Як сповивати дитини

Сповивання новонародженого


Вдома вам потрібно буде справлятися з новонародженим. Тому варто детальніше зупинитися на сповиванні. Для сповивання вам знадобиться: тонка і тепла сорочечки, одна з яких з зашитими рукавами, тонка і тепла пелюшки, підгузники або памперс і тонка шапочка самого маленького розміру.
Сьогодні не прийнято сповивати дитини туго. Вважається, що для правильного розвитку він повинен рухати ручками і ніжками. При вільному сповиванні не порушується кровообіг, рухова активність забезпечує розвиток м'язової системи малюка. Але деякі діти легковозбудимы, і ручки іноді заважають їм заснути. Тому існують два види сповивання: з вільними ручками і з ручками, стягнутими пелюшками.
Перший варіант: вільне сповивання . На пеленальному столику (або на тій поверхні, де ви будете сповивати дитини) розкладіть пелюшки: спочатку теплу, зверху тонку, покладіть на них дитину так, щоб верхній край пелюшки знаходився на рівні пахв малюка. Надягаємо на дитину тонку розлітайку застібкою тому, теплу - застібкою вперед (якщо дуже жарко і немає протягів, то можна надіти тільки тонку розлітайку). Квадратний марлевий підгузник (він може бути зроблений із старого зношеного тонкого і м'якого білизни, не підшитої по краях) скласти трикутником, підкласти основу трикутника під поперек дитини, гострий нижній кут підняти вгору і закласти між ніжками, а інші два кути загорнути на талії. Замість багаторазового підгузника можна користуватися памперсами потрібного розміру (розміри відповідають вазі дитини).
Наступний етап - тонка пелюшка. Загортаємо спочатку її правий край вліво за спину дитини на рівні пахв, залишаючи вільними ручки і розправляючи долонею пелюшку на спинці, потім також чинимо з лівим краєм. Після цього піднімаємо нижній вільний край пелюшки вгору, до рівня пахв і заправляємо його точно також: спочатку правий край за спинку дитини, потім лівий і закладаємо краєчок останнього за верхній край пелюшки. Виходить як би мішечок, в якому дитина вільно рухає ніжками. Точно також загортаючи малюка в теплу пелюшку, після чого одягаємо шапочку. Виходить, що ручки і ніжки дитини рухаються, у нього немає застою крові, що дуже корисно для його розвитку.
Вільне сповивання. Фото
Як сповивати дитини

Другий варіант - сповивання з ручками. Деякі діти не можуть засипати з вільними ручками, а іноді ручки заважають їм навіть смоктати груди. Якщо у вас така дитина, то вільне сповивання потрібно буде чергувати з більш тугим, і йому також варто навчитися.
Розкладаємо пелюшки точно так само, як при першому варіанті сповивання: спочатку теплу, зверху - тонкий. Дитину кладуть так, щоб над пелюшками залишалася тільки головка. Надягаємо на нього тонку і теплу сорочечки (при цьому варіанті можна теплу розлітайку не одягати, якщо в кімнаті комфортна температура) і загортаємо в підгузник. Після цього, притримуючи праву ручку в напівзігнутому природному положенні, заправити правий край пелюшки за спинку і трохи вниз по косій лінії), одночасно розправляючи її долонею, а потім точно так само - лівий край. З нижнім краєм пелюшки чинимо так само, як при першому варіанті сповивання. Одягаємо шапочку.
Це більш жорстке сповивання, але так як ручки знаходяться в природному стані, сильного порушення кровообігу не буває. Але все одно краще чергувати цей вид сповивання з вільним сповиванням.
Як сповивати дитину. Сповивання з ручками. Відео

Навички сповивання повинні дійти до автоматизму: коли дитина плаче і турбується, вам вже ніколи буде згадувати про правила сповивання.
Всі пелюшки і сорочечки новонародженої дитини (першого місяця життя) стираються з дитячим милом, порошком або гелем, сушаться на свіжому повітрі і проглаживаются гарячою праскою з двох сторін.