Розлука з дитиною
Перше розставання дитини з матір'ю - серйозне випробування для обох
. А для малюка воно може обернутися психологічною травмою. Але ж весь час бути разом неможливо, та й не потрібно. Розлучатися з дитиною на якийсь час доведеться, тільки робіть це правильно.

«Восени мій трирічний син піде в садок, а я виходжу працювати. Як підготувати малюка до розставання?»

Нерідко більшість батьків здійснюють одну й ту ж помилку: готують дитину до саду як до свята. Малюк, захоплений розповідями мами нові іграшки та інших дітей, чекає не дочекається, коли переступить поріг садочка. І дійсно, перші дні не віщують нічого поганого. Але найчастіше вже до кінця тижня дитина категорично відмовляється йти в сад, а всі нагадування про іграшки і нових товаришів лише викликають сльози. Що ж сталося? Будь-який дорослий знає, що навіть свята набридають. Ось і для малюка свято, до якого його готували батьки, закінчився. У іграшки він пограв, подружився з дітьми. Пора додому, до мами, яка годує смачніше, і не змушує вставати, коли очі самі собою закриваються!

Як же привчити дитину до необхідності відвідувати дитячий сад? Насамперед, потрібно виходити з темпераменту і характеру самого малюка. Якщо він активний, товариський, легко йде на контакт з однолітками і дорослими, швидше за все, йому не буде потрібна ваша присутність в саду. Але є діти - «домашні», «мамині», для яких будь-яке розставання з нею - стрес. Тому варто спочатку присутність в групі. Заздалегідь визначтеся, скільки годин дитина буде проводити в саду, і позначте час, коли за ним прийдете. Нерідко діти відмовляються відвідувати дитячий сад з-за страху, що мама їх там «забуде».

І звичайно ж, налаштуйте малюка. Тільки не заманивайте новими іграшками. Виразіть захоплення, що за літо він дуже подорослішав і став зовсім як тато». А значить, його чекає така ж важлива робота, як у тата, - дитячий сад. Розкажіть синові, що він разом з батьком буде вранці прокидатися, снідати, ходити «на роботу». Згадайте, що в саду діти не тільки грають, але і займаються «як великі» - малюють, ліплять, співають, вчать вірші. Підкресліть, що ви зможете пишатися, якщо син буде справлятися зі своїми обов'язками в садку. А ввечері помалюйте з хлопчиком на тему «Як пройшов мій день». Малювання добре знімає накопичилася за день напругу.

«У мене дві доньки. Скоро молодшої належить пройти обстеження в лікарні, і мені доведеться бути постійно з нею. Старшій п'ять років, в садок не ходить. На цей час до нас приїде моя мама, вона поживе у нас, а чоловік допоможе. Лис боюся, що дочка буде плакати при розставанні».

Для початку увімкніть старшу доньку в ігровому стилі проблеми сестрички. Скажіть, що доктор просив бути уважною до неї, вважати пульс (навчіть, як), слухати сердечко (це можна робити за допомогою трубочки з дитячого набору «Доктор»). Ваше завдання - викликати співпереживання до малятку. На наступному етапі слід сказати, що тепер здоров'я сестрички повинні перевірити доктора в лікарні, і вони просять, щоб мама була маленькою дівчинкою. Про майбутню госпіталізації найкраще повідомити приблизно за тиждень. Спробуйте відразу ж знайти у сумній для старшої доньки ситуації позитивні сторони. Наприклад, попросити її тепер бути медсестрою для бабусі (тому що бабуся старенька), а для тата - господинею. Навчіть робити татові салат, залиште свій фартух.

Але дитина залишається дитиною. І нудьгувати, швидше за все, донька буде. Подаруйте їй симпатичного ведмедика або зайчика і скажіть: «Коли нас з сестричкою не буде поруч з тобою залишиться цей ведмедик! Він завжди тебе вислухає!»