З дитиною на дачу
Деякі фахівці з дет ського виховання відзначають, що питання: «З якою-ки років дитину можна возити на дачу?» - виникає тільки у міських мам. З іншого боку, він цілком правомірний, і на дачах вже не так безпечно, як раніше, і мами сей інші.
МАЛЮК НА ГОРОДІ
Якщо здоров'я дитини дозволяє, то возити його на дачу можна хоч з одного місяця. Головне, щоб на дачі було під рукою все для ліквідації «дитячих» аварій, вмивання та комфортного перебування дитини. Якщо ви відправляєтеся на дачу на кілька днів, необхідно, щоб там була вода, можливість «постираться і помитися» як мінімум пару разів на день. Візьміть з собою кілька комплектів білизни, одягу, памперси і пелюшки, гумові чоботи, щоб бігати по калюжах, теплий одяг і навіть курточку, для того, щоб не замерзнути вечорами. Не забудьте про набір медикаментів. Що повинно бути в аптечці молодої мами і юного дачника, зазначено у виносці*.
Щоб уберегти дитину від укусів комах, використовуйте спеціальні креми і гелі. Наносити на тіло малюка їх необхідно у відповідності з інструкцією. Якщо ж гель або спрей не відлякують комах, вони неякісні, і сенсу підмазувати та забрызгивать дитини повторно немає. Серед інших способів лову комах є лампа-пастка, яка є абсолютно нешкідливою і досить ефективно вражає комах. Єдиний мінус - вона досить дорога. Серед народних методів є такий: змішуємо порошок ваніліну з соняшниковою олією або дитячим кремом. Ця суміш наноситься на одяг або на шкіру. Також можна нанести на одяг (при захисті сплячої дитини - на серветку, куточок подушки) кілька крапель гвоздикового або евкаліптової олії. Однак народні методи можуть викликати алергію, майте це на увазі.
ЮНИЙ НАТУРАЛІСТ
Коли дитина починає самостійно ходити, крутити і крутити, необхідно проводити інструктаж. 4-5-річному малюкові слід розповісти, як спілкуватися з тими чи іншими тваринами. Можна близько підходити до корову, годувати з руки собачку. При цьому треба враховувати, що рівно як собаки, так і нешкідливі чарівні єжи, що гуляють біля дачі, можуть бути переносниками вірусу сказу. У собаки в такому випадку відкрита паща, висить мову, а гавкіт стає хриплим. Їжак симптомів не видає, проте досить простого попадання слини на слизову.
А є ще дідусів сарай, де зберігається небачена кількість всього цікавого. Малюка можна просто зупинити замком, а от шкода 5-б років може запросто дослідити сарай самостійно і без допомоги батьків або діда. Тому краще всього почати разом з ним розглядати інструменти, прилади та інші дідусеві «предмети першої необхідності». Заразом дитина почне освоювати і техніку безпеки.
Поведінка на городі - не менш важлива частина дачного побуту. Навчіть дитину ходити по доріжках,а не по грядках, і обов'язково мити все, що він знайде на грядці, обов'язково мити руки перед їжею, незалежно від того, що бабуся говорить про екологічну чистоту цих місць. Навіть у глибокій тайзі можуть пройти кислотні дощі.
МАМИН ПОМІЧНИК
З 7-8 років можна вже привчати своє чадо до роботи на землі. Маленьку лопатку в руки і в бій! Дівчаткам більше підійде робота по догляду за насадженнями: прополка, полив, розпушування. Хлопчикам можна запропонувати роботу в столярні, перекопування деяких ділянок землі, фарбування та багато іншого. Інструктаж по техніці безпеки також обов'язковий. До рекордних показників врожайність не підніметься, однак подекуди полегшити працю все-таки можна. В цілому, немає нічого страшного в тому, щоб відвезти дитину на дачу. Навпаки - це навіть добре. Свіже повітря, порція вітамінок прямо з грядки ще жодній дитині не нашкодили. Та й зайва пара рук, нехай не найвправніших спершу, завжди пригодиться.
АПТЕЧКА ДЛЯ ЮНОГО ДАЧНИКА:
1. Перекис водню 3% - знезараження саден і порізів.
2. Зеленка - обробка ранок.
3. Йод - для забоїв або гематом.
4. Жарознижуючий.
5. Антигістамінні препарати (супрастин, тавегіл, кларитин, фенкарол і т.д.) - у разі, якщо на «дари природи» виявилася алергія.
6. Знеболююче, наприклад, парацетамол в сиропі.
7. борний спирт - якщо раптом заболіло вухо. По приїзду в місто - сразувЛОРу.
8. Активоване вугілля.
9. Смекта (або регідрон).
10. Иммодиум або лоперамід.
11. Спирт медичний або горілка - для компресів, обробки ран.
12. Стерильний бинт.
13. Вата.
14.Марганцовокислый калію (марганцівка).
15. Гумова груша-для постанов ки клізми.
16. Градусник.
17. Грілка.
18. Газовідвідна трубочка - для грудних дітей.