольорах, допоможуть знизити температуру і вивести з організму токсини. При перших ознаках появи застуди рекомендується випити гарячий липовий чай, а через пару годин ще одну чашку. Аскорбінова кислота, каротин і фітонциди липового цвіту допоможуть при трахеїтах, бронхітах, запаленні легенів.
Липовий цвіт - визнаний природний антисептик і муколитик, за своєю ефективністю не поступається продуктів фармацевтичної промисловості.
Люди, які страждають від різних захворювань травної системи, теж можуть використовувати липу як ліки. Завдяки протизапальній дії липового чаю його активно застосовують у комплексній терапії при лікуванні запалень шлунка, кишечника. Липовий чай сприяє активному виробленню травних ферментів. Липові флавоноїди є відмінним очищаючим засобом від склеротичних бляшок.
Для жінок липовий чай особливо корисний тим, що містить фітогормони. За складом вони схожі з жіночими статевими гормонами, тому гінекологи активно використовують настої з липового кольору для лікування різних розладів жіночої статевої сфери. Зокрема, з допомогою заварених липових кольорів можна нормалізувати менструальний цикл, зменшити біль під час критичних днів. Жінкам у віці липовий чай допомагає безболісно перенести настання клімаксу.
Липовий чай добре знімає нервове перенапруження після важкого дня. Одна чашка липового чаю дозволить швидко розслабитися і спокійно заснути.
Людям з проблемною шкірою рекомендується заморожувати липовий чай і вранці протирати цілющим льодом запалені ділянки шкіри. Антисептики, що містяться в липовому цвіті, ефективно борються з шкірними запаленнями. В результаті зовнішній вигляд проблемної шкіри значно поліпшується.
Як заварювати липовий чай?
Сировина для липового чаю заготовляють в теплу суху погоду рано вранці. Для сушіння збирають тільки здорові квітки. Зібрані квітки висушують у тіні і зсипають у полотняні мішки. Ємність, де зберігаються квіти липи, повинна бути повітропроникною, щоб липовий цвіт не зіпсувався. В якості альтернативи можна використовувати липове сировину, куплену в аптеці.
Для заварювання липового чаю знадобиться керамічний або фаянсовий чайник. 100 гр. сухих квіток липи залити літром гарячої води, але не окропу. Липові квіти настояти під кришкою протягом чверті години. Для отримання більш якісного настою чайник можна накрити спеціальною грілкою.
При запальних захворюваннях горла потрібно 20 гр. сухих квіток залити окропом (250 мл). Настояти протягом 20 хвилин, відцідити через марлю. Отриманий настій випити перед сном. За цим же рецептом можна приготувати полоскання для горла.
Для зниження температури тіла взяти 15 гр. липових квіток, висипати в 250 мл киплячої води, зменшити вогонь і варити 5 хвилин. Отриманий відвар відцідити. Приймати тричі на день по 1/2 склянки.
Як відхаркувальний засіб липовий цвіт використовують у суміші з чорною бузиною і лікарської ромашкою. Для цього всі складові беруть у рівних частках, змішують, потім від цієї суміші слід взяти 15 гр. і додати 250 мл киплячої води, варити на сильному вогні 10 хвилин. Відвар настояти протягом 20 хвилин і процідити. Приймати по склянці теплого пиття до 3 разів на день.
Для нормалізації менструального циклу 40 гр. липового цвіту розвести 500 мл. гарячої води, прокип'ятити протягом 10 хвилин. Приймати перед сном.
Для міцного й спокійного сну липовий настій рекомендується додати 1 ч. ложку будь-якого меду і випити за півгодини до сну.
Корисні властивості липового чаю всім відомі, але незважаючи на це, використовувати його в якості щоденного напою не варто. Все таки це лікарський засіб. Липовий чай протипоказаний тим, хто страждає серцево-судинними захворюваннями. В іншому ж, це смачне і приємне ліки, створене самою природою і в помірних дозах абсолютно безпечне для здоров'я.