Шкільні страхи

В даний час все частіше виникає питання створення благополучної емоційної обстановки в школі, тому що система навчання дитини в колективі однолітків може негативно позначитися на душевному стані. Внаслідок цього виникають шкільні страхи. Страх - це найнебезпечніша з усіх емоцій.

Шкільні страхи дуже різноманітні. Розглянемо їх детальніше:
- страхи з предмету - це страх отримати погану оцінку, страх помилки, страх канікул, забути, що задано попросити щось у однокласників або у вчителя;
- страх пов'язаний з режимом навчання в школі - страх канікул, першого вересня, спізнитися на урок;
- страх перед шкільними приміщеннями - спортзал, клас, бібліотека та інші.

Шкільні страхи впливають на формування особистості і на розвиток нормального характеру. Дуже важливо не допускати їх появу та розвиток.

Існує декілька причин виникнення таких страхів. До них відносяться: думка батьків, що дуже важливо для школяра. Коли дитина знає вимогу батьків до навчання і не завжди їм відповідає, то знижується його самооцінка і виникає страх стати нелюбом. Також зміна звичного способу життя викликає різні страхи, коли дитина потрапляє в нову атмосферу, новий колектив, не може відразу знайти друга. Особливо важко в школі дітям, які не відвідували дитячий сад, так як вони не привчені бути в колективі, знаходити загальні інтереси. В цілях профілактики шкільних страхів класним керівникам рекомендується з'ясувати в яких сім'ях повторні шлюби і хто з батьків у розлученні.

У подоланні шкільних страхів дуже важлива підтримка батьків , які повинні створювати для дитини сприятливу емоційну атмосферу і дотримувати наступні аспекти:

- прояв поваги до інтересів дитини;
- як можна частіше спілкуватися з дитиною, давати поради;
- гарний настрій у батьків, так як у роздратованих батьків не можуть бути щасливі діти;
- не карати дитину за невдачі в школі, це призведе до озлоблення дитини до навчання;
- участь обох батьків у вихованні, дитина не повинен відчувати себе неповноцінним;
- психологічна підтримка батьків - досягається почуттям співпереживання, похвалою, добротою, ласкою.

Дуже важливо, щоб скарги дитини не залишалися без уваги тільки так ви виховаєте впевненого в собі людини. Щоб отримати найкращі результати у боротьбі зі шкільними страхами, в родині повинні бути турбота, розуміння і любов до своєї дитини.