Що робити, якщо у мами втягнуті соски?
Нічого . Продовжувати годувати дитину грудьми . Ніякі накладки і заходи щодо зміни форми соска тут не потрібні . А все тому, що під час прикладання до грудей дитина смокче не сосок матері, а захоплює всю ареолу навколо нього. В такому разі ні форму, ні розмір самого соска значення не мають.
Якщо у жінки утворилися тріщини на сосках, можна використовувати спеціальні накладки для годування?
В аптеках продаються сі ликоновые прокладки для годування малюків, але використовувати їх не рекомендується. Груди в такий накладці не вдається вкласти максимально глибоко, так і смоктати накладку складніше, ніж просто груди. У зв'язку з цим, малюк висмоктує невелику кількість молока і найчастіше залишається незадоволеним після годування. Крім того, він вчиться невірному захоплення грудей, а переучуватися потім буде набагато складніше.
Хороший апетит у малюка - привід для відмінного настрою у мами! Їж на здоров'я, малюк.
Спочатку було грудне вигодовування, але півроку пролетіли непомітно, і ось вже настав час малюкові спробувати першу ложку овочевого пюре або кашки. Як правильно говорити дитині їжу, щоб страви були корисними, а головне смачними і подобалися дитині? Які продукти повинні обов'язково бути присутніми в дитячому меню, а від яких краще відмовитися? Відповіді на ці та інші питання щодо харчування малюка приходять з досвідом, але можна полегшити собі завдання і задати їх спеціаліста - лікаря-дієтолога. Тим більше що сімейне меню сучасних тат і мам теж часом буває далекою від ідеалу і погано підходить пересевшему за „дорослий" стіл дитині. Пора виправляти помилки і отримувати нові знання про правильне, здорове харчування!