Чоловік може надати неоціненну допомогу породіллі дружині, якщо серйозно підготуватися до цієї важливої події . Татусі, які були поруч з дружиною на пологах, кажуть: "Ми народжували разом". Це не перебільшення, а глибоко відчуте відчуття. І мами, і тата, які народжували, удвох, одностайні: потрібно дуже довіряти один одному і сприймати сім'ю як єдине ціле. Багато подружжя вважають, що після спільних пологів стануть ближчими один до одного, але такий посил - невірний. Тому що на спільні пологи вирішуються тільки ті пари, які спочатку були близькі один одному.
"Я хотів бачити народження власної дитини, - розповідає Андрій. - І це зовсім не порожня цікавість. Ми обидва хотіли малюка, разом зачали його, разом були всю вагітність. Чому ж у такий важливий момент нашого життя я повинен бути в стороні? До того ж я міг реально підтримати дружину. Мені не потрібно було слів, я з півпогляду, при найменшому її русі розумів, що зараз вона хоче стати, а от зараз їй треба допомогти перевернутися Мені здається, жоден лікар не зможе доглядати так, як це зробить люблячий чоловік." Існує стійкий міф про спільні пологи. Вважається, що пологи - вкрай не естетичний фізіологічний процес, після якого чоловік уже не зможе займатися з дружиною сексом. Цей міф часто підтримують самі жінки, що увірували, що будуть жахливо виглядати в очах чоловіка. Чоловіки, присутні при пологах вважають , що це думка людей необізнаних, або просто не готових до пологів.
"Пологи - природний процес, - каже Олексій. - При чому тут естетичність? Коли хворію я або дружина, ми дбаємо один про одного, не замислюючись, як виглядаємо." І все ж, якщо ви не хочете неприємних сюрпризів від чоловіка під час пологів у вигляді непритомності, варто походити на курси з підготовки до спільних пологів. Не у всіх пологових будинках дозволяють татам бути присутнім при пологах. На курсах вам допоможуть підібрати пологовий будинок, в якому це практикується. Можна, звичайно, почитати книжки, але з них ви почерпнете лише інформацію, не емоційно забарвлену. А на курсах показують відеофільми про пологи, і майбутні батьки вже реальніше уявляють собі, що це таке. Для спільних пологів необхідні два обов'язкових умови: бажання обох і підготовка до пологів. Якщо хтось із вас проти не варто наполягати на спільну участь. Дуже багато чоловіків бояться одного вигляду крові, їх лякають ваші майбутні страждання - перейми, потуги. Пологи - в першу чергу все-таки фізіологічний процес, і далеко не кожен чоловік зуміє його сприйняти. Втім, як і не кожна жінка готова до такої міри довіритися нехай і коханому чоловікові, щоб допустити його до участі в цьому інтимному процесі. Але, якщо ви твердо вирішили, що присутність майбутнього папи при пологах - справа для вас обох само собою зрозуміле, тоді починайте готуватися до них. Причому правильніше буде говорити не про присутність при пологах, а про татовому участю. Власне, для того чоловік і потрібен у цей момент своїй дружині, щоб допомогти, полегшити біль, підтримати. І побачити, як з'являється на світ новий чоловічок - його довгоочікуваний малюк.
Що ж реально може зробити майбутній папа під час пологів?
Насамперед не варто забувати, що головна дійова особа зараз все-таки дружина. Тому не час сперечатися з нею або відстоювати свою точку зору. Постарайтеся просто виконувати її прохання: походити разом по палаті під час переймів, включити касету з її улюбленою музикою, приглушити або навпаки яскравіше запалити світло.
Ви можете вважати час між переймами: це і відверне майбутню маму від болю, і допоможе зорієнтуватися, на якому етапі пологів ви в даний момент знаходитеся.
Зробіть масаж. Міцно стисніть пальці в кулак і внутрішньої його стороною помасажуйте дружині спини в області куприка - це повинно трохи зменшити біль.
Дихайте разом - роблячи з дружиною спеціальні дихальні вправи, ви допоможете їй не збитися з ритму.
Не забувайте її підбадьорювати: у ці хвилини жінка особливо потребує слів підтримки. Не показуйте їй своє хвилювання. Інакше їй доведеться витрачати свої сили, щоб заспокоїти вас.
Під час сутичок жінка дуже часто намагається вибрати ту позу, в якій їй легше переносити біль. Іноді їй хочеться повиснути на чомусь: в західних клініках для цього навіть існують спеціальні канати. В наших пологових будинках це навряд чи зустрінеш, але шия і плечі чоловіка - не менш дієва підтримка.
Коли малюк народився, лікарі на деякий час покладуть його мамі на живіт, і якщо лікарі дозволять, новоспечений тато зможе перерізати пуповинку, яка з'єднувала всі дев'ять місяців маму і дитину. Звичайно, щоб виконати таку "роботу", доведеться підготуватися.
Зараз спільними пологами вже нікого не здивуєш все більше з'являється курсів, де майбутні батьки можуть до них підготуватися. Але при цьому не кожному чоловікові потрібно і можна бути присутнім при пологах. Ну не всім це дано! На жаль, деякі жінки роблять серйозну помилку, наполягаючи на неодмінну участь майбутнього батька в пологах. "Якщо він не хоче бути зі мною в такий важливий момент, значить, він недостатньо сильно мене любить", - з образою в голосі каже Ганна. При цьому треба знати її чоловіка - він турботливий і люблячий чоловік, з хвилюванням очікує поповнення в сімействі. Просто він дотримується дещо іншої, ніж Анна, думки про те, у чому повинна полягати його допомогу: зробив у квартирі ремонт, купив все необхідне для немовляти, зняв дачу за містом і оформив відпустку, щоб на перших порах допомогти дружині з новонародженим. Багато інструкторів курсів свідомого батьківства, ґрунтуючись на багатому досвіді, стверджують: якщо майбутній тато з якихось причин не готовий до цього, його присутність не тільки не допоможе дружині, але іноді навіть здатне загальмувати або істотно ускладнити родовий процес.
Так що подумайте: спільні пологи - чи це дійсно те, що потрібно вашій родині?