Басма для волоссяБудь-яка хімічна фарба в тій чи іншій мірі шкодить нашим волоссю. Однак існують і натуральні засоби для фарбування, здатні не тільки змінити імідж жінки, але і забезпечити догляд за волоссям. Одним з них є басма.
Властивості басми для волосся
Басма - це натуральний рослинний барвник для волосся, який являє собою порошок сірувато-зеленого відтінку. Його роблять з листя рослини індиго, поширеного в тропічній кліматичній зоні. З допомогою барвника можна отримати темний колір волосся (від коричневого до чорного). Як правило, ця речовина використовується разом з хною.
Користь басми для волосся відома багатьом жінкам. Крім того, що вона разом з хною добре фарбує волосся, при цьому, не руйнуючи структуру, басма сприяє їх зміцненню, робить волосся красивими і блискучими. Завдяки своїм складом цей натуральний барвник живить коріння, покращує кровопостачання голови.
Після фарбування басмою волосся почнуть рости швидше, набудуть більш здоровий вигляд. Більш того, басму можна використовувати в якості засобу проти лупи. Однак головна перевага басми в тому, що вона не шкодить локонам, чого не можна сказати про хімічні фарби. Тому не дивно, що після використання цього натурального барвника, волосся набуває гладкість і блиск, набагато легше розчісується. Басма складається з активних речовин, вітамінів, що стимулюють ріст волосся. Завдяки дубильним речовинам шкіра голови отримує додаткове харчування, оздоровлюється.
Цей натуральний барвник здатний пофарбувати волосся тільки в темний колір. Його рекомендується використовувати разом з хною, інакше ваші локони можуть стати зеленим. Остаточний відтінок, який можна отримати в результаті використання басми, визначається довжиною, густотою волосся, натуральним кольором ваших локонів і часом фарбування.

Використання басми для волосся

Щоб не забруднитися барвником, краще одягніть фартух, старий одяг. Вміст пакета пересипте в пластикову або фарфорову посудину. Для короткого волосся буде цілком достатньо одного пакета, а власницям довгого волосся знадобитися два, а то й три.
Розчиніть натуральний барвник в гарячій воді. Чим гарячіше вона буде, тим швидше басма розчинитися. Ретельно перемішайте суміш для фарбування волосся, надавши їй густу консистенцію. Простежте, щоб у ній не було грудочок.
До того, як басма охолоне, нанесіть її на попередньо вимиті волосся (сухі або вологі). Озброївшись пензликом для нанесення фарби, почніть з потиличної частини голови, поступово просуваючись до потилиці, скронь, чола слід фарбувати в самому кінці. Басму наносите, починаючи від коріння волосся, і старанно розподіліть по всій довжині. Закінчивши процедуру, оберніть волосся в поліетилен і укутайте махровим рушником.
Якщо ви прагнете добитися насиченості кольору, натуральний барвник на волоссі можна тримати довше. Змивається він за допомогою теплої води, але без шампуню. Фахівці не рекомендують використовувати його перші кілька днів, щоб дати можливість закріпитися фарбі.
У разі, коли ви фарбуєте волосся однієї басмою, без хни, не виключено, що вони можуть вийти з зеленим відливом. Так що краще використовуйте цей натуральний барвник разом з хною. Якщо фарбувати волосся з хімічною завивкою, результат теж може виявитися досить непередбачуваним. Небезпечно також використовувати натуральний барвник, у якого закінчився термін придатності. Ваші волосся можуть стати різнокольоровими, а шкіра голови дуже сухий. Так що при покупці басми завжди звертайте увагу на дату випуску.
Басмою навряд чи вдасться пофарбувати волосся, на яких залишилася синтетична фарба, або навпаки. Максимум, що може вийти, - яскраво оранжеві, зелені волосся. Бажаючи позбутися від сивого локонів, спочатку прокрасьте їх хною, а вже потім - цим натуральним барвником.
Для отримання легкого, злегка помітного відтінку, барвник досить потримати на волоссі півгодини, а щоб перетворитися в пекучу брюнетку, нанесіть його на пару годин.
Хоча басма і не здатна нашкодити вашим волоссю, однак пофарбовані нею локони теж потребують спеціального щадному догляді. Тому не забувайте використовувати м'які шампуні і білкові маски, які сприяють збереженню кольору.
Волосся, пофарбовані басмою, не можна піддавати хімічних процедур, а також фарбувати з допомогою штучної фарби, оскільки того, яким буде кінцевий результат, не зможе передбачити ніхто. Так що, якщо у вас виникне бажання зробити завивку чи пофарбувати волосся звичайною фарбою, дочекайтеся, поки басма остаточно змиється. Інакше ви можете серйозно зашкодити своїм локонам.