Що ж являє собою ароматерапія?
Цілий розділ нетрадиційної медицини присвячений впливу запахів на людину. Метод ароматерапії заснований на тому, що нюх допомагає сприймати світ, а значить, з допомогою різних запахів можна впливати на ті чи інші ділянки головного мозку. Запах впливає на фізичний стан людини (напевно, кожен пам'ятає, як при вдиханні певного аромату починаються запаморочення і нудота?) Звичайно ж, мудреці старовини не забули скористатися позитивним впливом запахів на організм. На цьому ще з давніх часів і ґрунтується чудова наука - ароматерапія. Вона вивчає вплив на людину тих чи інших запахів і їх комбінацій. В даний час В медицині використовується понад 2000 ефірних олій, за допомогою яких запобігають і лікують багато хвороб. Але не поспішайте купувати всі масла та додані до них аксесуари оптом!
Спочатку ознайомтеся з властивостями різних масел, з тим, при яких хворобах їх краще застосовувати. Що стосується аксесуарів, то всі ці воронки для масел, аромакулоны, аромакамни та інші предмети виступають більше в якості декоративного прикраси для вашого інтер'єру або образу. Скільки-небудь реальної користі вони не несуть.
Ефірні олії являють собою легко летючі, з приємним запахом речовини, які отримують з листя, плодів, квітів або коріння рослин. До складу олій входять терпени та їх кисневі похідні: альдегіди, спирти, ефіри, кетони та ін., всього близько 400 компонентів. Отримання масел - досить трудомісткий процес, так і їх вміст в рослинах мізерно. Тому справжні якісні ефірні олії не можуть коштувати дешево. При покупці завжди звертайте увагу на цілісність упаковки і наявність інструкції, щоб не купити підробку або неякісний товар.
Унікальні властивості ефірних масел, що застосовуються в ароматерапії
Ефірні масла використовуються як для профілактики, так і для лікування. Почерпнувши трохи інформації з літератури, не можна займатися самолікуванням ефірними маслами в домашніх умовах, крім того, ароматерапія допомагає розслабитися після напруженого трудового дня.
Завдяки своїм цілющим властивостям, аромати використовуються для лікування психічних розладів, втоми і підвищеної дратівливості. Наприклад, проти безпричинного страху ефективні ефірні олії м'яти перцевої, лаванди, базиліка, дягелю або неролі. Будь-який з цих ароматів розслабить перед іспитом або далекою поїздкою, зберігши, таким чином, масу нервів. Ароматерапія допоможе впоратися з депресією. Антидепрессантными властивостями володіють жасмин, бергамот, троянда, лаванда, фіалка, меліса, лимон, кедр, іланг-іланг. Відновити сили після нервової перевтоми допоможуть масла камфори, розмарину, м'яти перцевої і лимона. При фізичному виснаженні надзвичайно корисні олії гвоздики, тимьяна, майорану, імбиру, мускатного горіха, кориці і ялівцю. До речі, домашні умови сприяють повному розслабленню, тому поєднуйте ароматерапію з повною релаксацією, забезпечте собі хоча б тимчасовий бар'єр від нервових навантажень і стресів.
Напевно, ви часто помічали, що не можете сконцентруватися на проблемі, як раз тоді, коли вона цього потребує. Цю задачу можна вирішити за допомогою олії м'яти. Воно освіжає свідомість, стимулює інтелектуальну діяльність і покращує пам'ять.
Роздратування, гнів і злість знімуть масла стираксу або бензоїлу (останнє ідеально застосовувати в поєднанні з запахом меду). До речі, ці масла відмінно підійдуть жінкам, у яких в передменструальний період спостерігається пік дратівливості. Ще одним, на цей раз приємним, секретом ефірних масел є те, що їх можна використовувати для створення еротичної атмосфери. Відмінно для цих цілей підходить масло іланг-ілангу.
Експериментуйте з різними маслами, поки не підберете аромат, який підходить вам найкраще. Якщо зберетеся лікуватися за допомогою ароматерапії - обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Тільки він зможе оцінити стан вашого здоров'я і підібрати найбільш відповідний ефірне масло. Спектр захворювань, перебіг яких полегшують масла, досить широкий - від дерматологічних хвороб до ішемічної хвороби серця.
Як користуватися ароматерапією
Ефірні масла можна застосовувати всередину, але робити це треба вкрай обережно. Разовий прийом не повинен становити більше 3 крапель, курс лікування - не більше місяця. Для внутрішнього застосування необхідний склад необхідно змішати зі столовою ложкою рослинного масла або варення, можна додавати в салат або капнути на хліб або печиво. Як варіант, можна зробити ароматизований чай: додати у банку з чаєм кілька крапель масла і залишити щільно закритій на кілька днів.
В аптеках продають водні витяжки з трав у вигляді настоїв і відварів, але їх можна приготувати і в домашніх умовах. Відвар готується близько півгодини, настій - 15 хвилин. Готувати водні розчини потрібно щодня, бажано в скляному або емальованому посуді (металева може дати присмак).
Дуже приємно поєднати прийняття ванни з ароматерапією. Масла, завдяки своїй здатності добре розчинятися в жирах, вільно проникають через шкіру і роблять цілющий вплив. Для приготування ароматичної ванни досить крапнути у воду кілька крапель ефірного масла, але не більше 15; для кращого ефекту можна додати кілька пучок морської або кухонної солі. Температура води повинна бути не більше 38-40 градусів за Цельсієм, тривалість прийому ванни - не більше 20 хвилин. Курс лікування зазвичай становить від 15 до 20 ванн.
Останнім часом популярні обгортання. Щоб приготувати розчин, потрібно в каструлі води (2 літра) розчинити 5-7 крапель потрібного ефірного масла, намочити цим складом простирадло і загорнутися в неї. Тривалість процедури - 1 годину. Різновидом обгортань є компреси, з тією лише різницею, що примочка прикладається до окремих частин тіла. Компрес може бути холодним або гарячим.
Один з найдієвіших методів терапії запахами - це масаж. Суміш масажного і леткої олій надзвичайно швидко проникає в організм і впливає на величезну кількість рецепторів. Руху рук по шкірі підсилюють ефект.
Один з улюблених методів фахівців з ароматерапії - це лазні. Висока температура сприяє швидкому поширенню цілющих речовин, що містяться в маслах, по організму. Посилює ефект проникнення корисних компонентів олій через розширені пори шкіри.
Наука про вплив ароматів на організм обширна, і багато чого в ній ще неизведано. Достовірно відомо, що за допомогою ароматерапії можна зміцнити імунітет, вилікувати фізичні та психічні захворювання, підвищити життєвий тонус і поліпшити настрій, налаштуватися на романтичний вечір і, зрештою, просто отримати величезне задоволення. Недарма про можливості ароматів чули лікарі не тільки наших, а й кращих дорогих зарубіжних клінік. Почитайте про оліях і їх поєднаннях, можливо, вам сподобається комбінація, що підходить вашому знаку Зодіаку або дату народження, композиція з легким запахом або що-небудь більш насичене. Одним словом, не бійтеся поринути з головою в цю чудову річ - ароматерапію, скористайтесь різноманітними здібностями ефірних масел на благо свого здоров'я й своєї краси. Ваш організм неодмінно віддячить вас!