Присутність чоловіка на пологах
Перший раз я зіткнулася з цим питанням ще задовго до власних пологів і навіть вагітності. Мій знайомий, який тоді став батьком втретє, з цікавістю і барвисто розповідав подробиці пологів його дружини. Ще тоді я задумалася, а власне варто чоловіків (не мед. співробітників, звичайно) допускати до такого сокровенного і важливого таїнства як пологи, адже їм все одно не зрозуміти фізичного та емоційного потрясіння, які відчувають жінки. Тоді я чітко вирішила, що мій чоловік був присутній на пологах не буде. Вже дуже мені не хотілося, щоб весь біль, муки і радості майбутніх пологів, були розказані за кухликом пива в колі друзів, так, як ніби це щойно переглянутий бойовик або що ще гірше комедія. Трохи пізніше, коли довгоочікувана вагітність настала і дата пологів неминуча стала наближатися, я почала замислюватися, а що якщо все-таки запропонувати чоловікові бути присутнім на пологах. Перед тим як зробити пропозицію чоловікові, я спробувала виявити всі за і проти і постаратися їх аргументувати доводами фахівців.
Мені захотілося зрозуміти , що саме мною рухає: страх, егоїзм, бажання поділитися радістю, зблизитися або перевірити на міцність наші відносини. Останнє я без всякого сумніву відкинула відразу, так як перевіряти відносини пологами - це якось дико, можна навіть сказати, аморально. Почуття страху в мене, як не дивно теж не було. Незважаючи на те, що я стаю дуже примхливої при будь-болю, чомусь майбутніх пологів я не боялася зовсім. І потім, ніхто не може бути впевнений в тому, що в самий відповідальний момент раптом не стане страшно чоловікові.

І ось я уявила, що я, налаштувавшись на підтримку, дивлюся повними жаху очима на нього і зустрічаюся поглядом з точно такими ж очима! Багато психологи дотримуються такої думки - жінка за природою своєю готова до того, що рано чи пізно вона через це пройде. Чоловікові ж бачити родову біль ніхто не заповідав. Це справа вільного вибору. Однак, бачачи, як мучиться дружина, чоловік може просто не витримати того, що він нічим не може їй допомогти. Адже найчастіше слова ніжності в такій ситуації можуть створити зворотний ефект. Перед пологами необхідно обов'язково переконатися в тому, чи хоче чоловік бути присутнім при пологах. І незважаючи на згоду чоловіка , потрібно розуміти, що якщо страхи його подолають, він може піти і засуджувати його ніхто не стане. Я, наприклад, боюся саме того, що мій чоловік просто не витримає і піде. Адже, налаштувавшись на спільні пологи, я буду чекати від нього підтримки. Це теж може в свою чергу порушити природний процес. В присутність чоловіка, на думку психологів, жінка може відчувати і вести себе як маленька беззахисна дівчинка. А коли поруч немає підтримки, усі сили в собі доведеться акумулювати, що допоможе мужньо перенести родові борошна. Є ще одна порада психологів, що стосуються майбутніх татусів, чий рід занять пов'язаний з ризиком та небезпекою.
Такі чоловіки звикли приймати рішення в складних ситуаціях вести себе досить жорстко. В пологах, це може дуже сильно зашкодити. Адже там від чоловіка насамперед потрібна буде ніжність і підтримка, а не команди з виконання чергового завдання.
З іншого боку якщо обидва батьки не сприймають пологи як щось жахливе, а навпаки. Адже за своєю суттю, народження маленького чоловічка, а тим більше такого рідного і коханого - це незвичайне диво. І якщо підійти до таїнства народження з усією відповідальністю: походити на курси для майбутніх батьків; подивитися фільм про пологи; познайомитися з лікарем, який буде приймати пологи, то спільні пологи повинні пройти добре. Багато папи , «народжували» разом з дружиною, з більшою ніжністю і трепетом ставляться до малюка.
Не буду брехати бажання пройти з чоловіком цей життєвий етап спільно стало велике. Однак я чула, що на деяких чоловіків пологи впливають на стільки сильне враження, що про інтимне життя можна забути надовго. І потім, незважаючи на те, що ми з чоловіком не один рік разом, я все-таки не можу точно сказати, як позначиться на ньому дана подія.
Чим ближче пологи , тим більше з'являлося страхів, що підігріваються новинними повідомленнями про продаж дітей і всяких інших кричущих випадках. Тому своєму чоловікові я відводила, абсолютно особливу роль у даному процесі. Адже він може хоча б частково проконтролювати дії лікарів під час пологів. В пологових будинках медики рідко коментують свої дії і потім мама не знає, що їй кололи і що робили. Часто після пологів жінка настільки знесилена, що саме в цей момент, увага і підтримка чоловіка може бути дуже актуальною. Для свого ж спокою взяти під контроль поява малюка не буде зайвим, тим більше , що на це у батьків є право, яким вони можуть скористатися.
Є ще один момент. Мені б дуже хотілося, щоб мій чоловік дійсно з усім розумінням поставився до майбутньої події. Адже до всього іншого - це наш довгоочікуваний дитина! І присутність на пологах, допомога дружині народження первістка може позитивним чином позначитися на сімейних відносинах. На зразок того, що початковий етап - планування дитини і появи його на світло, ми зробили спільно! Таке 50% співучасть просто не може залишити байдужим або не зацікавленим у подальшому розвиток подій.
У будь-якому випадку, поміркувавши я прийшла до висновку, що яким би не був мій настрій, я повинна запропонувати. І яке було моє здивування, коли мій чоловік сказав, що і сам хотів мені запропонувати це і вже давно почав готувати себе до цього зворушливого моменту. Ми домовилися, що знімати нічого не будемо, обмежимося тим, що перші пологи будуть відображені назавжди в нашій пам'яті. Не можу сказати, що я тепер зовсім не стурбована тим, як все пройде, але, дивлячись на те, як мій чоловік з упевненістю чекає пологів, я теж потихеньку заспокоююся.
Звичайно, не можна заздалегідь точно сказати як все пройде і що було б краще. Кожні стосунки дуже індивідуальні. Але ми для себе зробили вибір і з нетерпінням чекаємо появи нашого малюка.