Як дітям зрозуміти батьків, і навпаки?
Якщо взаємини між батьками і дітьми у вашій родині можна охарактеризувати словами: "Жити разом неможливо, а пристрелити шкода" - тоді ця стаття для вас.
Батькам
"Я не можу слухати, що каже мій син (дочка). Мене це приводить в жах. Я кричу на нього (на неї), злюся, не стримуюся. Як можна мати таких друзів? Чому він(вона) вважають, що можуть не вчитися, нічого не робити, а просто отримувати все, що захочеться"? Знайомі слова? Хтось впізнав себе в них?
Ваша дитина став грубим, різким, критикує вас та інших дорослих? "Чому"? - запитаєте ви. А це ніби час розплати за вашу неправильну батьківську позицію. Багато чого не помічали або не хотіли помічати у своїй дитині? Вважали, що ваш непогрішний авторитет? Отримуйте! Прийшов момент повалення батьківського п'єдесталу. Але ВсеТут зовсім не збирається вас критикувати, а навпаки допомогти в такій ситуації.

Поради батькам
Як дітям зрозуміти батьків, і навпаки?
1. Збережіть контакт з дитиною. Як?
Не читайте мораль. Підлітку потрібен друг-учитель, який допоможе зрозуміти всі переживання юної душі. Друг, який не засудить, а допоможе розібратися у складній ситуації. А для підлітка складною ситуацією може бути що завгодно: любов, бажання розібратися, хто вона, навіщо живе, чого йому чекати від життя і від інших.
2. Підліток не маленька дитина. Він не буде мовчки страждати від того, що його не помічають. Він протестує, вимагає, щоб з ним рахувалися, що б його шанували, розуміли, визнавали. І цього ваші син або дочка вимагають голосно, а іноді звинувачують вас. "Я його ростила - ростила, а він (вона) говорить, що так жити не буде". Гірко і важко таке чути. Що це означає? Контакт втрачено або його не було взагалі. А був авторитарний стиль виховання: "Є тільки дві думки: моя і неправильна". Відмовтеся від заборон, приниження самолюбства підлітка.
3. Чули коли-небудь або самі говорили таку фразу: "Він жорстокий, він не розуміє, що ображає мене своїми словами, він ніколи не вибачиться". Це мама про свого сина. А чому ви чекаєте, що б діти вас зрозуміли, пошкодували, перші вибачилися? Згадайте, як нелегко зробити перший крок до примирення. Робити цей крок повинен дорослий, щоб показати дитині, як поводитися в ситуації конфлікту.
4. Стати на точку зору своєї дитини подивіться на себе його очима. Терпляче ведіть розмови з дитиною кожного дня і не зривайтеся на крик і образи. Якщо ви нетерплячі, чому тоді очікуєте терпіння від свого чада.
5. Довіряйте дитині. Недовіра образливо. Не треба вимагати від дитини обіцянок, що "цього більше не повториться". Ефект буде протилежним: брехня, жорстокість.
6. Ніколи не обговорюйте проблеми своїх дітей з сусідами, родичами, знайомими. Нехай навіть ви вважаєте, що вони бажають вашій дитині добра. Те, що вам розповіли син або дочка в довірчій бесіді, не можна виставляти на загальний огляд. Інакше довіра ви не відновите ніколи.
7. Вчіться говорити з дитиною по душах. Не обмежуйтеся розмовами про школу. Говорите про кохання, сімейне життя, політиці, роботі. Не думайте, що до деяких тем ваша дитина ще не доріс. Якщо дитина на свої питання не знаходить відповіді вдома, то він йде шукати на стороні. Потім не дивуйтеся, звідки у вашого сина або дочки з'явилися такі міркування, звідки вони цього набралися.
8. Будьте з дітьми щирими. Розкажіть їм про свої проблеми підліткового віку. Як ви бунтували проти батьків, як шукали своє "я", згадайте свої безумства і дурості. Навіть якщо ви доставляли своїм батькам клопоти і турботи, вам більше нема чого соромитися: тепер-то у вас все в порядку.
9. Направляйте своїх дітей , але не позбавляйте їх права на сумніви, навіть якщо вам боляче буде дивитися на їх невдачі.
10. Будьте послідовні у своїй поведінці, дозуйте схвалення і критику. У бурхливому житейському морі у підлітка є одна надійна гавань - батьки.
Поради для тата.
Як дітям зрозуміти батьків, і навпаки?
Не потрібно виховувати сина подобу себе. Ніколи не кажіть: "Ти не чоловік", "Я в твоєму віці", "Я б на твоєму місці". Від такого способу виховання справжнього чоловіка ви отримаєте болючі та безвихідні думки про недосяжності ідеалу, про повної безглуздості власного існування. Не робіть з себе еталон. Найчастіше так поводяться батьки, невпевнені у власній мужності і бажаючі компенсувати почуття невпевненості в собі.
Підліткам
Думаємо, що твої батьки дістали тебе так, що ти мрієш про виправних установах для недоумкуватих предків.


Ці поради для тебе.
Як дітям зрозуміти батьків, і навпаки?
1. Тобі це може здатися смішним , але іноді батьки свою любов до тебе висловлюють вельми дивно: кричать, дають запотиличники. По-твоєму, це не дуже схоже на прояв любові. Ну, а тепер увійди в становище своїх "предків". Твоє виховання - робота дуже нервова і не завжди добре винагороджується. Коли ж вони починають отримувати хоч якусь віддачу за свої труди, ти від них віддаляєшся і претендуєш на абсолютну незалежність.
2. З першого дня твого народження батьки вдень і вночі дбали про тебе: годували, одягали, вчили. А в один прекрасний день ти заявляєш, що ти їх про це не просив і хочеш, щоб тебе залишили в спокої. Як ти думаєш, що вони відчувають у цей момент? До того ж врахуй, що років через 20 те ж саме може тобі заявити твоє власне чадо. Як тобі тоді буде - добре?
3. Якщо батьки накинулися на тебе з-за якоїсь дрібниці, то це ще не означає, що вони погані. Швидше за все, у них проблеми на роботі, і, взагалі, життя дістала. Просто твої батьки - теж люди, і не завжди можуть правильно висловити свої почуття. Скажи їм у такий момент, що ти розумієш їх проблеми. Повір, батьки зрозуміють свої помилки.
4. Дізнайся більше про своїх батьків. У багатьох з них час молодості довелося на "лихі 90-е". І щоб вижити, їм доводилося нелегко. І, можливо, коли вони тобі щось забороняють або від чого-то відмовляють, то вони просто бояться твоїх невдач, намагаються тобі допомогти. Коли у тебе з'явиться можливість, запитай "предків" про їх юності. Це дасть тобі можливість краще зрозуміти їх, відчути зв'язок з ними. Основа хороших взаємин між близькими - це спілкування.
5. Тобі не подобається , що батьки постійно лізуть у твоє особисте життя? Задають дурні питання про твоїх друзів: хто вони, чим займаються, що ви робите на цих вечірках? Чи мають вони на це право? Так. А їм погано не стане, якщо розповісти всю правду? Можливо. Але відповідай собі чесно, якщо ти не можеш розповісти батькам усю правду, то чому? Так що, поки не наламав дров, розкажи батькам все чесно. А щоб вони не ставили свої тупі питання, познайом батьків зі своїми друзями. Коли вони зможуть переконатися, що все в порядку, довіри стане більше.
Спробуйте знайти ключі до спілкування!