Задоволена мама - щасливий малюк

Традиційно, хороша мама - це мама, яка цілком віддає себе вихованню та вирощування своєї дитини, живе його потребами і турботами. Чи можливо це насправді?
І кому з мам не знайоме стан повної виснаженості, втоми і спустошеності після хоча б одного дня, проведеного з дитиною, якій вона цілком належала? Цей стан аж ніяк не пов'язано з тим, що ви не любите дитину і тому - погана мати, а пов'язано з тим, що ви недостатньо часу приділяєте собі. Є одна проста закономірність - діти живуть емоціями своїх батьків і, особливо, емоціями своєї мами. Якщо мама задоволена і щаслива, то діти тим більше. У дитини є емоційний резервуар, який, якщо не спорожніє, то малюк буквально на голові стоїть. У мами теж є цей резервуар задоволень або потреб, який, якщо не наповнити, мама зійде з розуму. Але саме тоді, коли «ваших сил більше немає», діти ведуть себе вже зовсім погано. Як ніби навмисне «підливають масла у вогонь». А насправді усе цілком закономірно: вам погано, а дітям нестерпно важко перебувати в суспільстві напруженій і нервовій мами. Вони негайно сигналізують про це своїм огидним поведінкою. І навпаки, дитині легше розслабитися, коли мама спокійна, врівноважена і сповнена сил. Висновок - мамі нічого дати своїй дитині, якщо її душевний світ порожній.
Мамина робота - це завжди межа емоційних сил. Уявіть собі ситуацію: у вас троє дітей і всі сьогодні не пішли в садок, а залишилися вдома, тому що захворіли. Чоловік зайнятий на роботі і не має можливості взяти вихідний. Мало того, що мама повинна мати сили на те, щоб вилікувати своїх дітей, вона повинна виконувати всю необхідну щоденну роботу по дому і наповнювати емоціями світ своїх дітей, давати їм душевну їжу весь час, що вони проводять вдома.
Як же мамі бути? Де взяти необхідний запас життєвої енергії?
Насамперед, організуйте свій день. Чіткий режим дня допоможе вам зберегти необхідну енергію. Ви читали книжку Яни Франк «Муза і чудовисько»? У плані розподілу часу, відведеного нам, ця книга - неповторний шедевр! Вчіться гармонійно розподіляти наявні сили. Все, що ви робите - робіть разом з дітьми: гуляйте, готуйте, забирайтеся, відпочивайте і т.д. Якщо ви поставите собі завдання весь день розважати дитину, ви швидко выдохнетесь. Дотримуйтеся одного правила: «Справа - перш за все». Нехай краще дитина скрізь слід за вами і, по мірі своїх можливостей допомагає.
Тепер не будемо кривити душею, а зізнаємося чесно, що кожен день завжди можна знайти хоча б годинку на те, щоб присвятити його собі. Мами забувають про це з кращих своїх спонукань, забуваючи про те, що від цього стає гірше всіх. Тому, вибирайте час і уединяйтесь, щоб вести щоденник. Просто щодня записуйте поточний потік ваших думок у зошит. Це називається «звільняти місце для нових свіжих думок, почуттів, емоцій, вражень і т.д. В цьому ж щоденнику також відмінно мріється. Подумайте і запишіть те, чого б вам хотілося незалежно від зовнішніх обставин, фінансових можливостей та інших причин, адже мріяти - не шкідливо.
Якщо це можливо, не нехтуйте допомогою посередників. Люблячі бабусі і дідусі, дядьки і тітки, любляча ваших дітей подруга, - всі ці люди незамінні, якщо мова йде про те, щоб хоч трохи «розвантажити» маму. Це час можна з користю провести, «ковтнувши трохи свіжого повітря» - наповнитися новими враженнями. Можна відправитися на прогулянку і побути трохи на самоті - прийти в себе. Можна також відправитися на виставку в галерею або в кіно.
Крім всього перерахованого вище, є способи накопичення енергії, якими гріх не скористатися:
1. Спів. Замість звичайної розмовної мови - співайте. Співайте, коли ставите дитині питання, коли відповідаєте, коли звертаєтеся з проханням або розповідаєте щось. Просто співайте пісні.
2. Сміх. Повеселіться від душі з вашою дитиною. Повозитися, побалуйтесь, побігайте один за одним.
3. Танці. Увімкніть музику, яка подобається вам, і танцюйте разом з дитиною.
Пам'ятайте головне - гарний настрій, здорова і позитивна атмосфера в будинку, енергійна і сильна мама - понад усе. Ви - джерело емоційного живлення для дітей, і в цілому для сім'ї. Тому аккумулируйте енергію і бережіть сили, щоб підтримувати горіння в домашньому вогнищі.