Симптоми грипу у дітей
Грип є гострим вірусним захворюванням органів дихання і найчастіше їм хворіють діти. Зазвичай це захворювання набуває епідемічний характер, який призводить до закриття на карантин дитячих садків, шкіл та інших навчальних закладів. Саме тому необхідно знати симптоми, при яких виявляється вірус грипу, для того щоб вчасно вжити заходів з лікування та ізоляції дитини, для запобігання епідемії.

Як проявляються симптоми грипу у дітей


У дітей симптоми грипу проявляються дуже швидко. Після того як дитина заразилася, в її організмі відбувається активне розмноження клітин вірусу. При цьому дитина може відчувати слабкість, підвищену стомлюваність і сонливість. Такий стан триває зазвичай від двох годин до трьох днів, залежно від опірності організму.
Потім починають з'являтися більш серйозні симптоми грипу у дітей: слабкість, розбитість, в'ялість, м'язовий і головний біль, сльозотеча і болючість очей, з носа тече чиста, як вода, рідина, починає підніматися температура до 38 а іноді і до 40 градусів. Зазвичай температура піднімається до вечора. Цей період триває від трьох до п'яти днів.
Варто зауважити, що симптоми грипу у дітей розвиваються зовсім не так, як при застуді. При застуді в першу чергу починається кашель, першіння в горлі, нежить і температура, яка дуже рідко піднімається вище 38 градусів. А при грипі все навпаки, спочатку погане самопочуття, потім температура, а потім вже кашель, нежить та інші ознаки.
На симптоми грипу дуже схоже ГРЗ. Це захворювання проявляється сльозотечею і почервонінням очей, нежиттю і підвищеною температурою до 38 градусів. Без відповідних аналізів поставити точний діагноз дуже складно. Тому помітивши перші симптоми грипу у дітей, викличте лікаря додому. Лікар огляне дитину, поставить діагноз і призначить правильне лікування. Самолікування неприпустимо, так як вірус грипу може викликати ускладнення у вигляді пневмонії.

Профілактика грипу у дітей



Необхідно стежити за тим, щоб дитина дотримувався правил особистої гігієни.

Частіше провітрюйте приміщення, в якому знаходиться дитина.

Регулярні прогулянки, свіже повітря, повноцінне харчування та здоровий сон сприяють зміцненню імунітету.

Вакцинація знижує ризик захворюваності до 90%.

У період епідемії можна значно знизити ризик зараження грипом, використовуючи полівітаміни, імуномодулятори, препарати на основі ехінацеї і фітонциди: цибуля, часник, ефірна олія ялиці, ялівцю, евкаліпта і так далі.