Як заснути за 5 хвилин?
Сон - самий потужний і дієвий спосіб позбавлення від турбот і відновлення сил. Сьогодні часто зустрічається ситуація, коли людину долає безсоння, яка призводить до хронічної втоми і нервового розладу. Є напрацьовані методи, які допоможуть вирішити проблему, як заснути за 5 хвилин. У осіб різних вікових категорій потреба у відпочинку разюче відрізняється. Немовля спить по 12-14 годин, а старим достатньо 6 годин.
Причини порушення сну:
- серцеві захворювання;
- голод;
- застуда, хворобливі відчуття;
- стреси;
- прийом медикаментів;
- зовнішній шум.
В якості профілактичних заходів, що допомагають збереженню натурального ритму, є:
- відмова від вживання солоних і солодких страв у вечірній час;
- виключення з меню жирних страв, бадьорять напоїв, продуктів, що містять протеїни;
- не рекомендується тривалий просиджування за комп'ютером, перегляд бойовиків і ведення емоційних розмов;
- у ліжку не можна розмовляти по телефону, читати або дивитися телевізійні передачі;
- денний сон може стати перешкодою нічному.

Дієві способи, як заснути за 5 хвилин
Звернення за професійною допомогою та прийом снодійних препаратів є крайнім заходом, яку можна уникнути.
  1. Найчастіше страждають безсонням інтелектуали, які не займаються фізичною роботою. Втома є чудовим снодійним засобом, а фізичне виснаження відмінно розслаблює весь організм.

    Перед сном потрібно почитати нудну книгу чи дивитися нудну передачу, від якої очі самі почнуть злипатися.

    Вечірній душ з заспокійливою ванної допоможе добре розслабитися і швидко заснути. У гарячу воду можна додати морську сіль, трави або кілька крапель ефірного масла.

    Лягаючи в ліжко, слід змусити себе не зациклюватися на бажанні заснути, а подумати про що-небудь приємне. Рішення всіх проблем потрібно відкласти на ранок. Хороші думки дозволяють поринути у світ мрій протягом 4-10-й хвилин.

    Невелика доза алкогольного напою (коньяку, пива або червоного вина) швидко кидає в обійми Морфея, але до цього засобу слід підходити з великою обережністю, до того ж спиртне погіршує якість сну.

    Народна медицина для боротьби з безсонням рекомендує вживати на ніч склянку молока, йогурту або чай з ромашки, м'яти, кропу, кореня валеріани. Серотонін виділяється організмом також при вживанні тунця, арахісу та індички.

    Велику роль в міцному сні грає твердий матрац і зручна подушка, яку краще зробити з сухих трав або з гречаного лушпиння.

    Спальну кімнату потрібно добре провітрювати і зашторювати від яскравого світла, який негативно діє на мозок.

    Вирішення проблеми засипання сприяє дихальна гімнастика, масаж, акупунктура, самогіпноз, релаксація, прослуховування розслаблюючій музики.
    Рецепти для здорового сну
    1. Потрібно взяти 1 ч.л. сухої м'яти, залити її склянкою окропу і випити з медом через 10-15 хвилин після заварювання.

      У приміщенні, де знаходиться спальне місце, повинен стояти букет, в якому присутній ромашка, лаванда і герань, полин чи м'ята.

      Знайти нічний спокій допомагає темне постільна білизна.
      Китайська методика
      Стародавні китайські манускрипти містять прості прийоми, що дозволяють швидко заснути. Вплив на біологічно активні точки дозволить позбутися від проблеми.
      1. Вплив на організм слід починати з вушних раковин. Для цього теплі долоні потрібно покласти на вуха і масажувати їх протягом 30 секунд за напрямом годинникової стрілки, просуваючись від мочки до вершини вушної раковини.

        Між надбрівними дугами знаходиться активна точка, на яку потрібно впливати протягом 30 секунд.

        Аналогічні маніпуляції слід здійснити в скроневій області.

        4-я точка знаходиться на зап'ясті на внутрішній стороні під випирає кісточкою. Ці ямки на обох руках рекомендується розминати кожен день за 5 хвилин до сну.