Як швидко заснути без снодійного?
Сон - це здоров'я, а здоров'я - це необхідна умова комфортного і довгого життя. Ось тільки цей логічний ланцюжок не завжди допомагає на практиці. У той же час, зворотна послідовність теж справедлива: порушення сну сигналізують про якісь, нехай і невеликих, проблеми в організмі. Це може бути внутрішнє захворювання, загострення хронічної патології або тимчасова реакція на стрес. Але в будь-якому випадку, безсонням нервова система повідомляє вам про те, що щось не в порядку. І у ваших силах відреагувати на цей сигнал і вжити адекватних заходів або проігнорувати його. На жаль, багато хто обирає другий варіант і воліють не шукати причину, а пригнічувати симптоми. Можливостей для цього безліч: фармацевтична промисловість пропонує великий асортимент снодійних препаратів, сильних і ще сильніше. Вони буквально «вимикають» людини і допомагають забути про неможливість заснути. Тільки такий сон не принесе ні користі, ні повноцінного відпочинку, а в довгостроковій перспективі може завдати і більш серйозної шкоди. Тому ми пропонуємо вам знайти інший спосіб впоратися з безсонням. Тільки замість снодійного, синтезованого в хімічній лабораторії і виробленого на фармацевтичному заводі, використовуємо натуральні, безпечні і при цьому ефективні засоби.
Чому не виходить заснути? Небезпека і причини безсоння
Безсоння може проявлятися по-різному, але саме болісне, мабуть - це марне очікування сну і виснажлива лежання в темряві. Ви шукаєте зручну позу, намагаєтеся розслабитися - але сон все одно не приходить. Зрештою, остаточно зневірившись, ви проковтуєте пігулку снодійного і незабаром занурюєтеся в бажане забуття. Але ваш організм при цьому зовсім не подучает того, що йому потрібно: тобто, відпочинку, відновлення та оздоровлення. Щоб дати йому все це і, нарешті, як слід виспатися, вам доведеться знайти причину безсоння. Шукати слід в таких сферах:
Невідповідні умови. Шум, світло, неприємні запахи - все це привертає увагу і заважає заснути. Деколи для створення обстановки, що розташовує до відпочинку, буває достатньо погасити нічник, закрити кватирку або попросити сусідів тихіше святкувати іменини.
Перевтома. Сильно стомившись за день, ви мрієте про те, як прийдете додому, ляжете в ліжко і вмить пориньте в сон. Але на ділі заснути не виходить навіть незважаючи на величезну втому. Після великої напруги психіка не може миттєво перейти від режиму напруженої роботи в режим відпочинку, і мозок продовжує вирішувати денні завдання.
Продукти харчування. Нераціональний прийом їжі перед сном може перешкодити заснути, якщо на вечерю ви з'їли дуже гостре блюдо, жирне м'ясо або багато солодкого, пили каву, чорний чай або інші тонізуючі напої.
Як швидко заснути без снодійного?

Фізіологічні причини. Деякі захворювання приводять до порушень сну: порушення дихання, роботи серця, травних органів і ін.
Акліматизація, зміна часових поясів. Далеко не кожен організм добре переносить збій добового ритму і різку зміну умов навколишнього середовища.
Тривалий стрес, депресія. Серйозні проблеми та психологічні навантаження накопичуються, нервова система справляється з ними і реагує тривожністю і її перебільшеним проявом - безсонням.
Якщо ви не можете заснути за однією з цих причин, то в першу чергу необхідно усунути джерело труднощі. Це допоможе позбутися труднощі і швидко заснути. Тривалі порушення сну потрібно коригувати під наглядом лікаря: терапевта, хірурга, психотерапевта чи іншого фахівця, чий профіль відповідає причини вашої безсоння. А якщо заснути заважають майбутні важливі справи (зустрічі, виступи, іспити) або тимчасові неприємності, то ви цілком впораєтеся із завданням самостійно, скориставшись народними засобами.
Народні рецепти від безсоння
Сон необхідний кожній людині, тому що задуманий природою як час, коли організм відновлює свої внутрішні ресурси, «будує» нові клітини і тканини, готується до наступного дня. Можна пережити без сну одні добу, на другі ви помітите безлад в думках, сповільнення реакції, порушення координації рухів. Третю добу без сну - це критичний термін, який може витримати середньостатистична людина без серйозних фізіологічних наслідків. Не чекайте цього моменту, але і не поспішайте приймати сильнодіючі синтетичні препарати. Спробуйте заснути за допомогою таких народних методів лікування безсоння:
Як швидко заснути без снодійного?
  1. Підготуйте спальню і ліжко так, щоб вони мали до сну. За годину до запланованого відпочинку влаштуйте протяг і провітріть кімнату. Поселіть чисте, приємне на дотик білизна. Переконайтеся, що подушка має зручну форму і висоту, а ковдра не дуже спекотне. Перед тим, як лягти в ліжко, загасіть верхнє світло і запаліть невеликий приліжковий нічник. В ідеалі ваша спальня повинна виглядати так завжди. Оформіть її в пастельних тонах, прикрасьте затишним декором і приємними картинами, видаліть все, що може хвилювати.
    Увечері замість нового бойовика подивіться романтичну комедію або мелодраму зі щасливим фіналом. Прочитайте кілька сторінок якісного літературного твору, краще всього - класичного роману. Увімкніть неголосно красиву, повільну музику чи запис звуків природи (стукіт дощу, шум прибою). Послухайте приємну аудіокнигу.
    У гарну погоду перед сном вийдете на повітря. Якщо біля вашого будинку є зелений сквер або упорядкований парк - загляньте туди. Якщо живете на верхньому поверсі з хорошим оглядом з вікон - можете просто вийти на балкон і насолодитися видом горизонту і/або вечірнього міста. Навіть неспішна прогулянка навколо будинку сприяє «провітрювання» думок і швидкому засипанню.
    Після повернення додому, прийміть ванну. Не набирайте в неї занадто гарячу воду - виберіть комфортну розслаблюючу температуру. Додайте у воду суміш рослинного масла з декількома краплями ефірного масла. Для заспокійливої ароматерапії підходять ефірне масло лаванди, неролі, бергамот, шавлії, меліси, м'яти, іланг-ілангу.
    Крім банних процедур, можна використовувати ароматерапію під час розслабляючого масажу. Для цього в крем або масажне масло додають ефірні масла або рожеву воду. Ароматичний кулон або саші з коханим заспокійливим ароматом можна покласти на тумбочку біля ліжка або сусідню подушку.
    Щоб заснути без снодійного, спіть не в самоті і займайтеся любов'ю. Вибирайте нескладні позиції і приділяйте більше уваги ніжним пестощів. Не поспішайте, замість експериментів постарайтеся отримати і доставити партнеру якомога більше задоволення. Усните в обіймах коханої людини.
    Якщо в ліжку, крім вас, нікого немає, спробуйте уявити - але не дівчину з журналу «для дорослих» і не об'єкт нерозділеного кохання, а що-небудь заспокійливе. Якщо не хочете подумки рахувати овець, скачуть через огорожу, уявіть протягом річки, розмірене і нескінченне. Уявіть її глибину і прохолоду.
    Зробіть кілька дихальних вправ, запозичених з йоги або бодіфлекса. Або просто дихайте глибоко і повільно. Разом з диханням постарайтеся розслабити м'язи, уявіть, як зникають м'язові затиски по всьому тілу.
    Про важливість легкого вечері вже сказано, але постарайтеся, щоб він закінчився не пізніше, ніж за дві години до сну. Пізніше можете випити тільки склянку кефіру кімнатної температури, але краще - чашку теплого молока з розчиненою в ньому чайною ложкою натурального меду.
    Як швидко заснути без снодійного?

    Фітотерапія знає безліч засобів від безсоння. Найпопулярніше - це відвар кореня валеріани, купити яку можна в будь-якій аптеці. На другому місці - чай з ромашки лікарської і/або меліси. У нього теж можна додати трохи меду і випити дрібними ковтками теплим, трохи більше кімнатної температури.
    Лаванда володіє м'яким, але заспокійливу дію. Причому в будь-якому вигляді: ви розсмоктати під язиком шматочок цукру, просочений лавандовим маслом, покласти під або зашити в подушку кілька гілочок лаванди або просто прополоскати піжаму бальзамом з ароматом цієї рослини.
    Візьміть одну чашку рідкого меду і змішайте з 3 чайними ложками яблучного оцту. Коли не можете заснути, прийміть 2 чайні ложки цієї солодкої суміші і потримайте в роті до повного розчинення.
    Залийте 4 столових ложки сушеного пустирника склянкою окропу. Накрийте кришкою або залийте в термос і настоюйте не менше 2 годин. Процідіть і пийте охолодженим по півсклянки за 30 хвилин до вечері.
    Приготуйте заспокійливий напій з половини літра червоного вина та 50 г насіння кропу. Протягом півгодини проваріть на слабкому вогні, остудіть, і випивайте по 50 мл перед тим, як лягти в ліжко.
    Зробіть гірчичники, але накладіть їх не на спину, а на ікри ніг. Ефективність цього способу заснована на особливості кровообігу: доливаючи до ніг, кров знижує розумову активність головного мозку.
    Скористайтеся практикою акупунктури: стисніть мочки вух між великим і вказівним пальцями. Пальці повинні бути теплими, а тримати їх потрібно від 3 до 5 хвилин.
    Багато хто не може заснути лежачи на спині, для інших некомфортною є поза на животі. Іншими словами, для того, щоб швидко заснути без снодійного, знайдіть те положення, яке буде комфортним для вас особисто. Спробуйте зігнути одне коліно і впертися їм, укрийте ковдрою одну ногу, а не обидві, і т.д.
    А ще не намагайтеся під що б то ні було неодмінно заснути. Даючи собі сувору настанову, нехай навіть на відпочинок, ви тим самим концентруєте увагу на цьому завданні і не можете послабити пильність і відпочити. Парадоксально на факт: намагаючись заснути якомога швидше, ми тим самим відкидаємо засипання на невизначений час. Так що кращий спосіб заснути без снодійного - це розслабитися і відкласти всі справи на завтра. Вранці ви прокинетеся і зробите все набагато краще, ніж може здатися ввечері під час безсоння. Тому бажаємо вам доброї ночі, солодких снів і якісного відпочинку без будь-яких снодійних препаратів.