Ми пропонуємо вам розвиваючі ігри, пов'язані з малюванням
Діти у віці 4-6 років дуже люблять малювати. Малювання можна використовувати як елемент багатьох цікавих ігор.
? Гра Моя сім'я
Намалюй свій будинок і свою сім'ю. Але кожен член сім'ї повинен бути зображений своїм кольором. Яким кольором ти намалюєш маму? Тата? Бабусю? Дідуся? Сестричку? Братика? Чому?
? Гра чарівна картинка
Візьми три фарби: червону, жовту, синю. Зафарбуй цими фарбами весь аркуш, як тобі подобається. Тепер відповідай, на що схожий цей малюнок? Можеш в ньому трохи щось домалювати, якщо хочеш. Придумай якнайбільше назв до цього малюнку.
? Гра фантастична подорож
Ти хотів би стати космонавтом? Ти полетів у космічну подорож і потрапив на планету, де розташовується космічний зоопарк.
- Намалюй фантастичних тварин, яких ти там побачив, і придумай їм назви.
- Тепер намалюй фантастичні ліси, моря і гори, в яких живуть ці тварини. Усіх цих тварин треба годувати.
- Намалюй фантастичну їжу, якою годують цих тварин.
? Гра чарівники
Намалюй злого чарівника і поруч з ним доброго чарівника.
- Розкажи, які чарівництва роблять той і інший чарівники.
- Як добрий чарівник виправить чарів злого?
? Гра карнавал
Ти любиш свято Новий Рік? У Новий Рік влаштовують карнавали. Намалюй карнавальний костюм, який ти хотів би одягти на свято.
? Гра «фантастичний зоопарк»
Це старовинна гра побудована на груповому малюванні. Береться смужка паперу і згинається на три рівні частини (верхню, середню і нижню зони). Перший гравець малює у верхній третині голову якоїсь тварини (на свій розсуд) так, щоб інші не бачили, що він зобразив. Потім листок перегинається так, щоб видно було саму нижню кромку малюнка, і інший гравець малює тулубі, потім листок знову перегинається, щоб видно було тільки крайку другого зображення, і останній гравець малює нижню частину зображуваного звіра. Можна влаштувати цілий вернісаж таких картинок, намальованих «трійками», і визначити переможця по самому смішному, фантастичного, красивому і т. д. малюнку.
? Гра «Змагання художників»
Кожному гравцю дитині пропонується аркуш паперу, заздалегідь розлініяний на 6 або 12 квадратів. (Для цієї гри добре підходить фліп-чарт.) Одночасно в ролі художників можуть виступати не менше двох осіб. По команді починається гра. Ведучий (як варіант це можуть бути інші діти, які не виконують у даний момент роль художника) вимовляє якесь слово і рахує до десяти. Гравці-«художники» повинні за цей час зобразити цей предмет у першому квадраті. Потім наступне слово і т. д.
По закінченні діти повинні відтворити за малюнками, які слова вони ілюстрували, а журі оцінить кращу роботу з урахуванням правильності відтворення слова і художність зображення.