Навчання і психічний розвиток дитини в грі

Хто з батьків не бажає, щоб його дитина вчилася на «добре» і «відмінно»? Багато хто з ентузіазмом беруться за складну справу навчання. І скільки розчарувань терплять на цьому тернистому шляху! З'ясовується, що рідне смышленое чадо не розуміє самого елементарного. А гранично простий матеріал, виявляється, дуже важко піддається поясненню. І, о жах, деякі навчальні завдання першокласників дорослий сам не знає, як зробити! Скільки неприємних емоцій, скільки сварок, скільки витрачених нервів і Ваших, і дитини пішло на таку навчання!
Разом з тим, наша дитина дуже допитлива. Він хоче багато знати і багато чого зрозуміти. Він дійсно дуже тямущий. Скільки і яких питань він задає! Як він тонко вловлює складні стосунки в навколишньому світі. Дитина хоче, мріє всьому навчитися. Але він, на жаль дорослих, не сприймає навчання як серйозна справа. Йому здається це черговим розвагою. А складність і трудність, непереборна відразу, гасить дитячий ентузіазм. Хіба можна розважатися «в поті чола»? І ось вже здібний та кмітливий малюк перетворився в середненького «трієчника», для якого школа і уроки - мука. А подарунок у вигляді науково - пізнавальної книги - образа і розчарування.
А адже можна організувати навчання і розвиток дитини у вигляді найпривабливішою і, головне, основної для неї діяльності - ігри . У цьому випадку навчання можна розпочати значно раніше шкільного періоду та забезпечити хорошу підготовку дитини до школи. А Ваші проблеми допомоги дитині? Спробуйте і самі поставитися до ігрового навчання як розваги. Проникніться духом гри, і Ви побачите, що вчити і вчитися безмірно захоплююче.
Вчення дається легше тому, у якого краще пам'ять, швидше працює мислення, він скоріше може щось уявити, виявити нестандартний шлях вирішення і т. д. Отже, перше, чого ми повинні вчити нашого майбутнього «відмінника», - це вміння добре і швидко запам'ятовувати, мислити, зрозуміти абстрактну думку, побачити неочевидне. Простіше кажучи, навчання необхідно починати з розвитку загальних психічних здібностей. Розвивати здібності можна відповідної тренуванням у відповідних вправах. І тут навчання! Ось тут на допомогу прийшли психологи. Вони запропонували цілеспрямовано використовувати дитячі ігри для розвитку основних психологічних функцій: сприйняття, уваги, пам'яті, уяви і т. д. Це, насамперед, ігри, несучі потужний психологічний потенціал. Власне, ігри тому і названі психологічними, що, з одного боку, це гра, а з іншого, вона цілеспрямовано розвиває психологічні здібності.