Які іграшки потрібні для дітей 3-4 років. Іграшки для дітей 3 - 4 років

Іграшки для дітей від 3 до 4 років.
У цьому періоді величезне значення в грі дитини купують іграшки. Іграшки йому необхідні як «посередники» в ознайомленні з навколишнім світом. Хороші іграшки стимулюють розвиток розумових і фізичних здібностей, але навіть найкращі з них лише відтворюють реальні умови життя.
Іграшки різноманітні і досить складні. Частина з них імітує об'єкти «дорослого» життя (ляльки, машинки, ляльковий посуд, будиночки, іграшкові інструменти - лопатки, молоточки, відра тощо). Інші представляють досить абстрактні елементи для «створення» нових об'єктів: конструктори, трансформери, кубики, м'ячі, палиці і т. д.
Які іграшки потрібні для дітей 3-4 років. Іграшки для дітей 3 - 4 років

Друга група іграшок особливо важлива для інтелектуального і фізичного розвитку дитини. Наприклад, м'ячі, якісь подпрыгивающие гарні іграшки для переслідування. Створюючи з конструктора нові об'єкти, дитина розвиває інтелект і творчі здібності. Але йому часто необхідна допомога дорослого. Діти в цьому віці люблять грати з дорослими в іграшки. Однак батьки часто припускаються типової помилки, детально показуючи дитині, як «правильно» грати з іграшкою, залишаючи дитині роль пасивного спостерігача. Увага дітей в цьому віці дуже хиткий, і, коли вони «вимкнені» з активного процесу гри (мають тільки дивитися), то швидко втрачають інтерес. Багато батьків розчаровані: купили дитині іграшку, яку він сам вибрав в магазині, прийшли додому і починають пояснювати дитині «правила користування», а дитина байдуже відвертається або починає бавитися зі старої іграшкою, абсолютно ігноруючи нову. Відноситесь до процедури придбання іграшок відповідально, купуйте їх по віку дитини: і надто складні і надто прості іграшки не цікаві дитині.
Придбавши нову іграшку, необхідно дати дитині можливість самому розпакувати коробку (або разом з дорослим, за бажанням дитини), помацати її, повертіти, розглянути і спробувати. Малюк захоплено возиться з мозаїкою, пазлами, малює, будує з кубиків вежу. Виходить у нього не так, як треба: частинки розсипаються, не стають на своє місце, намальований будиночок виходить кривої. Вам хочеться втрутитися, пояснити, показати, і ви не витримуєте: «Треба не так, а ось так». Але дитина невдоволено відповідає: «Не треба, я сам!»
Всі іграшки повинні залишатися у власності і вільному використанні у дітей. Це їх «власний світ». Якщо іграшка складна для дитини і вимагає пояснень, то вони повинні бути простими, лаконічними і супроводжувати дії з іграшкою самої дитини, а не дорослого!
Дитина може «винайти» новий спосіб гри з даною іграшкою - не заважайте йому. Тільки таким чином ви сприяєте розвитку творчих здібностей дитини. Якщо іграшка виявилася дуже складна, дитина не освоїв її і втратив до неї інтерес, не наполягайте. Заберіть її. Дитина подорослішає і з часом зможе грати з інтересом.